چگونه با دیگران کنار بیاییم؟

کنار اومدن با بقیه

به گزارش آلامتو به نقل از ؛ زمینه ها و نیازای شخصی بیشتر درگیریایی رو بوجود میاره. به عنوان یه فرد، بعضی وقتا یه انتخاب آگاهانه از شما ممکنه باعث ناراحتی بقیه شه. با این حال، با کمی دقت شما می تونین در حالی که همه هم راضی باشن، به اهداف خود برسین.

شما نمی تونین همه رو راضی نگه دارین، اما همکاری و کنار اومدن با همدیگه واسه حل درگیریا، نه فقط همیشه لذت بخشه بلکه می تونه یه دوستی رو قوی تر بسازه.

اینجا هفت راه واسه کنار اومدن با بقیه رو میاریم:

  1. راستگو باشین.

مردم دائم یاد می گیرن که دروغ نگویند، در عین حال خیلی از اونا هرچه سن بالا تر می شن به اشتراک گذاری حقیقت براشون سخت تر و کم تر می شه.

البته خیلی از مردم فکر می کنن که صادق هستن و معمولا دروغ نمی می گن مگه واسه اون چیزی که میخوان به دست بیارن و یا واسه جلوگیری از مشکلات احتمالی. اما همون آدمایی که ادعای صداقت دارن، ممکنه در مواقع ضرورت سر همکاران و دوستای خود رو به صخره بکوبند. البته لازم نیس هر چیزی که به ذهن تون میاد رو بگید.

اما صداقت مستقیم در خیلی از موارد مشکلات رو سریعتر حل می کنه و واسه شما احترام بیشتری کسب می کنه. بصیرت به جلوگیری از آزردگی احساسات و ناراحتیای غیر لازم اجتماعی کمک می کنه.

  1. عادل باشین.

تحقیقات نشون داده که همیشه تقلب کردن، مقدار زیادی در دانشگاه های دنیا داشته. به این معنیه که شما به احتمال زیاد با مردمی در دور و بر خود محاصره شدید که به بازی مساوی اعتقادی ندارن.

در حالی که مچ خیلی از اونا هنوز گرفته نشده، اما در آخر شانس عقب میکشه و فقط انجام یه کار نادرست دیگه باعث انگ خوردن به عنوان یه گول زننده می شه و اعتماد بقیه رو از دست میدن. واسه پیدا کردن یه راه سریعتر واسه موفقیت و یا یه میانبر واسه انجام کارای ناخوشایند خود، تقلب نکنین. شما می دونین که خط اصلی کجاس و به خاطر همین شما نباید از اون عبور کنین.

  1. سوال کنین.

بچه ها به طور خودکار فرض نمی کنن که شخص دیگری تموم جواب رو می دونه. اونا گستاخانه می پرسن تا وقتی که به جواب و درک کامل برسن. هیچی بدتر از اون نیس که چون شما زیادتر از اندازه خجالتی واسه سوال پرسیدن بودین، یه راه بی فایده طولانی رو واسه پیدا کردن جواب طی کنین ، و یا حتی از اون بدتر نتیجه گیری کلی بدون در نظر گرفتن حقایقه.

حس کنجکاوی خود رو تشویق کنین. وقتی که شما چیزی رو نمی دونین به اون اعتراف کنین. با اشتیاق و انرژی واسه توضیحات و شفاف سازی سوال کنین و به جواب گوش بدین.

  1. ظریفانه بازی کنین.

هیچ کسی کامل نیس ، شما باید صبور باشین و به بقیه احترام نشون بدین ؛ در هر طرح و برنامه ای که دارین تلاش کنین از افرد متفاوت با شخصیتای متفاوت استفاده کنین، اونایی که بهترین در کار خود هستن! شما مجبور نیستین که با همه دوست شید یا اینکه همه رو دوست داشته باشین اما باید تموم تلاش خود رو بکنین تا از درگیریای غیر لازم و بچگانه جلوگیری کنین و به خاطر مسائل بی ارزش واسه برنامه خود مشکل ایجاد نکنین.

  1. سخت نگیرید.

تنها کسی که از کینه رنج می بره شخصیه که اونو داره. یه تلاش هماهنگ واسه مقابله با درگیری قبل از اتفاق افتادن اون داشته باشین. بعد یاد بگیرین که ذهن خود رو درگیر مسائل بی اهمیت نکنین. این معنیش این نیس که شما باید ساده لوح یا احمق باشین. اما وقت خود رو با نفرت داشتن از بقیه، تلف نکنین. با حل و فصل یه درگیری و یا دور شدن از اون، روی انجام بهترین کار خود تمرکز کنین.

  1. تلاش کنین و دوباره تلاش کنین.

وقتی جوونین احساس انعطاف پذیری، مقاومت و شکست ناپذیری دارین. کودکان هنگام بازی دائم به زمین می افتن و بعد دوباره به عقب بر می گردن و بازی رو دوباره اجرا می کنن. با افزایش سن، شما بیشتر به یاد دارین که افتادن درد داره و آسیب می زنه و تمایل کمتری به خطر دارین و در برابر وسوسه مقاومت می کنین. همیشه در حال تلاش باشین، شکست بخورین، و دوباره تلاش کنین. اگه چیزی درست کار نمی کنه، اونو درست کنین.

  1. معذرت خواهی کنین.

وقتی که شما پنج ساله بودین و پدرتون در کنار شما وایس تاده بود، معذرت خواهی سخت بود. حتی وقتی که بزرگسالان شما رو راضی نمی کردن، سخت تر می شد. اما یه معذرت خواهی رو راست بیشتر یه راه طولانی رو درست می کنه.اگه شما یه اشتباه انجام بدین، فروتنی و قدرت واسه اعتراف به اون داشته باشین. و تلاش کنین به جای تماس گرفتن یا فرستادن ایمیل، روبرو اونو انجام بدین.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

اختصاصی بیزینس اینسایدر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *