سئو و بهینه سازی بیش از حد سایت

در این مقاله می خوایم شما رو با روی دیگه سکه بهینه سازی یعنی Optimization Over به معنی سئو و بهینه سازی زیادتر از اندازه آشنا کنیم. اصطلاح Over Optimization به هرگونه عملی مبنی بر زیاده روی در بهینه سازی و سئو می گن.

واقعا همونجوری که نبود رعایت قوانین و استاندارهای سئو و بهینه سازی اثر منفی بر امتیاز یه سایت داره، زیاده روی و زیاده روی در بهینه سازی زیادتر از اندازه اونم منتهی به افت رتبه واسه اون میشه. الان با به کار گیری الگورتیمای هوش مصنوعی به وسیله موتورهای جستجو مثل الگورتیم پاندا گوگل و مرغ مگس خوار دیگه به کار گیری روشای Over Optimization کهنه و بی اعتبار گردیده. پس هیچوقت سایت خود رو به صورت مصنوعی و فریبکارانه بهینه سازی نکنین، چون که موتورهای جستجو به خصوص گوگل متوجه زیادی خوب بودن سایت شما شده و این خود منتهی به پنالتی و افت وب سایتتون در یافته های جستجو و بعضی وقتاً اسپم اون می شه. در ادامه به گفتن مواردی که منتهی به بهینه سازی زیادتر از اندازه سایت شما می گردن، می پردازیم.
اسپم

سرفصل محتوا

 • نمونه های بهینه سازی زیادتر از اندازه
  • تکرار زیادتر از اندازه و نامرتبط کلمات کلیدی
  • تکرار زیادتر از اندازه لینکای داخلی
  • انکر تکستای نا به جا
  • استفاده زیادتر از اندازه از تگای عنوان
  • استفاده زیادتر از اندازه تبلیغات

نمونه های بهینه سازی زیادتر از اندازه

تکرار زیادتر از اندازه و نامرتبط کلمات کلیدی

تراکم کلمات کلیدی زیادتر از اندازه و اومدن اونا به صورت پشت سر هم و مصنوعی (keyword stuffing)ممنوعه. هم اینکه به کار گیری کلمات کلیدی غیر در رابطه که هیچ ربطی به متن و محتوای سایت شما ندارن، از موارد بهینه سازی بیشتر از حده که نباید اتفاق بیفته.

تکرار زیادتر از اندازه لینکای داخلی

یکی دیگه از نمونه های بهینه سازی زیادتر از اندازه سایت، استفاده افراطی در به کار گیری لینکای داخلی به خصوص روی کلمات کلیدیه.

انکر تکستای نا به جا

مورد دیگه که باید از اون دوری شه لینک دادن به منابع خارجی معتبره که هیچ گونه ارتباطی با موضوع و محتوای سایت شما ندارن.

استفاده زیادتر از اندازه از تگای عنوان

تنها یه بار از تگH1در مطالب سایت خود استفاده کنین. استفاده غیر اصولی از تگH1هم اینکه زیادتر از اندازه از تگH2منتهی به ایجاد پنالتی واسه سایت و کاهش رتبه اون می شه.

استفاده زیادتر از اندازه تبلیغات

به کار گیری تبلیغات نکته دیگه ایه که می تونه هم نتیجه مثبت به همراه داشته باشه و هم منتهی به نتیجه های منفی شه. اگه شما تبلیغات در سایت خود رو زیادتر از اندازه زیاد کنین، گر چه در اول کاربران زیادی به سمت سایت شما هدایت می شن، اما بدونین در آخر نارضایتی کاربران و جریمه گوگل و بقیه موتورهای جستجو رو دریافت می کنین.

پس در هیچ کدوم از تکنیکای سئو زیاده روی و کوتاهی نکنین.

دارا بودن سایتی با بهینه سازی طبیعی و غیر مصنوعی و هم اینکه تشخیص اندازه نیاز سایت به سئو  واسه جلوگیری از اتفاق افتادن over optimization و قرار گرفتن در بلک لیست (بلک لیست (لیست سیاه)) موتورهای جستجو نیازمند تخصص، علم و تجربه کافیه، پس بهتره کار خود رو به متخصص در کار بهینه سازی بسپارین.

منبع:سایت وب یار.