دانلود پایان نامه

در روز رسیده بودم به نیم گرم.
تندتند نفس می‌کشیدم و قلبم تندتر می‌زد. مرتب گرمم بود و یکدفعه عرق می‌نشست روی تمام تنم. همان روزها یک تکه زمین خریدم. خیال می‌کردم ظرف چند ماه آینده قیمت زمینم چند برابر می‌شود. چک کشیدم و یک مزدا انداختم زیر پایم. بعد خانه‌ام را عوض کردم. کلی وسیله و لباس خریدم. هفته‌ای یک بار امیر برایم شیشه می‌آورد. اولش هر گرم را 60 هزار تومان می‌داد. بعد گرانش کرد. شد گرمی 75 هزار تومان. هفته‌ای 300 هزار تومان می‌دادم به امیر. وضعم خوب بود. در یک شرکت حمل‌ونقل ماشین کار می‌کردم .بدبینی شدید، کاهش شدید حافظه توهم‌های شنوایی و بینایی، جنون آنی و بسیاری اختلالات عصبی دیگر هم از عوارض شیشه است .
شاید شنیده باشید که عده‌ای این ادعا را مطرح می‌کنند که شیشه تنها محرک است و اعتیاد جسمانی ایجاد نمی‌کند. در واقع، قاچاقچیان مواد با این شعار که شیشه مرفین ندارد پس اعتیادآور نیست، مصرف آن را تبلیغ می‌کنند، اما واقعیت این است که شیشه یک ماده محرک بسیار اعتیادآور است و حتی در بسیاری از مقالات پزشکی، قدرت اعتیاد زایی آن را بیشتر از مواد محرکی مانند کوکائین می‌دانند. کریستال پودری سفیدرنگ، بدون بو و تلخ است که براحتی در نوشابه‌های الکلی و غیرالکلی حل می‌شود، اما نباید این واقعیت را انکار کرد که اثرات اولیه شیشه به شکلی است که فرد را بسرعت به خود جذب می‌کند. در مراحل اول، شیشه تنها یک محرک بسیار قوی است که باعث رفع خستگی، احساس شادابی و سرخوشی می‌شود و در مراحل بعدی تبدیل به یک توهم‌زای بسیار شدید می‌شود و این توهم چنان شدید است که حتی خود مصرف کنندگان هم از توصیف آن عاجزند. در ماه‌های اول مصرف غالب آنها از لذت بردن بسیار زیاد، داشتن سطح بالایی از انرژی، خلاقیت فراوان ذهنی و… می‌گویند که تا مدت محدودی برایشان قابل کنترل است. ولی پس از گذشت مدت زمانی از مصرف، تمام این مسائل از کنترل مصرف‌کننده خارج می‌شود تا جایی که نه‌تنها کنترل این مسائل بلکه کنترل کوچک‌ترین مسائل حیاتی هم از اختیار او خارج می‌شوند و فرد مصرف‌کننده احساس می‌کند دیگر بدون مصرف شیشه قادر به انجام هیچ فعالیتی نیست یا انجام هیچ فعالیتی بدون مصرف شیشه برای او لذت بخش نیست. حالاتی مثل هیجان‌زدگی، بی‌تابی، تکلم صحیح و تند، کاهش خواب و اشتها و افزایش فعالیت‌های فیزیکی همچنان وجود دارد اما همه اینها مقدمه ورود به مراحل بعدی است
.
2-10-10-3-لاغری شیشه‌ای
بی‌خوابی‌هایم تمام شد. دیگر آنقدرها انرژی نداشتم، اما حس‌های عجیبی پیدا کرده بودم. فکر می‌کردم بوی رنگ‌ها را حس می‌کنم یا می‌توانم با سرعت 170 کیلومتر در خیابان‌ها رانندگی کنم. دیگر سر کار نمی‌رفتم. منتظر بودم تا پول زمینم برسد. هر روز برای خرج کردن پول‌ها نقشه می‌کشیدم. خیال می‌کردم همه برایم نقشه می‌کشند و هر روز به یکی از دوستانم زنگ می‌زدم تا بگویم که نقشه‌هایش را می‌دانم و دستش برایم رو شده. حوصله‌ام از توی خانه ماندن سر می‌رفت، اما دلم آنقدر تنگ بود که روزی چندبار می‌زدم زیر گریه. مصرفم رسیده بود به روزی یک گرم.
تقویت عضلات، آماده‌سازی بدن برای پذیرش انواع ورزش‌های مناسب برای بدنسازی، ایجاد انرژی فوق‌العاده و مقابله با چین و چروک پوست! اینها شعارهای جذابی هستند که ممکن است فروشندگان شیشه برای تبلیغ بیشتر کالایشان آن را در گوش مراجعه‌کنندگان به سالن‌های زیبایی و ورزشی بخوانند. اینجا جایی است که زن‌ها و جوانان پایشان می‌لرزد و به بهانه زیبایی و داشتن انرژی بیشتر فریب می‌خورند. با وجود این که فریب خوردن با چنین شعارهایی بعید به نظر می‌رسد، اما کارشناسی‌ها نشان داده‌اند مصرف شیشه برای لاغری در میان زنان با توجه به تبلیغات فروشندگان مواد، باعث افزایش استفاده از این ماده در میان آنان شده است. این در حالی است که مواد مخدری مانند شیشه باعث تضعیف بافت عضلانی، اختلال در سیستم عصبی و مغزی و از بین رفتن قدرت تمیز و تشخیص افراد می‌شود و در نهایت جز وابستگی و تخریب سیستم دفاعی بدن چیزی به همراه ندارد. کم‌کم همه چیز عوض می‌شود. به علت ترشح زیاد نوروترنسمیترها یعنی همان مواد بین سلول‌ها، بعداز مدتی انتهای اعصاب مغز تحلیل می‌رود و مغز دیگر نمی‌تواند روند طبیعی خود را داشته باشد. علائم بد مصرف شیشه آشکار می‌شوند و بیمار با این که علائم خوبی را تجربه نمی‌کند، به خاطر ترس از عوارض ترک شیشه، مصرفش را ادامه می‌دهد. دیگر از حالت‌های قبلی خبری نیست. افت حافظه، پرخاشگری و تهاجم، رفتارهای جنون‌آمیز و آسیب‌های قلبی و مغزی شروع می‌شود. ضربان قلب نامنظم می‌شود. کسی که شیشه می‌کشد، بشدت تحریک‌پذیر و پرخاشگر می‌شود و ممکن است دست به هر خشونتی بزند. اضطراب، گیجی، لرزش اندام‌ها و تشنج از عوارض دیگر مصرف شیشه است. بدبینی شدید، کاهش شدید حافظه، توهم‌های شنوایی و بینایی، جنون آنی و بسیاری اختلالات عصبی دیگر هم از عوارض شیشه است. آخر قضیه هم معلوم است؛ ایست قلبی و مرگ!
به طور کلی اثر بخشی بر رفتار فرد در موارد زیرمیتوان خلاصه نمود؛
-افرادجسورو اجتماعی می شوند.(درجوانان که احساس نامطمئنی درباره ی خودشان دارند)
-افزایش فعالیت ونمایشهای جنسی
– تحریکپذیر یسریع ترمیل جنسی
-عدم ممانعت درفعالیت های جنسی
-افزایش لیبیدو.اگرچه اکثراین تاثیرات به وسیله ی داروهای دیگر نیزمی تواند به وجوداید امامت امفتامین افراد راجذب می کند زیرا برای مدت طولانی فردرا ( سرخوش) نگه می دارد.
کسانی که بدنبال تاثیرات ناشی ازمصرف مت امفتامین هستند بعد از قرارگرفتن در مکان های خاص به سمت پدیده جدیدی میروند.

مطلب مرتبط :   پایان نامه رشته حقوق : مسئولیت کیفری

اینجا فقط تکه های از پایان نامه به صورت رندم (تصادفی) درج می شود که هنگام انتقال از فایل ورد ممکن است باعث به هم ریختگی شود و یا عکس ها ، نمودار ها و جداول درج نشوندبرای دانلود متن کامل پایان نامه ، مقاله ، تحقیق ، پروژه ، پروپوزال ،سمینار مقطع کارشناسی ، ارشد و دکتری در موضوعات مختلف با فرمت ورد می توانید به سایت  40y.ir  مراجعه نمایید.

رشته حقوق همه گرایش ها : عمومی ، جزا و جرم شناسی ، بین الملل،خصوصی…

در این سایت مجموعه بسیار بزرگی از مقالات و پایان نامه ها با منابع و ماخذ کامل درج شده که قسمتی از آنها به صورت رایگان و بقیه برای فروش و دانلود درج شده اند

-احساس سرخوشی در شروع مصرف معمولا سریعا افت میکند وتبدیل به یک خلق میشود وشخص برای حفظ این حالت به مصرف مجددروی می اورد ویک پدیده شکل میگیرد (دراپیوئید هااین پدیده دروابستگی شدید ومصرف ظهور میکند.
-وقتی این فرد دارورابصورت (تدخین یا تزریق) مورد استفاده قرار می دهد یک حالت هیجان شدید و لحظه ای بصورت حمله یا جرقه مفرح و لذت بخش می باشد را تجربه می کند .این این حالت آنی و زود گزر است و بیشتر از چند دقیقه طول نمی کشد .
-مصرف این ماده بصورت خوراکی نیز احساس لذت و رضایتمندی بالایی را در فرد ایجاد می کند اما این احساس بصورت حمله لحظه ای یا شوک آنی نمی باشد .
-مصرف مت آمفتامین اگر با مشروبات الکلی همراه گردد موجب می شود که فرد اعمالی مرتکب شود که در حالت عادی به هیجچ وجه حاضر به انجام آن نیست.(احساس شرم وحیاء را از دست میدهد .)
-احساس حالت درماندگی و بیچارگی
-تحریک پذیری
-بیحالی واحساس نا خوشی (بیقراری عمومی)
-ایجاد یا افزایش انرژی
-ایجاد یا افزایش بیداری.
-کاهش خستگی
– افزایش تمرکز حواس و هوشیاری
داشتن یک شیفت مطلوب برای کارگران ، دانشجویان دانشگاه ، سکس ورکرها (فاحشه ها)، بی خانمانها یا دیگر افرادی که سعی دارند برای مدت طولانی بیدار وپر انرژی باشند بکار می رود
1-افزایش مقدار مصرف به علت پدیده تحمل
2- همراه شدن مصرف با فعالیتهای لذت بخش (غذا و سکس)
3- علائم
4- ظهور علائم

2-10-11-علائم کلی روحی مصرف آمفتامین
الف)تغیرات رفتاری یا روانی (سرخوشی، عصبانیت، اختلال قضاوت، اصطراب و بی قراری، وحشتزدگی)
– افزایش تمرکز حواس
– ناراحتی های گوارشی
– مرگ (اثر تحلیل رفتگی بیش از حد یا ایست قلبی)
– افزایش هوشیاری
– سایکوز (روان پریشی)
– سر خوشی و نشئگی
-بی خوابی
– احساس نشاط و سر خوشی ، جنب و جوش وتحرک بیش از حد
-افزایش قدرت بدنی و فعالیتهای فیزیکی فرد
-افزایش انرژی و احساس توانایی
– پر حرفی (بطوری که فرد می تواند راجع به موضوعیکه تا شش ساعت حرف بزند)
-تحریک پذیری، پرخاشگری
-احساس خستگی
-کج خلقی و عصبانیت
– بیش فعالی
-تغییر خلق و خو
– تخریب سلولهای مغزی
– آسیب در انتقال دهنده های عصبی ، کاهش سطح دو پامین
– علایم شبیه به پارکینسون
همچنین استفاده از شیشه مى تواند نیاز و فعالیت جنسى فرد را به طور غیرعادى افزایش دهد . این مسئله ممکن است فرد را به قدرى بى توجه و از خود بی خود کند که فرد استفاده از وسایل حفاظتى پیشگیرى را فراموش کند و امکان ابتلا به انواع ویروس ها و دیگر بیمارى هاى مقاربتى را افزایش دهد .
استعمال شیشه با استفاده از پایپ یا به شکل سیگارت موجب سوزاندن و بریدن لب ها مى شود که احتمال سرایت انواع ویروس ها از جمله هپاتیت C را افزایش مى دهد . استعمال کریستال تزریقى نیز در احتمال آلودگى به هپاتیت C و ایدز موثر است ، به خصوص اگر سوزن ، سرنگ و دیگر تجهیزات تزریقى مشترکاً استفاده شود .
استفاده از مقدار بالاى کریستال یا شیشه مى تواند موجب آسیب مهلک در رگ هاى مغزى و در نهایت مرگ شود
ب) تاثیر شیشه بر روی مغز و تاثیرات فیزیکی آن
در ابتدا سوء مصرف شیشه باعث می شود که تجربه های لذت بخش با شدت بیشتری احساس شوند. فرضا اگر شما از شنیدن یک موسیقی لذت می برید و محو آن می شوید شخصی که ماده محرک استفاده کرده است بر روی نت های آن موسیقی پا می گذارد و همراه با آن به پرواز در می آید!!

مطلب مرتبط :   متن کامل پایان نامه کنوانسیون وین

2-10-12-تاثیر آمفتامین بر روی سیستم اعصاب مرکزی:
مصرف شیشه بر روی مغز و رفتار شخص نیز تاثیر می گذارد . در مدت کوتاهی به دلیل آشفتگی های ذهنی ، فراموشکاری ، مسئولیت ناپذیری ، پرخاشگری ، توهم و هذیان ، موقعیت اجتماعی و حتی روابط زناشویی فرد به خطرمی افتد . افزایش حرکت هاى فیزیکى ، نوعى حالت سرخوشى کاذب ، ناآرامى ، اضطراب و دلواپسى ، پرخاشگرى ، خشونت و رفتار خصمانه ، بیخوابى شدید ، پرچانگى ، تکرار حرف ها و کارهاى ساده ، تغییر ناگهانى در رفتار و گفتار و اختلال در درک نیز از تاثیرات روانی مصرف شیشه می باشد . مصرف کننده شیشه بمرور زمان دچار سایکوز میشود و علائمی مشابه بیماران شدید روانی (اسکیزوفرنی) از او سرمیزند ، بخصوص دچار توهمات شنوائی ، بینائی و پوستی میشود ، توهمات شیشه به گونه ای است که بیان آن ها کار ساده ای نیست ، معتادین به شیشه پس از گذشت مدتی از مصرف آن ، شدیداً بدبین می شوند ، همه مردم را دشمن خود می دانند ، تصور می کنند در همه جا مشغول پاییدن او هستند ، فکر می کنند حتی در خانه اش او را کنترل می کنند ، به نزدیک ترین افراد خانواده خود شدیداً بدبین می شوند ، اگر متاهل باشد به همسر خود بدبین می شود حتی فکر می کند که فرزندانش متعلق به او نیستند ، وقتی با او صحبت می کنند هرگز حاضر نیست حرف و صحبت دیگران را بپذیرد و تایید کند ، فکر می کند همه اشتباه می کنند و فقط اوست که درست فکر می کند ، آنها رفتارهای خشونت آمیز پیدا می کنند . مواردی از دعواهای شدید خانوادگی ، تصادفات رانندگی و جنایتهای لحظه ای از این افراد گزارش شده است .
-افزایش فعالیتهای فیزیکی
-بی خوابی و کاهش میل به خواب ، بیداری بیش از حد
-سر گیجه
– لرزش

– اضطراب و دلهره، حملات ترس
– خطای دید و خطای لامسه، سوءظن، توهم، سوءظن شدید(اجباری تکرار شونده) و دیگر حالات(فتحی، 1389،ص310)
با وجود آنکه متامفتامین باعث آزادسازی مقادیر زیادی از دوپامین و ایجاد حس سرخوشی شدید و طولانی مدت می شود، اما به سرعت گیرنده های عصبی دوپامین را از بین برده و تجربه دوباره سرخوشی را غیر ممکن می کند. استفاده طولانی مدت و بی رویه متامفتامین به روان پریشی منجر می شود که معمول ترین بیماری های روانی مت، پارانوئید و توهم است که در موارد خاص به مرگ هم منجر می شود.

برای روشن شدن میزان خطر و عوارض مصرف این ماده؛بسیاری از مصرف کنندگان این ماده محرک که برای درمان به کلینیک های درمانی مراجعه کرده اند ،به دلیل جنون و توهم شدید ،هم اکنون در بیمارستان روانی بسر می برند وضعیت این افراد بسیار نگرن کننده اعلام می شود که اگر راهکاری جدی و فوری برای پیشگیری از گرایش جوانان به این ماده

دسته بندی : پایان نامه حقوق

دیدگاهتان را بنویسید