چگونه انرژی مان را افزایش دهیم؟

عادات غذایی سالم

افزایش سطح انرژی واسه هممون میتونه رمز موفقیت در کار و زندگی باشه چراکه بدون انرژی کافی نمیشه از پس مشکلات زندگی برآمد!

به گزارش آلامتو به نقل از فیتنس مگزین؛ منصرف شدن از مصرف کافئین، قند و شکر یا حتی نوشابه های انرژی زا، می تونن بدون این دست اون دست کردن باعث شن احساس کنین انرژی گرفته اید! اول پیدا کنین که به چه دلیل همیشه احساس خستگی یا بی حوصلگی دارین، بعد راه های طبیعی ما واسه افزایش انرژی و زنده کردن بدن و روحتون رو امتحان کنین.

عمومی ترین موارد خستگی

خستگی به دلیل خالی شدن ذخایر انرژی بدن اتفاق می افتد، و ذخایر انرژی هم بدلایل زیادی مثل خستگی ذهنی، استرس یا خواب کم خالی می شن. آمارها نشون میدن اشخاصی که بیشترین شکایت رو از خستگی و بی حوصلگی دارن، شهر نشینان هستن! نبود فعالیت های فیزیکی، زندگی بدون جنب و جوش، و برنامه ی غذایی ناسالم به این احساس خستگی دائمی منجر می شه. تموم کارای ما، بر بدن ما تأثیرگذارند، چه از اونا لذت ببریم و چه نه.

بنعوان مثال، حتی اگه کاری که از اون حال می کنیم رو به مدت زیادی انجام بدیم، یا اینکه با عجله اون کار رو انجام بدیم، می تونه انرژی ما رو گرفته و خسته مون کنه! روانشناسان، به این نوع خستگی «استرس لذت بخش» می می گن. عادی ترین دلایل خستگی این ها هستن: برنامه ی غذایی ناسالم، بیشتر یا کمتر از ۸ ساعت خواب شبونه، نبود فعالیت فیزیکی، فشارهای روحی، مریضی های متابولیک یا غدد مثل دیابت، کم کاری تیروئید و یا چاقی.

یکی از اصلی ترین دلایل خستگی و بی حالی، برنامه ی غذایی شماس. یه برنامه ی غذایی ناسالم به مدت طولانی، بر مواد مغذی درون بدن ما تاثیر گذاشته و باعث می شه همیشه خسته و بی انرژی باشیم. بعضی وقتا تغییرات ساده ای در سبک زندگی مون، موثرترین راه واسه افزایش فوق العاده ی انرژی مون هستش.

برنامه غذایی تون رو عوض کنین

مصرف غذاهای فراوری نشده مثل میوه و سبزیجات خام، غلات سبوس دار، و پنیر رو شروع کنین. خوراکیایی ساده و سالم که پر از ویتامینای بی، سی و ای، منیزیم و پتاسیم هستن رو انتخاب کنین. اگه معمولا غذاهای فراوری شده ی ناسالم می خورید، لوزالمعده تون در جواب به افزایش سطح قند خونتون، انسولین بیشتر از اندازه ترشح می کنه. پس از خوردن کربوهیدرات های تصفیه شده مثل شکر یا شیرینی، سطح قند خون به سرعت افزایش می یابد، و بعد شدیدا افت می کنه!

ورزش

ورزش کردن، انرژی شما رو زیاد می کنه و سوخت و ساز بدنتون رو افزایش می دهد. این در حالیه که یه زندگی بی جنب و جوش، منتهی به زیاد شدن وزن می شه، و چاقی هم یکی از اصلی ترین دلایلیه که مردم احساس خستگی می کنن! فوت وفن های خاصی واسه افزایش انرژی هست، تکنیکایی مانند یوگا و تای بو. این فوت وفن ها از راه های خاصی واسه تنفس استفاده کرده و بسیار بر افزایش انرژی تاثیر گذارن.

مصرف کافئین رو محدود کنین

بجای اینکه به سراغ نوشیدنی های کافئینی یا میان وعده هایی که واسه لحظاتی انرژی تون رو زیاد کنن برید، جانشین های طبیعی رو استفاده کنین که تاثیر دراز مدت دارن نه لحظه ای. تغییر دادن سبک زندگی، بسیار بیشتر از نوشیدن یه فنجون قهوه واسه شما سود داره، باور کنین!

بهترین ادویه واسه چربی سوزی

چیجوری بدون رژیم غذایی لاغر شیم؟

رژیم غذایی مجله تناسب اندام چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *