چگونه انگیزه بگیریم؟

Motivation

به گزارش آلامتو به نقل از آی بانو؛ در ادامه به شما چند نکته یاد می دیم که باعث بهتر شدن کارکرد شما در زمان کاهش انگیزه می شه. تقویت انگیزه مطمئناً شما رو به سمت رسیدن به موفقیت هدایت میکنه.

  1. ازکارهایی که باید انجام بدین یه لیست جفت و جور کنین.

وقتی که کارا روی هم انبار می شن و یا کار زیادی واسه انجام دادن دارین، بهتره یه لیست از اونا جفت و جور کنین و به ترتیب انجام بدین. همه وظایفتون رو یادداشت کرده و روبروی هر کدوم رو که انجام می دید علامت بزنین به این صورت شما میفهمید که چقدر از کاراتون رو در طول روز انجام دادین. احساس موفقیت در انجام کارا ما رو تشویق می کنه و انگیزه ما رو زیاد می کنه.

  1. ذهنتون رو آزاد کنین.

نا امیدی و استرس می تونه تاثیر عمیقی روی ما داشته باشه و باعث می شه که ما وقتی که تحت فشار هستیم دچار اشتباهاتی شیم. اگه صبح یا بعد از ظهر شلوغی داشتین، وقتی رو به خودتون اختصاص بدید و بیرون از دفتر کار خود برید می تونین چند قدم پیاده روی کنین و یا به آشپزخانه رفته و واسه خود یه فنجون قهوه درست کنین. این کارا باعث می شن که دوباره تمرکز خود رو بدست بیارید.

  1. واسه یه ساعت از ایمیلتان خارج شید.

بطور متوسط افراد روزانه دو ساعت و نیم مشغول بررسی ایمیلهای خود هستن. این موضوع شدیدا تمرکز ما رو بر هم می زنه تا حدی که تمرکز کردن رو واسه انجام وظایف سخت می کنه. واسه جلوگیری از این باید هر روز واسه چند دقیقه صفحات اجتماعی و ایمیلهای خود رو به طور کامل بسته و به خود اجازه بدید که روی کارتون تمرکز کنین.

  1. محل کارتون رو تمیز نگه دارین.

میز کارتون در مدت کوتاهی می تونه مثل یه میدون مین پر از کاغذها ، لوازم تحریر ، لیوان و دیگه وسایل شه . یه میز کار شلوغ و درهم برهم به نوبه خود می تونه روی سطوح انگیزه تون تاثیر منفی بزاره. پس همه تلاش خود رو واسه مرتب نگه داشتن وسایل دورو برتان انجام بدین. با اینکار باعث میشین که وسایل خود رو همیشه در دسترس داشته باشین و اونا راحت پیدا کنین. هم اینکه می تونین باعث بالابردن بهره وری درنتیجه کاهش زمان جستجوی اشیای خود شید.

  1. با افراد پر انرژی مراوده کنین.

هممون در محل کار خود آدمایی رو می شناسیم که دارای شور و شوق ناتموم هستن و می تونن به همه انرژی مثبت تزریق کنن. وقتی که بدون انگیزه میشین، پیش اونا رفته و با اونا گپ کوتاهی داشته باشین. بودن در کنار افراد فعال باعث می شه که بطور همیشگی کلمات مثبت و انرژی زا بسمت شما روونه و واقعا الهام بخش شما باشن.

  1. روی هدف خود تمرکز کنین.

در میون این هفت نکته شاید مهمترین نکته همین باشه. همیشه تو ذهن داشته باشین که چه کاری می کنین و به چه دلیل می کنین؟ اگه کارتون زیاد باب میلتون نیس، به این فکر کنین که شاید این کار گامی باشه واسه گرفتن موفقیتای بعدی.

  1. واسه خود اهداف شخصی مشخصی ایجاد کنین.

اینجا لیستی از کارایی که باید در خونه و یا محل کارتون انجام بدین هست که هم شامل اهداف کاریه و هم اهداف شخصی. مثلا : دوست دارین چه وقتی به پیشرفت شغلی برسین و یا چه وقتی به تعطیلات برید؟ در آخر ، این اهداف می تونن به شما در رسیدن به موفقیتای شغلی انگیزه بدن.

اگه هیچ کدوم از ۷ نکته گفته شده به شما کمکی نمی کنه، ممکنه زمان اون رسیده باشه که پیش مشاورتان رفته و درمورد بقیه گزینه های موجود با اون صحبت کنین، شاید باید شغلتون رو تغییر بدید !!! شغل ما بخش مهمی از زندگی ما حساب می شه پس خیلی مهمه که ما از اون احساس رضایت و شادمانی داشته باشیم.

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

چیجوری اراده قوی داشته باشیم؟

آی بانو افزایش انگیزه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *