چگونه انگیزه کار داشته باشیم؟

افزایش انگیزه کاری

اگه تا حالا داستان های خیلی از کارآفرینان معروف و یا افراد با استعداد رو خونده باشین، فهمیدین که بعضی از اون ها یه ویژگی مشترک دارن:

اون ها در کار بسیار به درد نخور بودن و لازم بود واسه قرار گرفتن در راه شغلی که در اون شور و اشتیاق داشتن، تغییراتی بسازن.

به گزارش آلامتو به نقل از lifehack؛ واسه بعضی از اونا بهتر بود که فورا کارشون رو ترک کنن و شغلی رو پیدا کنن که براشون بهتر بکنه. با این حال، هر کسی ثبات مالی لازم واسه انجام این کار رو نداره و ممکنه شما واسه پرداخت هزینه های زندگی تون، هنوز نیاز به فعالیت در شغل فعلی خود رو داشته باشین.

جدا از اهداف شغلی آینده شما، ممکنه انگیزه و حضور در شغل فعلی تون وقتی که میدونید که این چیزی نیس که شما می خواین انجام بدین، کمی سخت باشه.

ما در این مقاله می خوایم به چند نکته بپردازیم که به شما در پیدا کردن انگیزه کاری وقتی که در اون ناموفق و به درد نخور هستین کمک می کنه. با ما همراه باشین.

  1. ذهن تون رو روی هدفی که دارین نگاه دارین

بهترین راه واسه باانگیزه موندن در کار اینه که هدفتون (کاری که باید انجام بدین) به طور کامل روشن باشه.

اگه هدف واقعی تون از کار کردن رو نمی دونین و یا از اون مطمئن نیستین، شما تنها نیستین، این مقاله به شما کمک می کنه هدفتون رو پیدا کنین:

وقتی که هر روز از خواب بیدار میشین، چیجوری خوشحال و باانگیزه میشین؟

حتی اگه فکر می کنین که کسب درآمد و پول درآوردن دلیل اینکه شما این کار رو انجام می دهیده، باید عمیق تر فکر کنین و از خودتون سوال کنین به چه دلیل؟

به چه دلیل پول بیشتر واسه شما مهمه؟ به خاطر خونواده ایه که از اون پشتیبانی می کنین؟ یا این به این دلیله که شما تلاش دارین پول بیشتری واسه ایجاد کسب و کار خود به دست بیارید؟

ریشه چیزی که واقعا می خواهید رو پیدا کنین و این هدف محرک شما واسه کار هستش.

  1. نکات مثبت شغل تون رو پیدا کنین

مهم نیس که حرفه شما چیه، همیشه نکات مثبتی در شغلی که شما دارین هست. چه واسه کمک به بقیه با ایجاد ارزش در کار و کاسبی تون و چه ایجاد رابطه با افراد هوشمند، شما رو تضمین می کنن که چیزی رو که در مورد شغل تون دوست دارین پیدا کنین.

چیزی که از شما می خوام اینه که بشینین و سه مورد از چیزایی که الان از کارتون لذت می برید رو بنویسین. اگه می تونین به چیزای بیشتری فکر کنین، حیرت انگیزه! از شما می خوام وقتی که لیست خود رو تموم کردین، اون رو با خود به محل کار ببرین و اون رو در جایی بذارین که بتونین به طور مرتب به اون نگاه کنین. وقتی که احساس ناراحتی می کنین و یا ناراضی هستین، به این لیست نگاه کنین و به چیزایی که حس خوبی از کار به شما میده تمرکز کنین.

وقتی که می تونید نکات مثبت کاری که انجام می بدید رو مشخص کنین، بهتره به ارزش موقعیت خود تمرکز کنین، حتی اگه شما به طور کامل از انجام این کار خوشحال نباشین.

  1. روی اهداف و چگونگی رسیدن به اون با به کار گیری شغل تون تمرکز کنین

اگه در کار خود احساس ناراحتی و به درد نخوری می کنین، موضع بعدی خود رو پیدا کرده و نقشه جاده ای رو واسه چگونگی رسیدن به اونجا بسازین. دقیق شدن و فوکوس کردن روی این کار علاوه بر کمک به شما واسه حرکت بعدی ، اهداف و برنامه های دیگری رو دنبال می کنه: انگیزه به شما در شغل فعلی تون با یادآوری این که واسه هدف کلی تون تلاش می کنین.

در صورت ضرورت یه لیست از این اهداف و یا یادآور هدف فعلی تون در نزدیکی خود داشته باشین تا همیشه اهداف تون رو به شما گوشزد کنه. علاوه بر این می تونین با به کار گیری یه تقویم روز تعداد انگیزه کاری تون رو زیاد کرده و در این راه موفق تر عمل کنین.

  1. از راه رسیدن به موفقیت با وظایف کوچیک، نیروی حرکت بسازین

به آخرین باری که در موقعیت فعلی خود به چیزی دست یافته اید فکر کنین. حس خوبی داشت، درسته؟

مهم نیس که این شغل چقدر از کارای مورد علاقه تون دور هستیید، وقتی که شما وظایف مربوط به کار رو انجام می بدید و واسه اون ها مورد تقدیر و تشویق قرار می گیرید حس خوبی دارین. هنوزم رسیدن به موفقیت چیزیه که شما رو به ذوق و شوق و خوشحالی می آورد.

وقتی که فرد احساس ناموفق و ناکارامد بودن در شغلش رو داره، بسیار بعیده که روی موفقیت و رسیدن به کارای زیاد تمرکز کنه و این چیزیه که تمایل شما واسه خوب انجام دادن کارا رو خیلی کم می کنه.

واسه انجام کارا با انگیزه بیشتر، حرکت خود رو با رسیدن به کارای ساده شروع کنین. وقتی که شما می ببینن که توانایی موفقیت در شل تون رو دارین، اشتیاق واسه رسیدن به موفقیت بزرگ می شه و شما میتونین کارای سخت تر رو با راحتی و با تمایل به انجام این کار انجام بدین.

موفقیت و پیروزی، میل به رسیدن به موفقیتای بیشتر و بالاتر رو زیاد می کنه.

  1. کیفیت احساسی تون رو بالا ببرین

اگه کیفیت عاطفیتان به شکل خوبی نباشه نمی تونین خوب عمل کنین؛ حتی اگه شغلی دارین که از اون حال می کنین.

خستگی زیادتر از اندازه شما، نداشتن سرگرمی کافی در زندگی شخصی، و یا سر و کار داشتن با مشکلات داخل یا خارج از محیط کار، همه و همه به طور منفی به همه جنبه های کار شما تاثیر منفی می گذارن.

قبل از رفتن به محل کار و حتی در طول روز خود، تلاش کنین کیفیت عاطفی خود رو بالا نگاه دارین.

ایجاد رابطه با همکارانی که دوستشون دارین و یا کمک به اونا و یا حتی صحبت کردن با یه دوست می تونه کیفیت عاطفی شما رو تا حد زیادی زیاد کنه.

اگه خوشحال باشی، خوب عمل میکنی. به همین سادگی!

در حالی که همیشه عاشق شغل خود نیستین، همیشه می تونید انگیزه لازم واسه قدرت رو از راه وظایف مربوط به شغل خود پیدا کنین. اگه شما احساس ناموفق بودن در موقعیت فعلی خود رو احساس می کنین و در پیدا کردن این انگیزه مشکل دارین، از پنج نکته بالا استفاده کنین تا به شما در پرورش این انگیزه کاری کمک کنه.

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

چیجوری اراده قوی داشته باشیم؟

اختصاصی افزایش انگیزه چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *