چگونه اولین مشتریان را پیدا کنیم؟

Find-Your-First-Client

به گزارش آلامتو به نقل از ibazaryabi.com ؛ ترک کردن شغل و راه اندازی یه کسب وکار جدید نصف مقابله س و نیم دیگه اون پیدا کردن افرادیه که به واقع به اجناس و خدمات شما نیاز دارن. به دست آوردن اولین مشتریان یکی از بزرگ ترین رقابتا در کسب وکارها است. خوش بختانه راه هایی وجود دارن که به شما در دریافت اولین مشتریان تون کمک می کنه.

۱. با هر کسی که می شناسین، در مورد کسب وکار خود صحبت کنین.

تعاملات، با هرکسی در مورد کسب وکار خود سخن بگید. در حالی که دوستان، خونواده و همکاران قبلی شما ممکنه به خدمات شما نیاز نداشته باشن اما ممکنه آدمایی رو بشناسن که به خدمات شما نیاز دارن و بخوان که به شما مراجعه کنن. آگهی بسازین و مطمئن باشین که حرفه ایه، نشانی ایمیل و نشانی سایت خود رو یادتون نره.

گزینه بعدی رئیس قبلی تونه ، در حالی که همیشه این گزینه کار نمی کنه اما خیلی از کار و کاسبی های کوچیک با تبدیل کارفرمای قبلی خود به یه مشتری شروع کردن. مزیت کارفرمای قبلی شما اینه که اون کیفیت کار شما رو می دونه و اگه خوب بوده باشه حاضر هستش تا مشتری شما باشه.

۲. شبکه های محلی و آنلاین

در شبکه های محلی و آنلاین در مورد کسب وکار خودتون صحبت کنین. وقتی که این کار رو به درستی انجام بدین و به مردم حالی کنین که قصد کمک به اونا و خواهان ارائه ارزش هستین اونا به سمت کسب وکار شما جذب می شن، پس گفتگو از راه شبکه های آنلاین مثل لینکدین می تونه مانند گفتگوهای حضوری واسه دریافت اولین مشتریان بسیار به درد بخور باشه.

فیسبوک، توئیتر، گوگل پلاس و لینکدین یه فرصت عالی به شما ارائه میدن تا با جوامع مختلفی که ممکنه به خدمات شما علاقه داشته باشن رابطه برقرار کنین. اما در نظر داشته باشین که رسانه های اجتماعی ممکنه وقت بسیار خیلی از شما بگیرن پس عاقلانه ازش استفاده کنین.

۳. همکاری با کار و کاسبی های دیگه

اگه صنعتی وجود داشته باشه که بتونه با شما همکاری کنه، طوریکه ایجاد این همکاری به درد بخور باشه بسیار مهمن. مثلا اگه شما یه عکاس مراسم عروسی هستین، با گروه هایی که واسه این مراسمات مواد غذایی جفت و جور می کنن رابطه برقرار کنین. اگه نویسنده آگهیای تجاری هستین با طراحان گرافیک و طراحان وب رابطه برقرار کنین، با این ارتباطات می تونین مشتریان بسیاری جذب کنین.

۴. بالا بردن مهارت نوشتن

بنویسین، در سایت واسه تجارت و یا نشریات. داشتن مقاله ای که مشتریان اونو بخونن باعث افزایش اعتبار شما می شه. در دنیای امروزی هیچی مانند نوشتن به اعتبار شما پیش مشتریان و دیگه مردم نخواد اضافه کرد. وب سایتی واسه خود جفت و جور کنین و اونو به روز نگه دارین مطمئن باشین اگه درست و حرفه ای عمل کنین به زودی مشتریان بسیاری دریافت می کنین. اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین بهینه سازی سایت تون رو اصلا یادتون نره.

۵. مهارتای خود رو از راه صحبت کردن و آموزش نشون بدین.

نشون دادن اون چه که شما به عنوان یه متخصص می دونین راه بسیار خوبی واسه ایجاد اعتبار و جلب مشتریان جدیده. سازمانایی که بازار هدف شمان رو پیدا کنین و واسه اونا جلسات آموزشی بسازین.

اصول بازاریابی و فروش موفق

هزینه جذب یه مشتری جدید چقدره؟

بازاریابی پیامکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *