چگونه با افراد لجباز برخورد کنیم؟

persen

به گزارش آلامتو به نقل از مردمون؛ افراد لجباز و یکدنده سخت ترین افراد هستن چون راضی کردن اونا واقعاً سخته. این فرد یه دنده چه یکی از دوستانتون باشه، چه والدین تون، چه همسر یا چه رئیستان، ما به شما آموزش می بدیم چیجوری اون رو راضی کنین.

 1. افراد یه دنده فکر می کنن همیشه حق با اوناس.

اگه می خواهید اونا رو درمورد چیزی راضی کنین، بذارین شون خود رو حفظ کنن و بازم فکر کنن که همیشه حق با اوناس، حتی اگه نظرشون رو تغییر دادن. بحث با اونا رو طوری شروع کنین که انگار شمام با اونا هم عقیده هستین و وانمود کنین که به طور کاملً درک می کنین که به چه دلیل مثلاً فلان کار رو انجام داده ان.

اینکار باعث می شه خونسردیشان رو حفظ کنن و واسه بحث کردن با شما آماده شن. مثلاً می تونید بگید، «بهترین تصمیم رو گرفتی که گفتی نه. اعتبار اون شرکت روزبه روز کمتر میشه و کار کردن با اونا می تونه خطر داشته باشه.»

 1. افراد یه دنده زود می رنجند.

هیچوقت هیچ رقمه از دلیل آوردن های اونا ایراد نگیرین، حتی با ملایمت چون احساس می کنن که می خواهید با اونا مخالفت کنین. هر چی که می گویید باید عادی و روزمره به نظر برسه چون اگه بخواین با اونا رسمی و قاطع حرف بزنین، میفهمن که آینده بحث به کجا می کشه. مثلا، می تونید بگید، «تازه فهمیدم که اون تعداد خوب نیس. نمیدونم به چه دلیل ولی شاید ۵۰۰ تا بهتر باشه. نظر تو چیه؟ به نظرت بهتر نیس؟»

 1. افراد یه دنده می خواهند به خودشون سود برسانند.

خیلی عادی براشون توضیح بدید که اگه تصمیم شون درمورد چیزی رو تغییر داده ان به نفعشون هستش. اجازه بدین فکر کنن که دلیل اینکه می خواهید طرز فکرشون رو عوض کنن اینه که به دنبال سود اونا هستین و اینکار در آینده به نفعشون هستش. مثلا، می تونید بگید، «اگه سه میلیون تومن در این خیریه اهدا کنی، مالیاتت کمتر هستش و تصویر اجتماعی بهتری هم پیدا می کنی.»

 1. افراد یه دنده نمی خواهند اشتباه کنن.

این با مورد یه فرق داره چون بیشتر افراد یه دنده وقتی می فهمن اشتباه کرده ان، فوراً تلاش می کنن راهی پیدا کنن که فکر اصلی شون دوباره درست باشه. هیچوقت نمی تونن تحمل کنن که اشتباه کرده باشن و همه تلاششون رو می کنن که از خودشون دفاع کنن. این همون جاییه که باید خیلی راحت رهاشون کنین، بااینکه خیلی راحت می تونید بخاطر اشتباهشان حس افتضاحی به اونا بدین، اما وانمود کنین که تغییر نظرشون از طرف خودشون بوده. مثلا، می تونید بگید، «وای آره، اینطوری این قرارداد درست میشه. این برنامه خیلی بهتر به نظر میرسه.» لحن مثبت شما به اونا اعتبار می دهد و بااینکه قلباً می دانند شکست خورده ان اما احساس رضایت می کنن.

مقالات هم سو:

 • هنر برخورد با آدمهای غیر منطقی
 • چگونگی برخورد با افراد بی ادب
 • چیجوری با افراد خودخواه رفتار کنیم؟
 • چیجوری با افراد فحاش برخورد کنیم؟
 • روش برخورد با افراد حق به طرف
 • چگونگی برخورد با آدمایی که دوست شون نداریم؟
 • رفتار با افراد گستاخ

نکات:

 • هیچوقت واسه کاری که می خواهید تموم شه احساس ناامیدی نکنین. این گارد دفاعی اونا رو پایین می کشد و احتمال بردن شما رو بیشتر می کنه.
 • اعتماد به نفس داشته باشین. به جای خجالتی و کسل بودن، بااعتمادبه نفس و خنده رو باشین. خجالتی یا کسل بودن باعث می شه فرد یه دنده حس بهتری به خود پیدا کنه و با این روش راضی نمیشه.
 • همیشه با همون هدفی که وارد بحث شدید، از بحث خارج شید. اینکار باعث می شه فرد یه دنده احساس باخت نکنه.

چیجوری سلامت روحی خود رو افزایش بدیم؟

چیجوری با انگیزه کار کنیم؟

مردمون چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *