چگونه با افسرده برخورد کنیم؟

اگه یه فرد دپرس رو میشناسین که نیاز به صحبت کردن داره بهتره با بعضی از جملات اشتباه در زمان صحبت با افراد دپرس آشنا شید.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ درسته که بعضی وقتا دلتون می خواد به دوستتون کمک کنین و اون رو از افسردگی نجات بدید. اما اینجاش خیلی مهمه که چه می گین و حرفاتون چه نتیجه ای واسه اون به دنبال داره. اینجا واسه شما چند جمله که ممکنه یه فرد دپرس رو دچار شرایط خیلی بد تری بکنه آورده ام.

به چه دلیل ورزش نمی کنی؟ تمرین می تونه تورو از افسردگی نجات دهد.

دلیل داغون کننده بودن نظر: افسردگی یه جور مریضی داخلی و ذاتیه. پیشنهاد ورزش و یا پیاده روی به افراد دپرس این نکته رو به اون میرسونه که اون تا کنون هیچ تلاشی واسه مقابله با نشونه های افسردگی نکرده. در واقع مریضی افسردگی ارتباطی به مسائل جسمی نداره.

شاید به مسافرت احتیاج داری؟

دلیل داغون کننده بودن نظر: مسافرت راه درستی واسه مقابله با افسردگی نیس. چون حس افسردگی حتی درزمان سفر هم همراهش هستش و ممکنه اون از اینکه حتی با سفر هم خوشحال نمی شه احساس بدتری داشته باشه.

درکت می کنم چون من هم بعد از اون واقعه ناراحت کننده که در زندگی ام داشتم خیلی دپرس شده بودم.

دلیل داغون کننده بودن نظر: ناراحتی و افسردگی دو بحث به طور کامل جدا از هم بوده و هیچ ارتباطی به هم ندارن. پس فردی که به خاطر یه حادثه غم انگیز غمگینه رو نمیشه گفت دپرس شده.

تو خودت اینطور فکر می کنی

دلیل داغون کننده بودن نظر: این نظر شما باعث می شه که فرد دپرس فکر کنه که در واقع خودش داره مشکل خودشو کنترل می کنه. یعنی اگه متفاوت فکر می کرد الان احساسش هم متفاوت بود. پس درمورد ناراحتیای جسمی که در اثر افسردگی ایجاد شده ند چه میشه گفت؟ اون هارا هم کنترل میکنه؟

اما به نظر خوشحال میای

دلیل داغون کننده بودن نظر: همتون بهترین و شادترین ژشت رو هنگام عکس گرفتن با دوستانتون در نظر می گیرین. افسردها هم همینطور هستن. به ظاهر خوشحال بودن کار خیلی آسونیه. ظاهر خوشحال هیچ کسی به این معنا نیسنت که هیچ مشکل داخلی نداره.

مشکلت رو به من بگو شاید بتونم کمکی بکنم

دلیل داغون کننده ودن نظر: این جمله معمولا منظور خوبی رو میرسونه اما مطمئنا نتیجه خوبی نخواد داشت. زبون و عمل شما همیشه باید یکی باشه. وقتی به دوستتون می گین که به اون کمک می کنین حتما باید این کار رو بکنین وگرنه با تنجام ندادن وعده تون افسردگی اون رو دوبرابر می کنین.

اگه هیچ مشکلی نداری پس به چه دلیل ناراحتی؟

دلیل داغون کننده بودن نظر: این جمله شما فرد دپرس رو عصبی می کنه. حتی باعث نگرانی اون هم میشین. در واقع افسردگی از یه سری وقایع سر میگیره که قدرت درک شما رو کمی پایین می بره.

لبخند بزن و خوشحال باش

دلیل داغون کننده بودن نظر: این جمله شما نشون میده که دید به طور کامل اشتباهی به افسردگی دارین. مثل این می مونه که به یه آدم لنگ بگید که به چه دلیل تلاش نمی کنی راه بروی. افسردگی یه انتخاب نیس، اگه اینطور بود هیچوقت مریضایی که از افسردگی رنج می برن این رو انتخاب نمی کردن.

به چه دلیل من بیشتر بی دلیل احساس افسردگی می کنم؟

دلیل افسردگی چیه؟

افسردگی بدونیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *