چگونه با تیغ اصلاح کنیم؟ اشتباهات رایج اصلاح با تیغ

وقتی می خواین با تیغ صورتتون رو اصلاح کنین بهتره از اشتباهات عادی دوری کنین اشتباهاتی که سلامت و زیبایی پوست صورت شما رو به خطر میندازه.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ در این مقاله به برآمدگیای به وجود اومده بوسیله استفاده تیغ واسه اصلاح می پردازیم. از اولین باری که شما شروع به به کار گیری تیغ واسه اصلاح موهای صورت و بدن خود کرده اید چند سال می گذره، اما این به این معنا نیس که همیشه اینکار رو درست انجام می بدید. جدا از اینکه شما چقدر در به کار گیری تیغ مهارت دارین، سوختگیا، شکاف ها و موهای فرو رفته در پوست، فوق العاده شایع هستن.اینجا عادی ترین اشتباهاتی که  در اصلاح با تیغ انجام میشه رو از زبون کارشناسان پوست بیان می کنیم و به شما می بگیم که چیجوری دیگه این اشتباهات رو انجام ندین.

پوستتون رو کف مالی نمی کنین

اصلاح کردن بدون به کار گیری کف! هر چند این کار باعث صرفه جویی در زمان می شه اما همیشه باعث ایجاد برجستگی های قرمز کوچیکی روی پوست می شه که از بین رفتن اونا چند روز طول می کشد. دکتر Joel Schlessinger، متخصص پوست و مشاور سایت خدمات زیبایی Real self می گوید:«ژلا و کرمای اصلاح واسه این ساخته شده ان تا به کمک اون تیغ به آرومی روی پوست لیز بخوره، بدون هیچ گونه حالت کشیدن یا نیشگون گرفتن پوست.بدون این ژل ها و کرم ها شک نداشته باشین دچار سوختگی بعد از اصلاح با تیغ، بریدگی، سوزش و آسیب پوست میشین. به کار گیری آب در اصلاح با تیغ هم بهتر از استفاده نکردن از ژل ها و کرمای اصلاحه.

از تیغ یه بار مصرف، بیشتر از یه هفته استفاده می کنین

اگه هر روز اصلاح می کنین، باید تیغ تون رو هفته ای یه بار دور بندازید. دکتر Schlessinger می گوید:«تیغه های کنه به احتمال زیاد باعث برآمدگی به وجود اومده بوسیله تیغ، سوزش و شکاف می شن و تیغه های قدیمی می تونن محل تجمع باکتری شه و عفونت بسازه.» اگه اصلاحی نزدیک تر به سطح پوست با کمترین التهاب می خواهید، به تعداد روزهایی که از تیغ فعلی تون استفاده می کنین، به دقت توجه کنین. دکتر Dendy Engelman، متخصص پوست در مرکز تخصصی پوست و جراحی زیبایی شهر منهتن می گوید: «قانون کلی اینه که اگه احساس می کنین تیغ پوست یا مو رو می کشد، اون رو دور بندازید چون که مثل یه بمب ساعتیه که منتظر تحریک پوستتانه.

بر خلاف جهت رویش مو تیغ اصلاح رو روی پوست می کشید

این قضیه درسته که این روش ممکنه به شما کمک کنه اصلاحی نزدیک تر به سطح پوست داشته باشین اما باعث درد هم می شه. علاوه بر این، نوک کنه موها می تونه به جای رشد کردن به سمت بیرون، به سمت داخل پوست رشد کنه. امان از موهای فرو رفته در پوست! دکتر Schlessinger می گوید: «مخصوصا آدمایی با پوست حساس، بهتره اصلاح فقط درهمان جهت رشد موها انجام شه. اگه شما مستعد دچار شدن به سوختگی تیغ یا موهای فرو رفته در پوست هستین، از یه ژل یا سرم مخصوص اصلاح که التهاب های به وجود اومده بوسیله تیغ زدن رو آرامش می دهد، استفاده کنین.

شما با بیشترین سرعت ممکن با تیغ اصلاح می کنین

دکتر Engelman می گوید: «وقتی که تلاش می کنین با سرعت زیاد اصلاح کنین، احتمال بیشتری هست پوستتون رو ببرین، پوستتون رو تحریک کنین یا بعضی جاها رو اصلاح نکنین. عوضش، شما باید واسه جلوگیری از هرگونه مشکلات پوستی از حرکات ملایم و نرم استفاده کنین. اگه پوست خود رو حتی کمی ببرین شاید بیشتر از مقدار مورد انتظاررخونریزی داره، پس بهترین کار اینه که که ناحیه مورد نظر رو فشار بدید تا خونریزی بند بیاد. اگه عجله دارین و وقتتون کمه، یه قابض کوچیک روی اون بذارین تا جریان خون رو بند بیاره و مقداری ضد عرق روی اون ناحیه بمالید.»

فشار زیادی روی تیغ اصلاح وارد می کنین

در مورد اندازه فشاری که باید هنگام تیغ زدن بر پوستتون وارد کنین، یادتون باشه که هر چی کمتر باشه، بهتره. دکتر Engelman می گوید: «هر چی بیشتر به پوستتون فشار وارد کنین، سطح پوست ناهموارتر می شه، چون شما در جاهایی که تیغ پایین میاد، فرورفتگی ایجاد می کنین. خیلی از تیغ های چند لبه، اصلاحی بسیار نزدیک به سطح پوست انجام میدن و اگه فشار زیادتر از اندازه بر اونا وارد کنین، باعث عفونت و رفتن مو در پوست می شن.

قبل از اصلاح، پوست رو لایه برداری نمی کنین

واسه دوری از برآمدگی های به وجود اومده بوسیله اصلاح با تیغ، شما باید قبل از اصلاح از یه لایه بردار استفاده کنین. دلیلش اینه که لایه بردار سلول های مرده پوست رو جدا می کنه و به تیغ اجازه می دهد که راحت تر روی اون نواحی حرکت کنه. دکتر Engelman می گوید: «من همیشه این محصول رو به همه بیمارانم که مشکلاتی در اصلاح کردن دارن، پیشنهاد می کنم. این محصول، نه فقط لایه برداری می کنه بلکه پوست رو هم تمیز کرده و به مرطوب کردن اون کمک می کنه.

شما پس از اصلاح با تیغ پوست رو مرطوب نمی کنین

دکتر Schlessinger می گوید: «بهتره که به محض بیرون اومدن از حموم، پوستتون رو مرطوب کنین، چون به کار گیری مرطوب کننده در حالی که پوست هنوز نمناکه کمک می کنه تا چیزی که در پوسته حفظ شه.» اگه پس از اصلاح با تیغ پوست رو مرطوب نکنین و این مرحله رو ندیده بگیرین، لایه های رویی پوست به دلیل همزمانی لایه برداری و اصلاح با تیغ، به سرعت خشک شه و رطوبت خود رو از دست بده. دکتر Engelman پیشنهاد می کنه که واسه کاهش التهاب و قرمزی پوست از یه روغن بدن آبرسان هم استفاده کنین. این محصول نمونه ای از یه روغن بدن آبرسانه.

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

واسه پیر نشدن چه کنیم؟

زیبایی پوست سلامت پوست مجله تناسب اندام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *