چگونه با سیر عفونت گوش را درمان کنیم؟

Ear Infection

هممون در مورد خواص جادویی سیر شنیده ایم و جالبه اگه بدونین سیر در درمان عفونت گوش هم کاربرد داره!.

به گزارش آلامتو و به نقل از بدونیم؛ باید قبول کنیم عفونت گوش یکی از درد آورترین مشکلاتیه که یه فرد می تونه تجربه کنه. این درد می تونه به صورت ضربانی باشه و یا تیز و سوزاننده. اگه با عفونت گوش آشنا باشین میدونید که تحملش چقدر سخته.

من هم تا حالا در چند سال گذشته درگیر عفونت گوش بوده ام. بدترین قسمت عفونت گوش اینه که نمی تونین روی چیز خاصی تمرکز کنین چون درد به تنهایی روی گوش محدود نیس. به طرف پایین فکر حرکت می کنه و حتی بعضی وقتا به گردن هم می رسه. من تموم داروها رو واسه درمانش امتحان کردم. هم اینکه تحقیقات زیادی انجام دادم تا دلیل ریشه ای عفونت گوش رو فهمیده باشم، این نتیجه تحقیقات منه:

عفونت گوش معمولا به خاطر تجمع باکتریا یا ویروسا در گوش میانی اتفاق میفته و در کودکان بیشتر از افراد بالغ شایعه. بعضی عوامل که می تونن عفونت گوش رو بدتر کنن عبارتند از آلرژی غذایی، کمبود مواد مغذی، عفونت در دستگاه تنفسی و انباشته شدن موم گوش. نشونه های عفونت گوش علاوه بر تجربه درد در گوشا شامل حالت تهوع، سردرد و درد در بالا تنه به همراه تبه. بعضی افراد هم اینکه با خوابیدن مشکل پیدا می کنن.

با اینکه در صورت شدید بودن مشکل پیشنهاد می شه به دکتر مراجعه کنین اما چندین درمان خونگی هم هست که می تونن به درمون یا کاهش التهاب و درد حاصل از عفونت گوش کمک کنن.

در میان تموم گزینه سیر یکی از بهترین انتخابا واسه درمان عفونت گوش و مشکلات مربوط به اون هستش. اگه می خواین بدونین سیر چیجوری می تونه به درمون عفونت گوش کمک کنه در ادامه براتون می گم.

هممون از خواص ضد باکتری، ضد ویروسی و آنتی اکسیدانی سیر با خبر هستیم. شکی نیس که این حبه با بوی تندش یکی از شگفتیای غذاییه. این ترکیبات موجود در سیر به نابود کردن باکتریای عامل عفونت کمک می کنه و درد و التهاب رو کم می کنه.

جدای این خواص، سیر سرشاره از آسیلین که علیه باکتریا و ویروسای عامل عفونت کار می کنه. هم اینکه سیر شامل مقداری ترکیبات معطره که به صورت طبیعی ضد عفونی کننده هستن. این ترکیبات می تونن خیلی راحت از راه پوست و بافت دور و بر پرده گوش جذب شن.

راه های زیادی هست که می تونین با هرکدوم عفونت گوش رو بهتر کنین. اما روشی که من استفاده می کنم و برام معجزه کرده اینه:

Garlic for Ear Infection

یه حبه سیر وردارین و پوستش رو بکنین. مطمئن شید تمیزه. در سوراخ گوشتون قرارش بدین. وقتی یه حبه سیر انتخاب می کنین، اول سایزش رو چک کنین تا مطمئن شید داخل گوشتون جا می شه یا خیر. با اینکه درد و التهاب در عرض چند دقیقه از بین میره پیشنهاد می کنم بذارین یه شب داخل گوش بمونه. پخش شدن گرما رو داخل گوش خود حس می کنین.

این روش هم اینکه واسه بهبود سردرد و کاهش دمای بدن هم به کار میره. اگه از تب بالا رنج می برید، سیر رو به برشای کلفت تقسیم کنین و یه مدت در سرکه سیر بخیسانید. این محلول رو داخل گوش خود بذارین و روی پا ماساژ بدین. تب در عرض چند دقیقه از بین میره.

سیر هم اینکه واسه آرامش سرفه همیشگی استفاده میشین. با این روش می تونین از راه سیر واسه خود شربت ضد سرفه درست کنین:

۲ تا ۳ قاشق غذا خوری عسل ( عسل طبیعی ) و یه حبه سیر وردارین. سیر رو پوست بگیرین و به برشای نازک تقسیم کنین. هر دو رو داخل مخلوط کن بذارین و میکس کنین. کاسه رو با یه بشقاب یا فویل آلومینیومی بپوشونین. یه شب بذارین در دمای اتاق بمونه. صبح روز بعد از این ترکیب بخورین و هر دو ساعت یه بار از اون بخورین. این روش واسه درمان سرفه و سرماخوردگی فوق العاده تاثیر گذاره.

خواص و روش درست کردن معجون سیر و عسل واسه لاغری

روش درست کردن معجون سیر و لیمو واسه کاهش کلسترول و سلامت قلب

بدونیم درمان خونگی سیر چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *