چگونه با شخصی که از تنهایی لذت می‌برد قرار ملاقات بگذاریم؟

عاشق تنهایی alone

قبل از قرار آشنایی با فردی که از تنهایی حال می کنه باید این ۱۵ نکته رو بدونین. قرار آشنایی می تونه خیلی زیاد دلهره آور باشه. آدمایی که خودشون رو متخصص عشق می دونن قوانین بسیار زیادی رو در این مورد به وجود آورده ان.

در اولین قرار آشنایی چه چیزایی رو نگیم؛ واسه قرار بعدی چه قدر صبر کنیم؛ واقعا صحبت کردن از اون دستورهای محدودکننده ایده بدیه؟ شاید اگه دکترای قرار آشنایی نداشته باشین این روند مثل پیدا کردن راه در آبای توفانی باشه. اگه با کسی قرار آشنایی می ذارین که از تنهایی حال می کنه، یا یعنی یه قدیمی الگوی سنتی درون گرا هستش، شاید از اونم سخت تر باشه. از اون جایی که من خودم آدمی درون گرا هستم، میتونم با قاطعیت بگم ما جماعت کم حرف عموما نسبت به بقیه سطح حساسیت بیش تری داریم. هرچند لازم نیس در برخورد با ما خیلی حساسیت به خرج بدین و مراقب رفتارتون باشین، اما این ۱۵ پیشنهاد کمک تون می کنه بیش ترین بهره رو از تجربه قرار آشنایی تون ببرین و درک شفاف تری از روان ما داشته باشین.

۱. تنهایی رو به دوستی بهتر می دونن.

مهمه بدونین قرار آشنایی با کسی که واسه اوقات تنهایی اش ارزش قائله، یعنی احتمال اون خیلی ضعیفه جمعه شبا، در ساعت تخفیف رستورانا، در جمع هم کاران تون کوکتل بخورین. شاید بعضی آدما آخر هفته ها انرژی شون رو با گپی خودمونی هنگام نوشیدن یه یا دو لیوان نوشیدنی تخلیه کنن، اما واسه اونا که این نوع تعامل اجتماعی رو دوست ندارن، تنهایی به همون اندازه استرس رو کم می کنه و احساس رضایت رو داره. آدمای درون گرا نمی خوان به طور کامل تنها باشن، اما نوع نیازشون به آدما با بقیه فرق داره.

۲. از جمع هم حال می کنن.

درمورد آدمایی که خلوت خودشون رو دوست دارن یه تصور غلط هست: اونا واقعا از این که فردی خوش صحبت باشن حال می کنن، اما دوز اون کمه. اونا پروانه هایی هستن که درست مثل سیندرلا در آخر شب، نیاز دارن بعد از یه شام گاه پر از فعالیتای اجتماعی، به پیله شون برگردن و خلوت آرومی داشته باشن.

۳. ممکنه بعضی وقتا سرد و منزوی باشن.

آدمای تنهایی طلب ذاتا به درون گرایی گرایش دارن، یعنی عموما در اول شناختن شون سخته. بدتر از همه، ممکنه این گرایش به افاده یا خودپسندی شون تعبیر شه. این طور نیس؛ این فقط یکی از ویژگیای جانبی درون گراییه.

۴. وقتی اونا رو بشناسین یخ شون آب می شه.

بهتره به جای این که آدمای تنهایی طلب رو به فیوزهای قطع سریع تشبیه کنیم، اونا رو دیرجوش بدونیم. هرچند ممکنه این نوع آدما در دیدار اول با حکایتای باحال درمورد زندگی شون سرگرم تون نکنن، اما کافیه به اونا زمان بدین تا یخ شون آب شه. وقتی که با شما احساس نزدیکی کنن، حصار به سرعت شکسته می شن و شخصیت حقیقی شون رو می شه.

۵. در میهمانیا خوشحال و شوخ نیستن.

اگه دوست دارین وقتی همسر احتمالی تون وارد می شه، دهن همه ار حیرت باز بمونه، شاید قرار آشنایی با کسی که خلوت خودشو دوست داره بهترین گزینه مناسب نباشه. ممکنه کسی متوجه ورود این آدما به میهمانی نشه، اما اگه واسه شون وقت بذارین و به اونا توجه کنین، شاید گفت وگویی خواهیدداشت که تا مدتا پس از پایان میهمانی یادتون می مونه.

۶. ولی معنی اش این نیس که میهمانی رفتن رو دوست ندارن.

شاید این نوع آدما شروع کننده یه رقص گروهی نباشن، اما اگه احساس راحتی بکنن حتما در اینجور رقصی شرکت می کنن. اگه شریک زندگی تون در اون وضعیت احساس امنیت بکنه، جیمز بروانِ درون اون بیدار می شه و شاید شما رو حیرت زده می کنه و ماشین رقص داخلی اش رو در صحنه رقص به کار میندازه.

۷. ممکنه خیلی حساس باشن.

عموما آدمایی که از خلوت خودشون حال می کنن ذاتا اندیشه ای عمیق دارن. وقتی که چیزی رو حس می کنن، تمایل دارن اونو با ذهن، جسم، و روح شون حس کنن. پس اگه احساس کردن چیزی که گفتین تحقیرآمیزه، ناراحت نشید. بی منظورترین اظهارنظرها می تونه اونا رو در خودشون فرو ببره و واسه شون سخته اونو از ذهن شون پاک کنن. اونا واسه این روند به زمان نیاز دارن، پس مهمه یه مدت به اونا زمان تنفس بدیم.

۸. اما این باعث می شه شریک زندگی باملاحظه ای باشن.

بله، شاید وقتی با فردی حساس قرار آشنایی می ذارین مجبور باشین قبل از حرف زدن فکر کنین اما مهمه بدونین آدمای حساس حواس شون به احساسات بقیه هم هست. در نتیجه کم تر احتمال داره تو یه گفت وگو شما رو زیر پا له کنن و بیشتر احتمال داره واقعا به چیزایی که می خواین بگید گوش کنن.

۹. با انتقاد میونه خوبی ندارن.

با این که حواس شون به احساسات بقیه هست، اما انتقاد بیشتر می تونه منشأ تنش زایی باشه. در نتیجه مهمه بدونین شاید این نوع آدمای آروم، واسه دوری از هر نوع انتقاد تدبیرهایی رو به کار بگیرن. این تدبیرها می تونه شکلای مختلفی داشته باشه، مثلا تلاش می کنن آدما رو راضی نگه دارن، یا خودشون رو نقد می کنن، یا خیلی راحت از منشأ انتقاد کلا دوری می کنن.

۱۰. اما با هیجانا میونه خوبی دارن.

قرار آشنایی با کسی که به اوقات تنهایی خودش احتیاج داره، یعنی قرار آشنایی با کسی که ترسی نداره هیجانای خودشو در سطح عمیق تری بشناسه. یه ویژگی جانبی اینجور شناختی احساس هم دلیه که عموما باعث می شه نگران شما و هر مشکلی باشه که شاید تجربه کنین. اونا ترسی ندارن بشینن و با شما عمق موضوع رو بررسی کنن و دلیل ریشه ای اونو پیدا کنن. اگه همیشه از نظر فیزیکی در دسترس نباشن، از نظر هیجانی همیشه در دسترس هستن.

۱۱. با احتمال خیلی کم دچار مشکل”ترس از دست دادن” می شن.

در دنیایی که تحت سلطه رسانه های اجتماعیه، در برابر حجم خیلی از خاطرات دسته جمعی بقیه هستیم. این باعث می شه بعضی آدما درمورد هر اقدامی واقعا دچار احساس ترس از دست دادن شن. اما واسه آدمایی که از خلوت خودشون حال می کنن این طور نیس. شاید دلیل اون بیشتر این باشه که اگه آخر هفته وقت آزاد داشته باشن، نمی تونن بی خیال نسبت به موضوع و بدون هیچ برنامه ای از کنار اون بگذرند.

۱۲. سبک و راه و روش خودشون رو دارن.

اونا احتیاجی ندارن در هر میهمانی دیده شن چون حس هویت شون به این بستگی نداره که از نظر اجتماعی چه قدر فعال هستن. اونا حال می کنن یه مدت در محافل اجتماعی حضور داشته باشن و یه مدت حضور نداشته نباشن و اگه واسه شون فایده ای داشته باشه، به دنبال اون یه مدت رو به تمدد اعصاب سپری کنن. هرچند قرار آشنایی با فردی که خلوت خودشو دوست داره شاید به معنی اون باشه که هرشب بیرون نمی رین، اما به اتفاق هم در روی داده هایی شرکت می کنین که خاص تر خواهندبود.

۱۳. خودکفا هستن.

شاید بعضی وقتا به نظر برسه همسر احتمالی تون شما رو در تموم لحظات زندگی اش در کنار خود نیاز نداره یا نمی خواد. اونا نیاز دارن تو یه رابطه یه مدت مال خودشون باشن و حتی ممکنه بعضی وقتا به نظر برسه شما رو در زندگی شون نیاز ندارن. اما از رفتارشون سوءبرداشت نکنین-واسه شون خیلی مهمه یه مدت مال خودشون باشن و در نتیجه معمولا خیلی از این خواسته شون مراقبت می کنن.

۱۴. ولی معنی اش این نیس که در زندگی شون جایی واسه شما ندارن.

خبر خوب اینه که در اینجور رابطه ای واسه هر دوی شما زمان تنفس زیادی هست. البته اعلانایی به سبک جری مگوایر وجود نداره که نشون بده چه طور باید این آدما رو کامل کنین؛ اونا واقعا خوش شون نمیاد کسی کامل شون کنه. اونا دوست دارن بدونن شما کی هستین، چی شما رو تحریک می کنه، و فضای زیادی واسه درخشیدن به شما میدن.

۱۵. اونا پر از اختلاف هستن، اما این باعث می شه قرار آشنایی با اونا منحصر به فرد باشه.

شاید بعضی وقتا به نظرتون برسه با فردی قرار آشنایی گذاشته اید که شخصیتی چندگانه داره. اونا از بودن با شما حال می کنن اما از بودن با خودشون هم حال می کنن. اونا فقط بعضی وقتا از اجتماعی بودن حال می کنن. ولی قرار آشنایی با شخصیتی تناقص آمیز نما، باعث می شه زندگی باحال بمونه و کم تر احتمال داره احساس کنین تو یه رابطه آشنایی یه نواخت و کسل کننده گیر افتادین.

به هر حال اگه با فردی قرار آشنایی گذاشته اید که از تنهایی حال می کنه، مهمه از رفتارهایی که ممکنه از اون سر بزنه آگاهی داشته باشین، اما مهم ترین درس اینه اونا رو همونجوریکه هستن قبول کنین، و توقع نداشته باشین کسی باشن که شما می خواین. اگه به جای توقع، پذیرش رو یاد بگیرین در طول قرارهای آشنایی ناراحتیای کم تری وجود خواهدداشت.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

عشق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *