چگونه با مشکلات روبرو شویم؟

موفقیت واقعی نتیجه ی مقابله، درد، شکست دادن ترس و روبرو شدن با مشکلات موجود در طول زندگیه.

داستانای بسیار تلخ موجود در این میدون به ما نشون میدن که بدن، از دید جسمی و ذهنی، می تونه در روبرو شدن با مشکلات آب دیده شه.

به گزارش مجله آلامتو به نقل از addicted2success؛ تلاشامون آخرسر ما رو به سر منزل مقصود می رسونن و به ما نشون میدن که اگه، نا امید نشیم چیزای عجیبی در انتظار ما هستن.

این واقعیت غم انگیزه که ما، در بعضی موارد، امید خود رو از دست می دیم چون که نمی تونیم بدانچه که سزاوارش هستیم برسیم. چیجوری می تونین این جور لحظات نا امید کننده رو ندیده بگیرین؟ همیشه با خود تکرار کنین که تسلیم نشدن ، هدف منه و همیشه چیزی که رو که می خواین بدون برسین تو ذهن تصور کنین..

چیجوری به موفقیت برسیم؟

اگه واقعا چیزی رو می خواین باید واسه اون تلاش کنین، وگرنه اون رو به دست نمیارید.

در این مقاله ۱۰ موردی ذکر می شن که در صورت منصرف نشدن از تحقق اهدفتان بدانا دست پیدا می کنین.

  1. کنار گذاشتن ترس

لحظاتی مانند فارغ التحصیلی، شغل، ازدواج، خرید خونه، شکست در روابط، لحظاتی دلهره آور هستن. ذهن و خیالات ما دچار انتظاراتی قرار می گیرن که جامعه بر ما تحمیل می کنه. نگاه تسلیم نشدن می تونه بر شک و تردیدایی که دارین غلبه کنه و با ترساتون مقابله کنه و به شما در رسیدن به اهدافتون کمک کنه.

  1. خلاقیت و احساس موفقیت نامحدود

ما در جامعه ای زندگی می کنیم که عمیقا ریشه در باورهای زمان بندی شده داره مثلا این کار باید در این وقت انجام شه یا اون اتفاق باید در فلان سن می افتاد!!

مشکل این روش تفکری، اینه که باعث تفکر قهقرایی می شه و همیشه با خود می گین پس؛ “به چه دلیل هیچی اتفاق نمی افته.” نگاه هیچوقت تسلیم نشدن، محدودیتای تفکری ما رو ار بین می بره و دلیل کشف روشای جور واجور و در نتیجه باز شدن دربای خلاقیت می شه.

  1. اشتیاق واسه رسیدن به هدف

اشتیاق واسه رسیدن به هدف ، نقطه شروع تموم نتیجه کارای ماست ، نه امید، نه آرزو، بلکه ولع با شور و شوق خیلی زیاد ایه که از همه چیزای دیگه بالاتر میره. یه ویژگی برجسته نسل امروزی اینه که انگیزه ای واسه انجام هیچ کاری ندارن. با این حال، با ایجاد انگیزه مناسب در اونا، این میل و ولع پایان نیافتنی می تونه دائم ، اونا رو به طرف هدف جهت دهد.

  1. رسیدن به نقطه ای که خیلی از افراد جربزه رفتن به اونجا رو ندارن

تسلیم نشدن چیزیه که به من آموخت همیشه در بدترین شرایط هم خیلی با جدیت و تلاش زیاد کار کنم. سلامت جسمی، رفاه، کار، ورزش و سرگرمی، همه و همه نتیجه همین طرز فکر من هستن. این به نوبه خود یافته های و نتیجه های بیشتری رو واسه شما به ارمغان میاره.

  1. شما به فرد قدرتمندی با یه اخلاق کاری عالی تبدیل میشین

در مورد اون چیزی که افراد موفق رو از بقیه افراد جدا می سازه فکر کنین. اون چه اونا داشتن و بقیه نه، تمایل شدید به انجام کارای هدفمنده. شما اینطور روحیه ای دارین، شما، آماده رویارویی با رویایتان هستین یا فقط مثل گوسفندی عمل میکنین که می خواد جریان زندگی ، اون رو به هر سو ببره؟ هیچوقت تسلیم نشید چون که این به شما کمک می کنه که روش های هدف دار جدیدی رو به کار گیرید.

شما تنها نیستین، با بقیه در رابطه باشین.

  1. بهبود جهان

وقتی که به اون چیزی که می خواین دست پیدا میکنین، می تونین از موفقیت خود واسه تغییر جهان یا زندگی بقیه استفاده کنین هر اندازه که بیشتر به اهدافتون برسین احساس نیاز بیشتری دارید.

شما باید تصور و مهارتای زندگی خود رو به آدمایی که در اول راه هستن بیاموزید. این کار دلیل می شه که در درون خود احساس تکامل کنین و با شکیبایی چیزی که رو که میدونید به بقیه هم بیاموزید. هدف بزرگ شما اینه که هیچوقت تسلیم نشید.

  1. باور کنین که هر چیزی ممکنه

وقتی که شما میدونید هیچوقت تسلیم نمی شید، احتمال بیشتری هست که انرژی لازم رو واسه پرش از مشکلات و رسیدن به موفقیت در خود حس کنین. کسب موفقیت برابره با درک اینکه رسیدن به هر چیزی غیرممکن نیس هم اینکه تمایل به خارج شدن از منطقه راحتی زندگی خود و تلاش واسه کسب اون. تنها راه اینه که هیچوقت تسلیم نشید و خودتون سوال کنین که به چه دلیل من نتونم به چیزی که می خوام برسم. این کلید موفقیت شماس.

  1. هوش هیجانی

آگاهی، کنترل و بیان احساسات یکی از مهم ترین مواردی هستن که باید در این مورد بدانا توجه شه. این که شما هیچوقت تسلیم نمی شین به این معنا نیس که ۱۰۰٪ هدف خود رو به دست میارید. الان، افراد زیادی هستن که وضعیت و شرایطی بدتر از شما دارن. بد نیس که بعضی وقتا چیزایی رو از دست بدین. شما همیشه نمی تونین برنده شید، اما دست کم می تونین آسیبای وارده رو کنترل کنین و درک کنین که یادگیری و شکست، بخشی از روند پیروزی هستن.

در برابر مشکلات پر طاقت و سمج باشین.

در برابر مشکلات پر طاقت و سمج باشین.

  1. رها نکردن تنها گزینه موجود

معلمان همیشه به دانش آموزان خود می گن که باید “آماده شکست باشن.” ما همیشه باید خود رو واسه هر رخدادی در راه پیروزی آماده کنیم. اگه در وضعیتی که همیشه نسبت به خطرات ترس داشته باشین باقی بمونین، شانس موفقیت خود رو با اشتباهات تکراری نابود می کنین. هرچه بیشتر احساس کنین که با کار کردن به طرف جلو چیزای بیشتری رو از دست میدید، رسیدن به رویاهاتون سخت تر می شه. برعکس، اگه شما خود رو واسه مقابله آماده کنین شک نداشته باشین موفق میشین.

  1. شما قوی تر میشین

همیشه با خود تکرار کنین که من باید این کار رو انجام دهم تا بتونم به حد کمال و برتری خود برسم. با انجام این کار، چیزای بیشتری در مورد شخصیتتون خواهید آموخت، و راه موفقیت براتون صاف می شه.

وقتی که حالات فیزیکی و شرایط ذهنیتان به روش های مثبتی تحت فشار قرار گیرند، به یه ملودی هماهنگ تبدیل می شن و پس از اون، دروازه های روح به طرف رشد واقعی و آزادی باز می شن. حتی وقتی که بدن رنج می بره، و از تلاش وا می مونه، ذهن هنوز زنده س و هیچوقت می میره. پس باید بدونین که ذهن و قدرت تفکر آدم بسیار پیچیده س و می تونه دلیل کامیابی و موفقیت فرد شه.

فرقی نمی کنه که شما ساعت ۲ صبح یا عصر این مقاله رو بخونین، ذهن شما با خوندن این مقاله فعال شده و همیشه به شما میگه که ادامه بده. پیچیدگی زندگی و سختی شرایط اقتصادی و اجتماعی که الان به وجود اومده، باعث می شه که احساس شکست خیلی راحت شما رو از ادامه راه باز داره و همونطور که بسیار شنیدین، می تونین به عقب برگردین و هیچوقت هم شکست نخورین چون اگه کاری جهت پیشرفتتون انجام ندین هیچوقت شکست نخواهید خورد اما بهتره یه نفس عمیق بکشین و جربزه پیدا کنین و با خود تکرار کنین من هیچوقت تسلیم نمیشم حتی اگه شکست بخورم.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی خبرهای داغ روز خلاقیت خوشبختی مدیریت موفقیت چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *