چگونه با نوجوانان ارتباط برقرار کنیم؟

اونقدر هم آسونه به شرطی که بدونین در چه زمان هایی باید شروع به حرف زدن با بچه خود کنین.

به گزارش آلامتو و به نقل از آی بانو؛ شروعِ صحبت با نوجوانان سخته. صحبت درمورد مواد مخدر و الکل حتی سخت تر هم می باشه. به عنوان پدرمادر بیشتر با مقاومت روبرو می شید. خبر خوب اینه که روش هایی واسه تعامل با نوجوانتان که روابط باز و مثبت رو گسترش می دهد هست.

چند روش ی موثر واسه یه گفتگو درمورد موارد مهم :

روشنفکر باشین.

اگه می خواهید یه صحبت سازنده با نوجوانتان داشته باشین، یه چیز رو یادتون باشه اینه که وقتی که یه بچه احساس مورد قضاوت بودن و یا محکوم شدن می کنه، احتمال کمتری داره که پذیرای پیام شما باشه.

پیشنهاد می کنیم به منظوردستیابی به بهترین نتیجه واسه شما و نوجوانتان، تلاش کنین موقعیتی بی طرف و آزاد رو حفظ کنین. ما درک می کنیم که رقابت برانگیزه و به تمرین نیاز داره.

خودتون رو جای نوجوانتان بذارین.

مثلا، رفتاری رو که خودتون ترجیح می بدید وقتی که در مورد یه موضوع سخت صحبت می کنین مورد خطاب قرار بگیرین رو در نظر بگیرین. فکر کردن درمورد چگونگی احساستون در زمان نوجوونی می تونه به درد بخور باشه.

در مورد اهدافتون روشن و شفاف باشین.

نوشتن اون ها می تونه اثر داشته باشه. وقتی که شما هدفتون از یه صحبت رو بدونین، می تونید بعدا به اون برگردین و چیزی که رو که درست پیش رفت، اون چیزی که نادرست بود، چه اهدافی داشتین و کدوم ها باید واسه یه وقت دیگه بمونن و قادر به ارائه موثر اون ها بودین رو مورد بررسی قرار بدین

مثبت فکر کنین.

اگه به یه موقعیت با شرم، خشم،ترس یا ناامیدی نزدیک شید، تلاش های شما نتیجه برعکس داره. عوضش مراقب، کنجکاو، مودب و فهمیده باشین.

صحبت کردن با نوجوانتان در مورد مواد مخدر نباید بیریخت و یا ناراحت باشه.

چیجوری با فرزندان خود رفتار کنیم؟

اشتباهات مالی خونواده های ایرونی

آی بانو تربیت بچه چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *