چگونه با والدین همسرمان رفتار کنیم؟

روش صحیح برخورد با والدین همسر خود بسیار مهم‌تر از آن چیزی است که فکرش را بکنید، در این مقاله میخواهیم راهکارهای برخورد و رفتار با والدین همسر را بررسی کنیم:

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ تعارض میان همسران، قطار ارتباط را از ریل خارج نمی‌کند؛ اما مدیریت نادرست ارتباطات می‌تواند این کار را بکند. این مسئله در مورد مشکلات با والدین همسر نیز صادق است. چگونگی مدیریت این چالش‌ها موضوع مهمی است.

اگر با والدین همسر خود مشکل دارید، به این معنا نیست که شما روابط ناسالمی دارید. این گفتۀ اف دیانا بارث، روانکاو و درمانگر خصوصی در شهر نیویورک است. در اینجا می­خواهیم چگونگی برقراری روابط سالم با والدین همسر را بررسی و ارزیابی کنیم:

healthy-deal-with-parent-in-law,والدین شوهر,نحوه برخورد با پدر و مادر همسر

همسران سالم، می­پذیرند که والدین همسرشان، افراد متفاوتی هستند

کتی سیبولد روانکاو، مدرس و ناظری از شهر نیویورک می­گوید: «همسران سالم با پذیرش این مسئله که والدین همسر، افرادی متفاوت با روش­های متفاوتی هستند، با آنها تعامل برقرار می­کنند».

هانسن می­گوید: هر خانواده­ فرهنگ خود را دارد. همسران سالم به یاد دارند که صحبت از یک فرهنگ بد یا خوب نیست، بلکه سخن بر سر تفاوت فرهنگ­هاست.

همسران سالم در ارتباط با والدین همسر خود تمام تلاش خود را می­‌کنند

هانسن می‌گوید آنها به اهمیت والدین در زندگی همسرشان آگاه هستند و با احترام با آنها رفتار می­کنند. آنها در مناسبت­های خانوادگی شرکت می­کنند و «به والدین همسران اجازه می­دهند که به خانوادۀ آنها دسترسی داشته باشند».

به‌عبارت‌دیگر، تلاش می‌کنند حتی اگر «همیشه با آنها موافق نباشند، پویایی­ ها، مراسم­ یا سنت­های خانواده را درک کنند. آنها حتی مشتاقانه منتظر زمانی برای باهم بودن هستند».

همسران سالم مرزهای روشنی با والدین همسر خود دارند

به گفتۀ هانسن این افراد می‌توانند در مورد نیازهای خود و برنامه­ریزی طرحی که هر دوی آنها درمورد آن اتفاق‌نظر داشته باشند گفت­وگوهای صریحی با همسر خود داشته باشند.

وی این مثال را بیان می‌کند: اگر مادر همسر شما بخواهد بدون اطلاع بیاید، ازنظر همسر شما اشکالی ندارد؛ اما شما موافق نیستید؛ بنابراین دربارۀ این اختلاف‌نظر پیش‌آمده گفت­وگو می‌کنید و تصمیم می­‌گیرید که لازم است اعضای خانواده کمی پیشتر تماس بگیرند تا از زمان مناسب سر زدن به شما مطمئن شوند.

همسران سالم روابط خود را از والدین همسر خود جدا می­کنند

بارث می­گوید: “اینان همواره این نکته را به خاطر می­سپارند که آنها با والدین او ازدواج‌ نکرده‌اند؛ بنابراین مشکلات رابطه و تعامل با والدین همسر را هر اندازه هم که پیچیده و دشوار باشد می­پذیرند.”

به نظر او، زمانی که تعامل با والدین همسر دشوارتر می­شود، همسران سالم تلاش بیشتری می کنند تا با همسر خود مهربان باشند. ممکن است بگویند «دوستت دارم» یا رفتاری عاشقانه نشان دهند.

همسران سالم، همسر خود را از والدین او جدا می‌دانند

بارث این مثال را بیان می‌کند که ممکن است مادر همسر مزاحم و عیب­جو باشد، اما همسر سالم به یاد دارد که رفتار مادر همسر بیانگر احساس همسر درمورد اظهارات مادرش نیست.

همسران سالم به ارتباطات خود تداوم می‌بخشند

بارث می­گوید: پردازش دشواری­های کلام، یکی از مهم­ترین ابزارهایی است که هر کسی برای تعامل با والدین همسر خود دارد. پس آنها درمورد نظر خود صحبت می­کنند. به یکدیگر گوش می­دهند. با احساسات همدیگر همدردی می­کنند.

همسران سالم، مسئله را شخصی نمی­کنند

به باور بارث، همسران سالم می­توانند این واقعیت را تصدیق کنند که والدین همسرشان انسان­هایی هستند با احساسات طبیعی و دشوار انسانی. آنها می­کوشند این احساسات را درک کنند و با آنها همدلی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *