چگونه با وجود ضعف هایمان خودمان را دوست بداریم؟

نقاط ضعف خود رو در آغوش بگیرین

ضعف هاتون موجب ناراحتی و افسردگی تون شدن؟ اگه پاسختان مثبته پس حالا وقت اون هستش که خود رو به خاطر اون چیزی که هستین دوست داشته باشین و عاشق خود شید. آغوش خود رو به روی ضعفای خود بگشایید و خود رو اون طور که هستین، به طور کامل قبول کنین.

به گزارش آلامتو به نقل از آی بانو؛ یکی از چیزایی که مانع پیشرفت ما می شه اینست که نمی تونیم خودمون رو دوست داشته باشیم ، ما خودمون رو لایق موفقیت نمی دونیم چون که باور داریم دارای کاستیای زیادی هستیم ،  در ادامه به ده نکته می پردازیم تا بتونین کمبود هاتون رو در آغوش بگیرین :

دلیل ناراحتی خود رو پیدا کنین

بدون دونستن دلیل اصلی نگرانی خود، نمی تونین با ضعفای خود کنار بیایید. خود رو عمیقا مورد بررسی بذارین، ببینین در زیر لایه ضعفای خود علتی نهفتهه یا نه. در این صورت بهتر و آگاهانه تر می تونین با ضعف خود روبه رو شید.

ضعف هاتون رو به چشم یه راهنما ببینین که شما رو به سمت پیشرفت هدایت می کنه

به آغوش گرفتن ضعفا به این معنی نیس که دیگه نمی تونین خود رو رشد بدین. بلکه بعضی وقتا، باخبر شدن از ضعفا کمک می کنه تا اونا رو محو کنیم. اگردر خود ضعفی می بینین که دوست دارین اون رو در خود از بین ببرین، پس دیگه منتظر نمونید و در این راه تموم تلاش خود رو بکنین.

به شخصیت خود احترام بذارین

درسته که مشکلات شما ممکنه موجب فرق شما با بقیه شه اما این جدا بودن قشنگتر نیس؟! البته تلاش نکنین که زیاد از حد، از بقیه متفاوت باشین!

اجازه ندین که ضعف هاتون موجب عقب ماندگیتان شه

یه چند وقت پیش زندگی روزمره و به طور کامل عادی یه دوقلوی به هم چسبیده رو می دیدم. پدر و مادر این دوقلو اونا رو به شکلی تربیت کردن که باور داشته باشن می تونن هر کاری رو که بقیه قادر به انجامش هستن، بکنن و البته اونا هم این کار رو عملی کردن! تصور کنین اگه این دو قلو به جای اینکه آغوش خود رو به طرف این ضعف بگشایند، ذهن خود رو درگیر اون می کردن زندگیشون چقدر متفاوت از این زندگی طبیعی می شد؟

نقاط قوت خود رو برجسته کنین

به جای اینکه همیشه روی چیزایی که موجب آزارتون می شن تمرکز کنین، یه دفترچه یادداشت وردارین و سه ویژگیتان رو که به داشتنش می بالید یادداشت کنین. ترجیح نمی دین به جای داشتن زیبایی ای خیره کننده، تنی سالم و خونواده ای خوب و مورد پسند داشته باشین؟

بعضی وقتا میشه تعریفی نو از کمبود درست کرد!

تازگیا لیدی گاگا در جواب به انتقاداتی که هم اینکه وزنش می شد روی صفحه اش پستی با نام “انقلاب بدن” گذاشت و در اون پست، عکس هاش رو به نمایش گذاشت و از هوادارانش هم خواست همین کار رو بکنن. گاگا در وبلاگش نوشت: ” می تونیم موجب معروفیت مشکل هامون شیم و به این روش، مسائلی رو که از دید عموم بد تعریف می شن، دوباره تعریف کنیم”

اونا رو در گوگل پیدا کنین

اگه مشکل شما جنبه فیزیکی داره، اون رو در گوگل جستجو کنین. درست شنیدید! در صفحه گوگل بنویسین “هیکل چاق” یا “بینی بزرگ” و بعد تصاویر این موضوعات رو پیدا کنین. با این کار حتما تصاویر بسیار تاثیر گذاری رو می بینید که موجب احترام شما به اون مشکل فیزیکی تون می شه!

از داشتن بعضی از ضعف هاتون خوشحال باشین!

اگه بتونین نقطه قوتی در ضعف هاتون پیدا کنین شاید خودتون هم مایل به داشتن اینجور ضعفی هستین. مثلا، اگه خودتون رو آدمی خجالتی و ساکت می بینین، این شاید به این معنا هستش که شنونده و مشاهده گر بسیار عالی ای هستین.

خودتون رو با کسی مقایسه نکنین

اجازه بدین که امسال سال شما باشه. دست از مقایسه کردن خود با بقیه وردارین و به خاطر اون چیزی که هستین به خود عشق بورزید. هر فردی خصوصیتای ذاتی خود رو داره. و این همون چیزیه که موجب جذابیت زندگی می شه!

در کنار ضعف هاتون فوق العاده باشین

بله تازگیا سایتی این تعبیر رو ایجاد کرده که با این تعبیر آدم باید با رویی خوش به استقبال ضعف هاش بره. به گفته اونا :” همیشه به آدما دیکته شده که باید به سختی تلاش کنن تا خود رو مثل انسانایی کنن که دارای هیچ گونه ضعف، خطا و اشتباهی نیستن.” اما به درستی کی این رو می خواد؟ پس آغوش خود رو به طرف ضعفا و نقصای خود بگشایید و در کنارشون فوق العاده باشین!

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

چیجوری خوشبخت شیم؟

آی بانو خوشبختی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *