چگونه برس آرایش را تمیز کنیم؟

clean-your-makeup-brushes

تمیز کردن لوازم آرایشی بسیار مسئله مهمیه و باید حتماً اونو مد نظرتون بذارین.

به گزارش آلامتو و به نقل از مجله تناسب اندام؛ شما از هوله خود هفته ها استفاده نمی کنین بدون اینکه اونو بشورید، پس نباید از برس آرایشی خود استفاده کنین، مگه اینکه اونو بشورید. بیشتر ما، فقط این کار رو می کنیم، از یه برس آرایشی کثیف واسه هفته ها (بعضی وقتا ماه ها!) استفاده می کنیم و این خیلی فاجعه آوره. هم اینکه، اگه برس آرایشی خود رو به طور منظم نشویید، احتمال جوش زدن، پوست کدر و حتی بیشتر، چین و چروک رو افزایش می دین! در هر صورت، شستن برس آرایشی خیلی کار طاقت فرسایی نیس.

اینجا چند نکته واسه تمیز کردن برس آرایشی براتون آوردیم که پیشنهاد می کنیم یه بار در هفته انجام بدین.

راه تمیز کردن برس آرایشی:

 1. یه لیوان، شامپو بچه ( ممکنه فکر کنین شامپوی سر بچه ملایم باشه، هرچند که در واقع بسیار قویه!) یه دستمال آشپزخانه یا هوله و برس آرایشی خود رو وردارین و در سینک ظرفشویی کار رو شروع کنین.
 2. به اندازه پاک کن انتهای مداد، شامپو بچه در لیوان بریزین و ۲٫۵ سانت آب گرم اضافه کنین کسی هم هست که هنوز از مدادهای پاک کن دار استفاده کنه؟
 3. یک تا سه برس (بسته به اندازه اونا) رو داخل مخلوطتان که شاید تا الان مثل گل شده، فرو برید.
 4. آب گل شده رو در سینک بریزین و بعد ۰٫۰۱ لیترآب گرم اضافه کرده و مرحله ۳ رو تکرار کنین.
 5. با اضافه کردن شامپو بچه اضافه در صورت نیاز، این کار رو تکرار کنین تا وقتی که آب تقریبا تمیز شه. (هرچه بیشتر از زمان شستشوی قبلی گذشته باشه، این مراحل بیشتر تکرار می شن. )
 6. این وسط، دستمال آشپزخانه رو لوله کنین، طوری که یه طرف اون از طرف دیگش حجیم تر باشه.
 7. در کف دست خود به اندازه پاک کن، شامپو بچه بریزین و هر برس رو به تنهایی با آب گرم تمیز کنین تا جایی که آب شستشو تمیز شه.
 8. آب اضافی رو با دست بگیرین (در جهت موهای برس آرایشی، طوری که خوب فرم بگیرن) و برس رو روی دستمال لوله شده بذارین، به گونه ای که دسته اون وایس تاده باشه و برسا به سمت پایین باشن و اجازه بدین نیروی جاذبه به گرفتن آب اضافه کمک کنه.
 9. با به کار گیری دستمال اضافی در صورت نیاز، مراحل ۷ و ۸ رو واسه هر برس تکرار کنین. این بستگی به تعداد برسا داره. (اگه می خواین برس هاتون در بین خشک شدن به هم نخورن. )
 10. بذارین برسا، در طول شب در هوای آزاد خشک شن.
 11. صبح، اگه برسا به طور کامل خشک نشده ان (این بستگی به اندازه برسا و نوع موها داره)، از سشوار واسه خشک کردن کامل استفاده کنین.

حالا می تونین از نتیجه کار خود (و پوست سالم!) لذت ببرین.

چیجوری در پیری هم جوون به نظر برسیم؟

چیجوری با آرایش جوون شیم؟

آرایش صورت مجله تناسب اندام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *