چگونه بر اضطراب خود غلب کنیم؟

تا حالا مطالب بسیاری در مورد اضطراب و استرس خوندین و شاید خیلی از راه ها رو میدونید اما بازم روشی هست که از اون بی خبر هستین و نیازه تا اونا رو واسه ارامش بیشتر و دوری از بیماریای جور واجور بدونین.

** روی اعصابتان کار کنین: اولین نکته در مورد رسیدن به آرامش اینه که بدونین چیجوری آروم میشین. هر کسی به یه راه متفاوتی آروم می شه مثلا: تماشای تلویزیون و یا گشت زدن در نت می تونه راهی واسه آرامش باشه. البته انس گرفتن با خدا هم از بهترین راه های رسیدن به آرامشه که نباید اونو از یاد ببرین.

** خواب کافی : یکی از دلایلی که خیلی از پزشکان روی اون تاکید دارن خواب کافیه. خیلی از آدمایی که دچار استرس و اضطراب می شن بیشتر خواب کافی ندارن. ۸ ساعت خواب همیشه واسه اینکه یه روز خوب و بدون اضطراب داشته باشین پیشنهاد می شه.

** رابطه داشته باشین: یکی از نکاتی که باید همیشه تو ذهن داشته باشین رابطه داشتن با دوستان و آشنایانه. صله رحم و رابطه با آشنایان می تونه بهترین گزینه واسه نابود کردن استرسا باشه. خیلی از محققان به این نتیجه رسیدن که افراد خوشحال و اجتماعی کمتر دچار اضطراب می شن.

** قدم در طبیعت بذارین: رابطه با طبیعت و قدم زدن در هوای آزاد می تونه راهی واسه رسیدن به آرامش باشه. از حمله مهترین کارایی که باید در طول هفته انجام بدین اختصاص یه زمان به ورزش در پارک و یا طبیعته. تنفس هوای پاک و به دور از آلودگی نکته ای بسیار موثر در کم شدن اندازه استرسه.

درمان استرس با دکتر اوز

چیجوری در شرایط سخت آرامش خود رو حفظ کنیم؟

استرس اضطراب بازنشر باشگاه خبرنگاران کاهش استرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *