چگونه بفهمیم باهوش هستیم یا نه؟

kids

باهوش بودن چقدر واسه شما مهمه؟ با این مقاله ممکنه بفهمین که اندازه هوش شما بالاتر از میانگینه یا نه!

به گزارش الامتو و به نقل از مجله سلامت؛ واسه اینکه بتونین فرد باهوشی باشین احتیاجی به مدرکای اون چنینی ندارین. واقعا نشونه های باهوشی بسیار ظریف هستن و اگه اونا رو نشناسید ممکنه نتونین باهوش بودن خود یا بقیه افراد رو تشخیص بدید. اما نگران نباشین. نشونه هایی هست که بوسیله محققان تایید شده و نشون میده شما فرد فوق العاده باهوشی هستین. در این مقاله می خوایم ۶ مورد از نشونه های عجیب و البته غیر عادی با هوش بودن رو با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشین.

شما اولین بچه خونواده هستین:

تحقیقات انجام شده نشون میده که کودکان اول هر خونواده نمرات IQ بالاتری نسبت به بقیه خواهران و برادران خود دارن. باهوشی این کودکان از همون روزای ابتدایی زندگی مشخص می شه. محققان واسه انجام دادن این مطالعه ۵۰۰۰ کودک رو از اول تولد تا سن ۱۴ سالگی مورد بررسی قرار دادن و مهارت خوندن، تطبیق عبارات و نگهداشتن تصاویر رو آزمایش کردن. این محققان به این نتیجه رسیدن با اینکه والدینی با چندین بچه تلاش می کنن از همه اونا به صورت مساوی پشتیبانی کنن اما کودکان اول هر خونواده وظایف بیشتری نسبت به بقیه دریافت می کنن و همین امر باعث بهتر شدن مهارتای فکری اونا می شه.

از واژه های خوبی استفاده نمی کنین:

یکی از تحقیقات انجام شده در دانشگاه نیویورک نشون میده که افراد باهوش از واژه های مناسبی استفاده نمی کنن. محققان واسه انجام دادن این مطالعه از شرکت کنندگان خواستن واژه هایی که روزانه واسه نوشتن یا صحبت کردن استفاده می کنن رو بگن. اونا واژه های به کار رفته در طبقه بندیای مختلفی جای دادن. بعد از تحقیق، به این نتیجه رسیدن آدمایی که قادر بودن واژه های بیشتری رو لیست کنن از واژه های مناسبی استفاده نمی کردن.این موضوع بدین خاطره که اینجور آدمایی لیست بزرگتری از واژگان رو دارن. محققان می گن که افراد باهوش طیف بزرگی از کلمات رو دارن و همین امر نشون دهنده توانایی و ظرفیت اونا واسه حفظ و نگهداری اینجور کلماتیه.

مادر خود رو عصبانی می کنین:

حتی وقتی که در رحم مادر خود به سر می بردین هم فرد آرومی نبودین. محققان تورنتو بعد از اینکه مادران باردار و بچه به دنیا اومده رو مورد بررسی قرار دادن به این نتیجه رسیدن مادرانی که از تهوع بارداری رنج می برن کودکانی رو به دنیا میارن که نمره بالاتری در تستای هوش به . خوب حالا سوال اینجاس که این دو مورد چه ارتباطی به هم دارن؟ به احتمال زیاد خانمایی که با تهوع بارداری درگیرن کودکان خود رو در برابر سطح بالاتری از هورمونای بارداری مثل estradiol و پرولاکتین قرار میدن و همین امر باعث می شه جنین رشد مغزی بهتری داشته باشه.

شب تا دیروقت بیدار می مونید:

افراد باهوش، شب تا دیروقت بیدار می مانند. محققان انگلیسی واسه انجام دادن مطالعه خود بیشتر از ۲۰۰۰۰ شرکت کننده رو به مدت هشت سال مورد بررسی قرار دادن و به این نتیجه رسیدن آدمایی که سطح IQ بالاتری دارن نسبت به بقیه افراد بیشتر بیدار می مانند. این موضوع بدین خاطره که آدمایی با تواناییای شناختی بالاتر به شکلی تکامل پیدا کردن که می تونن ریتم و ساعت طبیعی بدن رو ندیده بگیرن.همین امر باعث می شه اینجور آدمایی تا دیروقت بیدار بمونن. اجداد ما واسه جلوگیری از خطرات موجود، شب رو زودتر می خوابیدن اما آدمای باهوش و مدرن امروزی در برابر این خطرات قرار ندارن و می تونن شب رو تا دیروقت بیدار بمونن. فقط یادتون باشه که بزرگسالان دست کم به ۷ الی ۸ ساعت خواب در شب نیاز دارن تا بتونن فعالیت های خود رو به درستی بکنن. این عدد از یکی به یکی دیگه متغیره.

تنهایی رو دوست دارین:

دوست ندارین به شهر برید، در رویدادهای بزرگ شرکت کنین یا در مهمانی های شلوغ شرکت کنین؟ خوب این موضوع می تونه بیان کننده هوش شما باشه. محققان انگلیسی ۱۵۰۰۰ فرد بزرگسال رو مورد بررسی قرار دادن و به این نتیجه رسیدن آدمایی که سطح بالایی از IQ رو دارن کمتر از بقیه در مکانای شلوغ زندگی می کنن و حضور پیدا پیدا میکنن. این افراد نسبت به بقیه افراد زمان کمتری رو در جامعه می گذرونن و همین موضوع باعث رضایت اونا از زندگی می شه.اجداد ما در قبایل زندگی می کردن و واسه رفع نیازای خود مجبور بودن با هم تعامل و رابطه داشته باشن. افراد بسیار باهوش به شکلی پیشرفت پیدا کردن که می تونن خود رو به سرعت با جامعه ی در حال تغییر وفق بدن.

طنز عامیانه رو دوست دارین:

اگه حس طنز دارین زیاد ناراحت نشید. این موضوع می تونه بیان کننده هوش شما باشه. محققان اتریشی ۱۵۰ نفر رو مورد بررسی قرار دادن. اونا هوش کلامی و غیر کلامی افراد رو آزمایش کردن. آدمایی که جوک های عامیانه رو ترجیح می دادن سطح بالایی از هوش رو داشتن. این موضوع بدین خاطره که افراد واسه درک و تفسیر اینجور جوکایی باید با عضلات ذهنی خود به سختی کار کنن. این جوری طنزها پیچیده هستن.

خصوصیات افراد با هوش هیجانی بالا

واسه افزایش هوش چیکار باید کرد؟

مجله سلامت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *