چگونه بفهمیم طرف مقابلمان دوستمان دارد یا نه؟

چیجوری بفهمیم مارا دوست داره یا نهguy-too-keen-turn-off

اینکه مطمئن باشیم طرف مقابل از ما خوشش نمیاد بسیار بهتر از اون هستش که نادانسته تو یه رابطه یه طرفه بمونیم.

به گزارش آلامتو و به نقل از ما؛ در بعضی مواقع، دو نفر که با هم تو یه رابطه عاطفی قرار دارن به علاقه طرف مقابل خود شک می کنن و نمی دونن که شریکشون واقعا دوستشون داره، یا فیلم بازی می کنه.

هیچ کسی نمیشه فردی دیگه رو واسه شروع دوستی یا موندن تو یه رابطه احساسی فریب دهد. دروغ و دوروئی صفتایی هستن که خیلی سریع خود رو نمایان می کنن و موجب می شن تا طرف مقابل رفتن رو بر موندن ترجیح بده.

اما از کجا میشه فهمید که کسی که قراره تازگیا رابطه ای رو با اون شروع کنیم واقعا به ما علاقه منده؟ مطمئنا، نشونه هایی واسه تعیین این موضوع هست. به طور مثال، اگه کاراش از روی بی میلی باشه، یا وقتی در کنار هم هستین، سرد و بی خیال نسبت به موضوع رفتار می کنه، شک نداشته باشین که مشکلی این وسط هست و باید به اون رسیدگی کنین.

در همین زمینه، ما در ادامه این مطلب، نشونه های عمومی و روشن رابطه هایی که یکی از دو طرف تمایلی به ادامه اون رو نداره رو توضیح دادیم تا اگه در اینجور رابطه ای هستین، هر چی سریع تر به اون پایان بخشیده و پرونده اش رو واسه همیشه ببندین. همه این نشونه ها رو دکتر روانشناسی موسوم به «ماری پری» که بنیانگذار و مشاور ارشد موسسه «لاو رایت» است بیان داشته.

واسه باخبر شدن از این که فردی که انتخاب کردین، همون حس مشابه شما رو داره یا خیر در ادامه با ما همراه باشین.

بی جواب گذاشتن پیاما، تماسا و بیان احساسات

پرواضحه که در شروع یه رابطه جدید، اگه طرف مقابلتون چندین ساعت یا حتی چند روز پیام یا تماس شما رو جواب نداد، یعنی علاقه ای به این کار نداره. در واقع باید گفت یعنی از شما خوشش نیامده و براش مهم نیستین.

البته لازمه اشاره کنیم که این روزا مردم به دلیل مشغله های زیاد کار و زندگی ممکنه بعضی وقتا با تاخیر مسئولیتای زندگی شخصی خود رو بکنن. اما بازم می تونن چند دقیقه از وقتشون رو واسه افراد و کارایی خالی کنن که مهمه.

پس، ادامه دادن اینجور رابطه ای بی فایده هستش و در آخر به شکست و جدایی منجر می شه.

قرار دادن شما در اولویتای آخر زندگی

وقتی طرف مقابل شما تماشای مسابقه فوتبال، تلفن و چت کردن با دوستان یا … رو به شما بهتر می دونه و این کار رو تکرار می کنه، یعنی شما اولویت آخر زندگی اون بشمار می رید. دکتر پری در این رابطه میگه: «وقتی یه نفر دوست نداره با شما وارد صحبت شه و به دنبال راهی واسه فرار یا نبود جواب گوییه، یعنی از شما خوشش نمیاد.»

از شما فاصله میگیره

وقتی با اون قرار می ذارین و دقیقه نود اون رو کنسل می کنه، مطمئن باشین که پیشنهادهای بهتری داشته یا حوصله بیرون اومدن با شما رو نداره. وقتی شما واسه کسی اهمیت داشته باشین، اون هیچوقت اجازه نمیده که احساس تنهایی کنین یا حتی این سوال در ذهنتون شکل بگیره که منو دوست داره یا خیر!

پس، بهتره زمان خود رو واسه فردی خرج کنین که براتون ارزش و اعتبار قائله و از رابطه ای که طرف مقابل همیشه حس بد میده، بیرون بیایید.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

روانشناسی ما عشق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *