چگونه بفهمیم عاشقمان است یا فقط دنبال رابطه جنسی؟

anxious

به گزارش آلامتو و به نقل از مردمون؛ شاید براتون سوال باشه که اگه تموم عشقی که در رابطه از طرف مقابلتون دریافت می کنین فیزیکیه، می تونه نشونه این باشه که اون شما رو فقط واسه رابطه جنسی می خواهد نه عشق.

شما از صمیمی و نزدیک شدن با اون لذت می برید اما دوست هم ندارین که مورد سوءاستفاده اون قرار گیرید. هیچکی دوست نداره بفهمه که عشقی که طرفش به اون نشون می داد فقط شهوت بوده.

خیلی ها تصور می کنن که این مردها هستن که ممکنه بخاطر رابطه جنسی، و نه عشق، وارد روابط جور واجور شن ولی محققان فهمیده ان که خانوم ها هم به همون اندازه از اینجور روابطی لذت می برند.

این محققان روی فرقای جنسیتی در مردها و زن ها و ایده های اونا درمورد روابط عاشقانه درمقابل روابط جنسی بررسی کردن. اونا به این نتیجه رسیدن که مردها در روابط جنسی آسون گیرتر از زن ها هستن ولی بااینحال زن ها و مردها به یه اندازه جنبه های دیگه جنسیت مثل رابطه جنسی به عنوان یه تجربه احساسی رو تایید می کنن.

مردها و زن ها از نظر متغیرهای جور واجور روابط با هم متفاوت بودن (مثلا زن ها بیشتر به دنبال عشق بر مبنای دوستی و مردها بیشتر به دنبال عشق بر مبنای بازی هستن).

دونستن اینکه اگه زنی بدون اون دوستی باشه ممکنه تو یه رابطه رابطه زناشویی محور باشه و واسه مرد اگه رابطه ای فاید اون جنبه های بازی و سرگرمی باشه یعنی تو یه رابطه رابطه زناشویی محوره به شما کمک می کنه تشخیص بدید طرفتون شما رو فقط واسه رابطه زناشویی می خواهد یا عشق.

    1. در گذشته اهل تعهد در رابطه نبوده.

روابط کوتاه مدت زیادی قبل از شما داشته؟ این اون بوده که همیشه رابطه اش رو ترک می کرده نه اینکه کسی اون رو ترک کنه؟ این می توند نشون دهنده این باشه که اون قادر به جفت و جور کردن یه رابطه طولانی مدت و متعهدانه نیس و ممکنه فقط واسه ایجاد روابط جنسی با شما وارد رابطه شده باشه.

    1. واسه بیان احساسات احساس راحتی نمی کنه.

اگه واسه بیان خستگی ها، ناراحتی ها و نگرانی هاش از یه مشکل با شما احساس راحتی نمی کنه می تونه به این معنی باشه که نمی دونه چیجوری به شمام بیان عشق کنه.

دیوید ام. باس در کتاب خود «به چه دلیل حسادت به اندازه عشق و رابطه جنسی مهمه؟» می گوید، مردها و زن ها انتظارات متفاوتی درمورد درمیون گذاشتن احساسات و وفاداری دارن. مثلا، اگه زن ها از خیانت احساسی همسرشون بیشتر ناراحت می شن. از طرف دیگه، واسه مردها خیانت درواقع نبود وفاداری جنسی به حساب میاد نه احساسی.

بی وفایی احساسی مسئله ای واقعیه و اگه طرفتون درمورد احساسات خود با شما حرف نزنه می تونه نشونه این باشه که شما رو واسه رابطه جنسی می خواهد نه عشق. و این احتمال هست که این صمیمیت احساسی رو با کس دیگه ای تو یه رابطه دیگه داره.

صمیمیت و پیوند احساسی، به خاص درمورد احساسات مثبت، بخش بسیار مهمی از روابط برمبنای عشقه. اگه طرفتون از نظر احساسی از شما دوره یا احساسات خود رو در رابطه سرکوب می کنه، می تونه نشونه این باشه که فقط واسه ایجاد رابطه جنسی با شما وارد رابطه شده.

    1. خیلی وقت ها بااینکه نمی خواهید با هم رابطه جنسی دارین.

اگه طرف مقابلتون شما رو واسه رابطه جنسی بخواد نه عشق این احتمال هست که خیلی زیاد با هم رابطه جنسی دارین و شایدً خیلی بیشتر از مقداری که خودتون می خواهید. درواقع، شایدً بیشتر از یه بار به اون گفته اید که حوصله اون رو ندارین ولی اون اصرار کرده و در آخر اون کار رو انجام داده.

اینکه شما رو مجبور به ایجاد رابطه جنسی کنه درواقع شکستن مرزهای جنسی، یه نوع تجاوز و بسیار نگران کننده س. اگه با اینکه به اون «نه» گفته اید اون باز کارش رو خلاف میل شما شروع کرده، صرفنظر از وضعیت تاهل شما با هم، در بعضی کشورها یه جور تجاوز به حساب میاد.

    1. طرفتون در بیشتر برنامه های تفریحی شما شرکت نمی کنه.

شام در رستوران؟ متاسفم طرفتون یه جلسه دیرهنگام در شرکت داره ولی به شما می گوید که اگه می تونید بعد از اون به خونه اون برید. رفتن به پیک خوب در طبیعت چیجوری؟ نه بازم اون برنامه های دیگری داره که شامل شما نمی شه ولی به شما می گوید شاید بتونین بعد از اون با هم در تختخواب غذا بخورین.

اگه اون تولدتون، تعطیلی ها، مناسبت ها و این چیزها رو فراموش می کنه، می تونید مطمئن باشین که رابطه تون خیلی عمیق نیس. کم کم متوجه می شید که تنها یه تیکه از زندگی اون که می تونید در اون حضور داشته باشین قسمتیه که شما رو واسه رابطه جنسی می خواهد نه عشق.

    1. مکالماتتان یا منتهی به صحبتهای جنسی می شه یا طرفتون ساکت می شه.

اگه از صحبتهای جنسی با اون دوری کنین و اون هم بخاطر این مسئله دیگه با شما حرف نزنه، نشونه اینه که شما رو واسه رابطه زناشویی می خواهد نه عشق. مشخصه که واسه اون مکالمات رابطه مثل مقدمه ای واسه رابطه جنسیه نه صمیمیت احساسی.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

مردمون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *