چگونه بفهمیم وقت استعفا دادن است؟

چه موقع باید بی خیال شد

موندن در شغلی که هیچ لذت و علاقه ای واسه شما نداره ممکنه غیر منطقی به نظر برسه اما موندن در شغلی که شما رو آزار دهد اصلا منطقی و عاقلانه نیس.

به گزارش آلامتو و به نقل از مردمون؛ اگه تا بحال در گوگل جستجو کردین که «چیجوری بفهمیم وقت انصراف دادنه؟»، شایدً وقتشه که به این موضوع جدی فکر کنین.

هممون روزای بدی در سر کارمون داشته ایم. یا حتی یه هفته بعد یا بیشتر.

ولی اگه آخرین روز خوبی که در محل کارتون داشتین رو به یاد نمی بیارین، شایدً وقتشه که به بیرون اومدن از اون کار فکر کنین.

البته مطمئناً به نشونه های بیشتری از این نیاز دارین تا واسه این تصمیم مطمئن شید بخاطر این ما این لیست رو براتون جمع آوری کردیم.

اگه چند مورد از این نشونه ها رو طی چند ماه گذشته مشاهده کردین، باید به طور جدی به تغییر محل کارتون فکر کنین.

 1. همیشه کسل و بی حوصله هستین

اگه وضعیت کاری تون دیگه هیچ چالشی واسه شما نداره و در این مورد با رئیستان صحبت کردین و هیچ تغییری انجام نشده، می تونه نشونه این باشه که باید از کارتون انصراف بدین.

بااینکه بی حوصلگی در محل کار بعضی وقتا احساسی عادی و طبیعیه ولی محققان می گن که طولانی شدن این احساس یه علامت هشداره که نشون میده کارتون چیزی نیس که از اون لذت ببرین.

اگه بیشتر ساعات کاری تون رو صرف گشت زدنای اینترنتی یا بازی با موبایلتان می کنین یا همیشه چشمتون به ساعته که کی ساعت کارتون تموم می شه، دیگه وقت بیرون اومدن از اون کاره.

 1. از مهارت هاتون استفاده نمی شه

خیلی وقتا نیازه که به رئیستان ثابت کنین که چه تواناییایی دارین و از پس مسئولیتای بیشتر هم بر میاین. ولی اگه یه مدت این کار رو انجام دادین و وضعیت کاری تون تغییری نکرد و بازم نتونستید از استعدادها و مهارت هاتون استفاده بهینه کنین، به انتخابای کاری دیگه خود فکر کنین.

 1. اهداف کارفرماتون با اهداف شما همخوانی نداره

این روزا بیشتر افراد براشون مهمه که وقتشون رو در شرکتی درست و مناسب سرمایه گذاری کنن. به خاطر همین بهتره از خودتون سوال کنین که اهداف شرکتی که در اون کار می کنین با اهداف و ارزشای زندگی شما همخوانی داره یا خیر.

این کار لازمه اینه که بیشتر از چیزی که می خواین به مسافرت برید؟ جنب و جوش موردنیاز شما رو در اختیارتون قرار میده؟ جاه طلبیاتون رو برآورده می کنه؟

 1. رئیستان غیرقابل تحمله

بیشتر افراد رئیسشان رو ترک می کنن نه کارشون رو. رفتار و گرایشات رئیس شما تاثیر خیلی عجیبی بر وقتی که در محل کار می گذرونین داره. حتی بر جنبه های دیگه زندگی شمام اثر میذاره. اگه اخلاق و رفتار اون زندگی رو واسه شما غیرقابل تحمل کرده، بهتره از کارتون بیرون بیایید.

 1. احساس می کنین هیچوقت نمی تونین برنده باشین

کارتون باید در شما حس رقابت بسازه، طوریکه انگار می خواین در چیزی برنده یا موفق شید. نه اینکه مجبور باشین در جنگی که از قبل بازنده اعلام شدین شرکت کنین و هیچ چیزی به دست نیارین.

 1. رشد نمی کنین

بی حرکت شدن تو یه کار خیلی ساده اتفاق میفته و اگه کارتون رو دوست داشته باشین، این روند احساس راحتی در شما بوجود میاره، ولی خیلی مهمه که یادتون باشه هر کاری باید مهارتاتون رو پیشرفت دهد و به ارزشاتون به عنوان یه کارمند اضافه کنه.

اگه هیچی جدیدی در کارتون یاد نمی گیرین و یه کار مشخص رو هر روز و هر روز تکرار می کنین، بهتره جای دیگری به دنبال کار باشین.

 1. باید همیشه مراقب حرف هاتون باشین

وقتی چاره ای ندارین به هر کلمه ای که می خواد از دهنتون بیرون بیاد فکر کنین و اونو تحلیل کنین و نگران برداشت رئیس و بقیه از اون باشین، شرایط کار براتون خیلی سخت می شه. اگه نمی تونین در محل کار «خودتون» باشین، کارتون رو تغییر بدین.

 1. شرکتتون روی شما سرمایه گذاری نکرده

درگیر کردن کارمندان یکی از عبارات پرطرفدار مدیرانه و این پرطرفدار بودن دلیل داره: درگیر شدن کارمندان در شرکت واقعاً مهمه.

وقتی کارمندان در کار درگیر می شن، خلاقیت و اشتیاق بیشتر دارن و رابطه احساسی بیشتری با کار و هدفی که باید واسه اون تلاش کنن برقرار می کنن. درحالیکه کارمندانی که در کار درگیر نشن، نسبت به شرکت و اهداف اون بی توجه هستن و ممکنه باعث شکست پروژه های کاری شن.

اگه تصور می کنین شرکت شما توجهی به درگیر کردن کارمندان خود در کار نداره، بهتره جای دیگری واسه کار جستجو کنین.

 1. همیشه نگران مسائل مالی هستین

درسته که بیشتر ما همیشه نگران پول هستیم ولی اگه این نگرانی همیشه تو ذهن شماس و دلیل اون ولخرجی خودتون نیس، شایدً زمانش رسیده که کارتون خداحافظی کنین. اگه مدت کافی در این کار بودین، از مدیریت بخواین تا در این مورد با اونا صحبت کنین.

دقت کنین دلایلی که واسه اونا درمورد استحقاقتان به حقوق بیشتر توضیح می دین باید به طور کاملً عملی و منطقی باشن و از اونا بخواین وضعیت شما رو آزمایش کنن. اگه شرکت با افزایش حقوق شما موافق نبود، شایدً زمانش رسیده که شرکتی با اندازه حقوق مکفی واسه خودتون پیدا کنین.

 1. به نظرتون می رسه که در شرف اخراج شدن هستین

اینکه در شرف اخراج باشین نشونه های مختلفی داره، از کاهش نیروی انسانی شرکت تا مصاحبه و قرارداده های جدید با افراد جدید. احتیاجی نیس شمام با این کشتی غرق شید، جلیقه نجاتتون رو بپوشید و در آب شیرجه بزنین.

 1. نمی تونین خودتون رو تا سال آینده در اون محل تجسم کنین

متخصصین باور دارن که واسه پیدا کردن یه کار جدید و بهتر از کار قبلی به صورت میانگین به یه سال زمان نیازه. به خاطر همین اونا پیشنهاد می کنن که یه سال قبل از بیرون اومدن از کار قبلی خودتون رو در شرکتی که دوست دارین باشین و کاری که دوست دارین انجام بدین تجسم کنین.

اگه چیزی که تجسم کردین هیچ شباهتی با وضعیت الان تون نداشت، شروع به جستجو واسه یه کار جدید کنین.

 1. مسائل اعتمادی جدی دارین

اگه چون فکر می کنین رئیس یا شرکتتون درگیر فعالیتای غیرقانونی هستن، به اونا اعتماد ندارین، وقتشه به رفتن فکر کنین.

هیچوقت نباید در محیط کاری قرار بگیرین که شما رو مجبور به شرکت در فعالیتای غیرقانونی کنن که می تونه بر سابقه کاری شما تاثیر منفی داشته باشه. و اگه اعتمادتون رو به رئیستان از دست بدین، به هر دلیلی چه بخاطر دروغگویی یا وعده های الکی اون، کار کردن در اون محیط براتون خیلی سخت می شه.

 1. دچار خستگی بیشتر از اندازه هستین

کار کردن واسه همه می تونه خسته کننده باشه و هممون هر چند وقت یه بار دچار خستگی میشیم ولی اگه زندگی تون یه وضعیت طولانی از استرس و خستگی بیشتر از اندازه بخاطر کارتونه، شایدً وقت بیرون اومدن از اون هستش.

خستگی فیزیکی، احساسی و ذهنی به وجود اومده از طریق کار خود رو به راه های جور واجور نشون میده، از اضافه وزن یا کمبود وزن شدید و بی خوابی گرفته تا ناراحت شدن بخاطر هر موضوع کوچیکی که در محل کار اتفاق میفته.

استرس، ترس و از دست دادن اشتیاق به کار انرژی شما رو تحلیل می بره و بر کارکرد کاری و خلاقیت شما تاثیر منفی داره.

 1. از روزای شنبه هول و ترس دارین

هممون هر چند وقت یه بار دچار ترس از روزای شنبه میشیم ولی اگه حتی فکر کردن درمورد کارتون شما رو سراسر وحشت می کنه، زمان ترک کارتونه.

بااینکه ناراحتی جمعه شبا بخاطر شروع یه هفته کاری جدید مسئله ای طبیعیه ولی یکی از علامتای خستگی بیشتر از اندازه شما از کارتون اینه که آخرهفته هاتون بیشتر حکم آزادی از زندان براتون داره و عمیقاً از برگشتن دوباره به سر کار هول و هراس دارین.

 1. در محل کارتون نمی تونین بلند بخندین

بله میدونیم که کار به دلیلی کار نامیده می شه ولی در بیشتر شغلا، باید سطحی از راحتی رو داشته باشین که بعضی وقتا بلند بلند بخندین. وقتی این موقعیت رو ندارین، یه علامت هشداره.

واسه اراده کردن در این مورد همیشه به دلتون مراجعه کنین. اگه احساس می کنین انصراف دادن و بیرون اومدن از اون کار، تصمیم درستیه، حتی اگه از نامعلومی وضعیتتون بعد از اون هول و هراس دارین، شاید بهتر باشه که به حرف دلتون گوش کنین.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

مردمون چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *