چگونه بفهمیم که مصاحبه شغلی خوبی داشته‌ایم؟

یکی از نگرانی هایی که جویندگان کار بعد از مصاحبه شغلی دارن، عملکردشون طی مصاحبه س که مورد قبول واقع می شن یا خیر. بدیش اینه در بیشتر مواقع هم جواب مصاحبه بعد از معطلی ای طولانی مشخص میشه و در این مدت ندونستن اینکه چه عملکردی در مصاحبه داشتین ممکنه آزار دهنده باشه.

در این مقاله از می خوایم ۱۱ نشونه از یه مصاحبه موفق رو واسه شما بازگو کنیم که می تونه به شما در دونستن عملکردتون در مصاحبه ای که داشته اید کمک کنه. مصاحبه شغلی مرحله ای از استخدامه که رسیدن به این مرحله واسه یه جوینده کار به این معنیه که رزومه ارسالی ایشون مورد تایید قرار گرفته و شرکت یا موسسه مورد توجه از اون درخواست می کنه تا در روز و ساعت مشخصی به محل کار آینده اش رفته تا با یه فرد کارشناس در کار استخدام که توانایی های بالایی در استعدادیابی و هم اینکه شناخت روانشناسی داره گفتگوی رسمی داشته باشه.

بیشتر آدمایی که از مصاحبه شغلی برمی گردند دارای یکی از این دو حس هستن: در حالت اول اونا فکر می کنن که در مصاحبه موفق بوده ان و البته حالت دومی هم هست که فکر می کنن مصاحبه بدی داشته ان.

اگه از گروهی هستین که حالت دوم رو تجربه کرده ان ساعت ها و روزا به مصاحبه فکر کرده و جواب سوالات پرسیده شده از خودتون، عکس العمل هایی که داشته اید و حرکات زبون بدنتون رو چک می کنین تا فهمیده باشین که مسئول مصاحبه با شما در قبال هر یک چه حسی داشته.

البته باید بدونین که جواب این سوالات بوسیله کارشناسان کار و کاسبی داده شده و شما می تونید با دونستن اونا از موفقیت خود در مصاحبه ای که داشته اید و هم اینکه تاثیر مثبت یا منفی روی فردی که وظیفه استخدام شما رو داشته با خبر شید. در ادامه ۱۱ نشونه ای که بوسیله کارشناسان پیشنهاد شده رو بررسی می کنیم البته باید بدونین که وجود این نشونه ها به معنی قطعیت استخدام شما نیس.

لبخند زدن مصاحبه گر در طول گفتگو با شما

ممکنه جواب درستی به بعضی از سوال ها نداده باشین اما لبخند زدن مسئول در طول مصاحبه می تونه نشونه خوبی باشه. البته بعضی از اوقات این لبخندها به دلیل اینه که مصاحبه گرها می خواهند با رفتار دوستانه از استرس شما کم کنن تا بتونن بهتر شما رو بشناسن اما در نظر داشته باشین که برخورد گرم و دوستانه می تونه به معنی مورد پسند واقع شدنتون هم باشه.

نشون دادن توجه به حرف های شما بوسیله مصاحبه گر با انجام حرکاتی مانند تکون دادن سر، لبخند زدن و قطع نکردن حرف هاتون به این معنیه که ایشون به شنیدن حرف هاتون علاقه داشته و می خواهد شناختش نسبت به شما رو زیاد کنه.

اونا سوالات زیادی در مورد خونواده، اهداف و چیزهای مورد علاقه تون می پرسند

سوال در مورد خونواده، اهداف و علایقتان به این معنی نیس که مصاحبه گر به دنبال تفتیش زندگی شما هستش. اونا این سوال ها رو به خاطر این می پرسند چون به شما علاقه مند شده و قصد جذبتون واسه شرکت یا شرکت رو دارن. میکائیل کر، نویسنده و سخنگوی کار و کاسبی در این مورد گفته:

نشون دادن اهمیت به زندگی شخصی و سوال بیشتر در مورد اون به این معنیه که مصاحبه گر در تایید صلاحیت شما مصمم شده و می خواد بیشتر از چیزی که در رزومه حرفه ای خود نوشته اید بدونه.

البته در نظر داشته باشین که می تونید به بعضی از این سوالات خصوصی جواب ندین. جالبه بدونین پرسیدن سوالات خصوصی در بعضی از کشورها غیرقانونیه و مصاحبه گر حق پرسیدن اونا رو نداره.

طولانی شدن زمان مصاحبه

وقتی از انجام کاری لذت می برید از زمان غافل شده و یعنی گذشت زمان رو متوجه نمی شید. این موضوع در مصاحبه ها هم اتفاق می افتد اگه مصاحبه خوبی داشته باشین زمان تقریبی که نیم ساعت است نه فقط سپری می شه بلکه در انتهای جلسه متوجه طولانی تر شدن مصاحبه میشین.

امبر کلاک، مشاور آکادمیک کالج ایتاکا گفته که این موضوع خیلی خوبه چون شخصی که قصد استخدام شما رو داره می خواهد بیشتر در موردتون بدونه یا در مورد کار توضیح بیشتری دهد و شما رو طوری آماده برخورد با شرایط محیط کاری جدیدتون کنه. ایشون ادامه داده:

شاید شما متوجه نشده باشین اما از دید مصاحبه گر شرایط استخدام رو دارین و ایشون می خواهد از استعدادها و توانایی های شما بیشتر بدونه.

مصاحبه گر تلاش بر تعریف از شرکت داره

در مقطعی از مصاحبه متوجه می شید که سوالات مصاحبه گر به اتمام رسیده و از شرکت یا موقعیت شغلی که شما واسه استخدام مراجعه کرده اید تعریف می کنه. در اینجور شرایطی داوطلبان ناراحت شده یا مضطرب می شن چون فکر می کنن که صلاحیت اونا رد شده و مصاحبه گر با تعریف از سمت یا شرکت به نداشتن صلاحیت کافی داوطلب اشاره می کنه.

در اینجور شرایطی تلاش کنین به یاد بیارین که مصاحبه گر از چه تعریف می کرده. اگه ایشون قصد داشته تا برتری شرکت رو نسبت به دیگر رقبا نشون بده یا با مثال های جور واجور به آینده رو به رشد شرکت و هم اینکه شرایط ایده آل شغلی که واسه استخدام مراجعه کرده اید اشاره می کنه به این معنیه که صلاحیت شما رو تایید کرده و می خواد اون سمت یا شرکت رو در نظر شما بزرگ کنه. این کار کمک می کنه تا شما دیگه به فکر ارسال رزومه به جای دیگری نبوده و بعد از استخدام هم به شرکت وفادار باشین. دال آستین، از کالج هوپ گفته:

شما می تونید خوب بودن مصاحبه رو از چگونگی تعریف مصاحبه گر از شرکت یا سمتی که واسه اون تقاضا کننده شده اید فهمیده باشین. اگه ایشون زمان زیادی رو صرف صحبت در مورد شرکت یا شغل مورد توجه کنه به این معنیه که می خواد اندازه علاقه شما رو به محل کار آینده تون زیاد کنه و طوری صلاحیت شما رو تایید کرده.

در مورد حقوق و امتیازات صحبت شده

در مصاحبه های معمولی فقط در شرایطی از امتیازات یا حقوق صحبت می شه که تقاضا کننده در موردشون سوال کنه یا خود مصاحبه گر با در نظر گرفتن روتینی که داره اشاره ای کوتاه به حقوق و کم امتیازات در نظر گرفته شده کنه.

اگه در طول مصاحبه مشاهده کردین که مصاحبه گر از حقوق و امتیازات واسه جلب توجه شما استفاده می کنه بهتره بدونین این فوت وفن هم مانند فوت وفن تعریف از شرکت واسه جلب توجه شما بوده و یه نشونه خوبه.

در نظر داشته باشین که حقوق و امتیازات یکی از اطلاعات مهم در هر شرکت بوده و از منتشر کردن اطلاعات در این مورد ها دوری می شه چون در صورت دونستن شرکت های حریف، می تونن با پیشنهاد بالاتری مبادرت به جذب نیروهای مهم اون شرکت کنن.

محیط کاری شرکت به شما نشون داده شده

وظیفه اصلی شخصی که به عنوان مصاحبه گر استخدام شده پیدا کردن افراد مستعد واسه شغل های مورد توجه کمپانیه. اونا احتیاجی به انجام یه روتین مشخص واسه همه داوطلبان ندارن و اگه فردی رو بدون صلاحیت بدونن تلاش می کنن هرچه زودتر پرونده ایشون رو بسته و رد صلاحیتش کنن.

یکی از کارایی که مصاحبه گرها در صورت علاقه مندی به شما انجام میدن اینه که شما رو به محیط کاری شرکت برده و حتی به کارمندان شرکت معرفی تون کنن. کلاک در این رابطه گفته:

بیشتر مصاحبه گرها فقط در مورد شرایط کاری و محل کار آینده تون صحبت می کنن که چیجوری هستش و واسه شما تنها تجسم اون باقی می موند. اگه در انتهای مصاحبه از شما خواسته شد تا با دیگر اعضای تیم یا کارمندان شرکت آشنا شید می تونه نشونه خوبی واسه شما باشه.

به کار گیری افعالی با زمان آینده

همونطور که در نشونه های قبلی هم ذکر شد بعضی وقتا ذهنمون رو به مسائل نه خیلی مهمی مانند خوش آمدگویی ضعیف یا نشستن روی صندلی اشتباه سپری می کنیم که از مسائل مهم ما رو غافل می کنه.

به کار گیری افعال در جملات بعضی وقتا می تونه نشون دهنده چیزی که تو ذهن مصاحبه گره باشه. به کار گیری افعالی با زمان آینده به این معنیه که فرد مقابل آینده شما رو در شرکت تجسم کرده و با در نظر گرفتن این موضوع مثال می زند، موضوعی رو روشن می کنه و حتی شرایط رو می سنجد.

از شما منابعی واسه تایید گفته هاتون پرسیده شده

پرسیدن منبع واسه گفته هاتون همیشه به این معنی نیس که مصاحبه گر به گفته های شما شک داشته یا باورتون نداره. در بعضی موارد وقتی اینجور سوالی از شما پرسیده می شه به این معنیه که مصاحبه گر نسبت به تایید صلاحیت شما جدیه.

بررسی منابع، بیشتر آخرین اقدامیه که مصاحبه گر قبل از تایید شما انجام می دهد. پس بر استرس و مضطرب بودنتون پیروز شدین.

تماس بعدی با شما مشخص می شه

یکی از نشونه های علاقه مصاحبه گر به شما اینه که بدون اینکه شما اشاره ای به قرار ملاقات بعدی یا تماس واسه اعلام نتیجه کنین، مصاحبه کننده اعلام کنه که مرحله بعدی استخدام چه هستش.

واسه اینکه با ادب و به صورت سر پوشیده فهمیده باشین که شما انتخاب نشده اید از عباراتی مانند «با شما تماس می گیریم» استفاده می شه که در بیشتر موارد کمتر پیش میاد تماسی گرفته شه اما وقتی مصاحبه گر بدون اینکه شما اشاره ای به مرحله بعدی کرده باشین روز و ساعت مشخصی رو واسه ملاقات بعدی سوال کنه یا بگه که در چه روز و ساعتی می تونه با شما تماس بگیره یه نشونه خوبه چون ایشون علاقه به استخدام شما داره.

از شما واسه یه مصاحبه دیگه دعوت می شه

مصاحبه ها تنها یه مرحله داره و شخصی که با شما مصاحبه می کنه علم کافی واسه امتحان توانایی هاتون رو داره. البته باید گفت که بعضی شرکت ها از مصاحبه دو مرحله ای استفاده می کنن که در مرحله دوم با مسئول بخشی که قراره در اونجا کار کنین گفتگویی دارید.

در هر حالت، اینکه به مصاحبه دیگری دعوت شده اید یه نشونه خوبه چون مصاحبه گر صلاحیت شما رو تایید کرده و در مرحله بعدی از متخصصی خواسته شده تا اندازه توانایی های شما رو سبک سنگین کنه.

معمولا وقتی در شرکت یا شرکت بزرگی استخدام می شید مراحل آموزشی واسه شما تدارک دیده می شه تا بتونین به سطح کارکرد دلخواه اون شرکت برسین اما اگه توانایی های بالایی داشته باشین نه فقط نیاز به آموزش نداشته و با حقوق بیشتری استخدام میشین بلکه امکان داره سمتی هم واسه شما در نظر گرفته شه. این تشخیص اندازه توانایی شما رو دوش فردیه که در مصاحبه دوم با ایشون آشنا می شید.

خداحافظی طولانی داشته اید

اگه کسائی که قراره شما رو استخدام کنن خیلی از گفتگو با شما لذت نبرده و نتونسته باشین اونا رو تحت تاثیر بذارین شاید تلاش می کنن که هرچه زودتر این موضوع رو نشون بدن. یکی از راه های نشون دادن این موضوع، کوتاه تر شدن مکالمات در انتهای مصاحبه و کوتاهی خداحافظیه.

خلاف این موضوع هم هست؛ وقتی که مصاحبه گر صلاحیت شما رو تایید کرده و به توانایی های شما ایمان آورده. اگر ایشون شخص پر حرفی نباشه زیاد صحبت کردن به معنی علاقه اون به شما بوده و می خواهد اطلاعات بیشتری از شما به دست بیاره.

این حالت در خداحافظی هم نشون داده می شه و می بینید که خداحافظی هم مانند گفتگوی مصاحبه طولانی هستش. دلیل این کار ساده س! چون مصاحبه گرها شما رو به عنوان فردی می بینن که در آینده با شما همکار می شن. این صحبت ها قدم اول واسه ایجاد یه رابطه دوستانه میان دو همکاره که قراره به زودی تو یه مجموعه کار کنن.

چیجوری کارمند خوب استخدام کنیم؟

چیجوری در مصاحبه کاری بهترین تاثیر رو بذاریم؟

استخدام زومیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *