چگونه بفهمیم که یک مرد مارا دوست دارد؟

عشق body-language

ازکجا بفهمیم مردی ما رو دوست داره و عاشقمون شده؟ (مردان چه وقتی عاشق شما می شن؟)

عشق موضوع بسیار مهمیه. وقتی که عاشق میشین همه چیز براتون قشنگ تر می شه. حس شادی ، راحتی، خوشحالی و رضایت بیشتری داره. اما یادتون باشه که پیدا کردن یه عشق همیشه کار آسونی نیس.

به چه دلیل و چیجوری دو نفر عاشق هم می شن؟ نتیجه چند سال تحقیق و تحقیق نکات جالبی رو نشون میده. در این مقاله می خوایم به همین موضوع بپردازیم.

 1. تمایل و علاقه کمتری به طرف مقابل نشون می دید:

یکی از تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۴ نشون میده مردان عاشق زنائی هستن که تمایل و تمایل کمتری واسه ایجاد رابطه نشون میدن و به زبون ساده بیشتر ناز می کنن. اما این یافته ها تنها روی موقعیتای خاصی اعمال شده.

مردان بیشتر به اینجور زنائی معتقد هستن که در این مطالعه این موضوع بدین معناست که اونا اینجور زنائی رو به عنوان شریک زندگی خود انتخاب می کنن.

با اینکه مردان زنائی رو دوست دارن که بیشتر ناز می کنن و واقعا دسترسی به اونا سخته اما ممکنه از اینجور زنائی هم خوششون نیاد. عشق یه موضوع پیچیده س.

 1. حالات صورت مناسبی دارین:

خوشحالی و سرزندگی در زنان بسیار جذابه. اما این موضوع در مردان ممکنه زیاد نباشه.

در یکی از تحقیقات سال ۲۰۱۱ محققان ازمایشی رو روی بیشتر از ۱۰۰۰ نفر انجام دادن. اونا تصویری از اعضای جنس مخالف رو به افراد نشون دادن و از اونا خواستن عکسی که بیشتر براشون جذابه رو انتخاب کنن.

یافته ها به دست اومده نشون داد مردان به زنائی که ظاهر شادتری داشتن رای بیشتری دارن. از طرف دیگه زنان به مردانی رای داده بودن که ظاهر مغروری داشتن. زنان به مردانی که ظاهر خوشحالی دارن زیاد رای نمی دن.

نکته باحال ماجرا این بود که خجالت و بیان اون به کمک حالات صورت هم در مردان و هم در زنان جذاب بود.

 1. شباهت کافی به همسر فعلی یا قبلی شون دارین:

هممون یه نوع شخصیت واسه خودمون داریم. یکی از تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۱ نشون میده هم مردان و هم زنان به صورت جنس مخالف وقتی رای دادن که مثل همسر یا پارتنتر فعلی یا قبلی شونه. با اینحال مردان به صورتی که مثل پارتنر فعلی شون کمتر جذب می شن.

 1. از حرکات دست زیاد استفاده می کنین:

به دنبال عشق هستین؟ خودتون اونو پیدا کنین. فضای فیزیکی دور و بر خود رو با حرکات و موقعیتای بدنی و دستی زیاد پر کنین. یکی از تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۶ نشون میده افراد دوست دارن پارتنرهایی که دستان و بازوی خود رو به درستی حرکت میدن دوباره ملاقات کنن.

به خاطر همین مطالعه، محققان پروفایلایی رو واسه مردان و زنان روی اپلیکیشن براساس GPS تنظیم کردن و در اون موقعیتای بدنی گسترده رو نشون دادن. افراد آنایی رو انتخاب کردن که حرکات بدنی مناسبی داشتن.

 1. واقعا مشابه شون هستین:

ده های جور واجور مطالعه نشون میده آدمایی که مثل هم هستن و شباهتای زیادی به هم دارن احساس بهتری نسبت به هم دارن. این موضوع به افراد کمک می کنه درک بهتری از هم داشته باشن.

 1. اگه دو دقیقه به چشم هاش زل بزنین:

دانشگاه ماساچوست و محققان اون ، ۷۲ نفر رو مورد بررسی قرار دادن و از اونا خواستن به مدت ۲ دقیقه به چشم هم زل بزنن. بعد از انجام مطالعه گزارش دادن که احساس عشق و دوستی در میون این افراد زیاد شده.

این موضوع نشون میده رابطه چشمی همیشگی می تونه افراد رو به هم وصل کنه و حتی احساس عشق رو در درون این افراد روشن کنه و تاثیر مثبتی بر روشون داشته باشه.

 1. اگه با توجه کافی به پیشنهادش جواب بدین و اونم همین کار رو براتون بکنه:

شروع و ادامه دادن یه رابطه به چگونگی ایجاد رابطه و جواب دادن به درخواستای همدیگه بستگی داره.

بیشتر از ۴۰ سال مطالعه روی زن و شوهر نشون میده پیشنهادات و چگونگی جواب به اونا از اهمیت بسیار زیادی برخورداره. افراد دوست دارن طرف مقابلشون جواب مناسبی به درخواستا و پیشنهاداتشان داشته باشن.

همونطور که گزارشای موجود نشون میده پیشنهادات از اهمیت بسیار زیادی بهره مند هستن. در یکی از تحقیقات مشخص شد زوجینی که بعد از شش سال از هم طلاق گرفته بودن ۳۷درصد به پیشنهادات هم جواب داده بودن و آدمایی که مدت زمان طولانی با هم بودن ۸۷ درصد به این پیشنهادات جواب درست و مناسبی داده بودن.

 1. اگه بوی مناسبی دارین:

دانشگاه کالیفرنیا مطالعه ای رو روی زنان انجام داده و بوی تی شرت اونا رو به هنگام ملاقات با مردان مورد بررسی قرار داده. این موضوع نشون میده بعضی از بوها می تونن سطح تستوسترون مردان رو زیاد کنن.

این موضوع نشون دهنده موارد ذاتیه که پایه هورمونی داره. بعضی از زنان مردانی رو بهتر می دونن که خط فک قوی و قدرتمندی دارن.

 1. اگه مثل والدین جنس مخالفشان هستین:

تحقیقات انجام شده نشون میده آدما به کسائی وابسته و جذب می شن که رنگ مو و رنگ چشم برابری با پارتنر جنس مخالفشان دارن.

نویسندگان این مطالعه اینجور می گن: ما دریافتیم زنائی که از راه والدین پیر (بالای سی سال) به دنیا میان کمتر به مردان جوون توجه می کنن و بیشتر به نشونه های پیری در چهره مردان جذب می شن. این موضوع در بقیه افراد دیده نمی شه.

واسه مردان این موضوع تحت تاثیر سن مادره و ربطی به سن پدر نداره اما اینجور مواردی در روابط دراز مدت دیده می شه.

 1. اگه از یه سگ مراقبت و نگهداری می کنین:

یکی از تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۴ نشون میده وقتی که از زنان خواسته شد به مردان رای بدن اونا به آدمایی رای دادن که از یه سگ مراقبت می کردن. زنان بر این باور بودن که اینجور مردانی واسه رابطه دراز مدت مناسب تر از آنایی هستن که اصلا سگ ندارن.

محققان به این نتیجه رسیدن که داشتن یه سگ یا حیوان خونگی نشونه پرورش یافته بودن فرده و اینکه فرد می تونه تعهد بیشتری به روابط دراز مدت از خود نشون بده.

این موضوع به افراد کمک می کنه خوشحال تر و آروم تر زندگی کنن. اگه علاقه ای به حیوانات خونگی ندارین باید بدونین که نگهداری از حیوانات شما رو واسه زنان باحال تر می سازه.

مطالعه انجام شده در سال ۲۰۰۸ نشون میده وقتی که مردان به سمت زنان می رن و در عین حال سگی در کنارشانه بهتر می تونن جواب مثبت از خانوما بگیرن.

 1. اگه از دید ظاهری در سطح اونا هستین:

در یکی از تحقیقات انجام شده در سال ۱۹۹۶، هر کدوم از شرکت کنندگان به جذابیت فیزیکی افراد رای دادن و به طور تصادفی به هم معرفی شدن. بعد از شرکت کنندگان خواسته شد در مورد رضایت خود حرف بزنن و بگن در مورد ملاقاتشان راضی هستن یا خیر.

شرکت کنندگانی که باحال تر بودن در قضاوتای خود سخت گیرانه تر عمل کردن. آدمایی که ظاهر بهتری داشتن کمتر از طرف مقابل راضی بودن. اما این موضوع فقط در مورد آدمایی صدق می کنه که واقعا جذاب هستن.

در مورد بقیه افراد، معمولا وابستگی و جذب شدن به سمت افرادیه که جذابیت مشابهی با خودشون دارن.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

اختصاصی جذابیت عشق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *