چگونه به استوری اینستاگرام لینک اضافه کنیم؟

بازاریابی شبکه های اجتماعی

چیجوری به استوری اینستاگرام لینک اضافه کنیم؟

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

می خواین بازدیدکنندهای بیشتری رو از اینستاگرام به سایت خود روونه کنین؟ همونطور که می دونین در شبکه اجتماعی اینستاگرام تنها اجازه قرار دادن یه لینک در متن بیو اینستاگرام رو دارین. با این حال، حالا می تونین با اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام، مخاطبان رو به سایت، اپلیکیشن یا کانال تلگرام خود هدایت کنین.

این ویژگی، اتفاق بزرگیه چون واسه خیلی از افراد، این اولین باریه که می تونن لینکی به جز لینک موجود در قسمت Bio اینستاگرام، در پروفایل خود اضافه کنن. اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام کار بسیار راحتیه. در این مقاله می خوایم به شما آموزش بدیم که چیجوری می تونین به استوریای اینستاگرام خود لینک اضافه کنین و فالوورهای خود رو به سایت خود یا بقیه منتقل کنین.

چه کسائی می تونن در استوری اینستاگرام لینک بذارن؟

مثل خیلی از ویژگیای تجاری در اینستاگرام، لینکای موجود در استوری هم در اول واسه حسابای کاربری تایید شده (اون دسته از حسابایی که تیک آبی دارن) فعال شد. با این حال، در ماه مِی سال ۲۰۱۷، اینستاگرام این امکان رو وسعت بخشید و در اختیار دیگه حسابای کاربری هم قرار داد. لینکای قابل کلیک، الان واسه حسابای کاربریِ تجاری (Business Accounts) که دست کم دارای ۱۰ هزار دنبال کننده هستن، در دسترسه.

هم اینکه، به نظر نمی رسه که محدودیت جغرافیایی خاصی در مورد لینک گذاشتن در استوری اینستاگرام وجود داشته باشه. از اونجایی که این مشخصۀ اینستاگرام در حال استفاده و مشهور شدنه، این امید هست که اینستاگرام اونو واسه کاربرهای بیشتری فعال کنه.

به دنبال افزایش دنبال کننده اینستاگرام خود هستین؟

با ثبت نام در ربات اینستاگرام، راحتی می تونین هزاران دنبال کننده واقعی و ایرونی داشته باشین که با شما در تعامل هستن.

ثبت نام و دریافت ۱۰۰ دنبال کننده رایگان

آموزش اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام

اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام خیلی خیلی خیلی ساده س!! اگه حساب اینستاگرامِ تجاری با بیشتر از ۱۰ هزار دنبال کننده دارین می تونین از این امکان استفاده کنین. واسه انجام اینکار باید مراحل زیر رو طی کنین:

۱- استوری اینستاگرام خود رو شروع کنین

شما می تونین از راه اپلیکیشن اینستاگرام واسه استوری خود عکس و ویدیو بگیرین یا با بالا کشیدن صفحه استوری از عکسایی که در بیست وچهار ساعت گذشته گرفتین، استفاده کنین. اگه چگونگی کار کردن با استوری اینستاگرام رو نمی دونین، پیشنهاد می کنم حتماً مقاله استوری اینستاگرام، بازاریابی به سبک نوین رو بخونین.

پس از اینکه تصویر یا ویدیوی مورد نظر خود رو جفت و جور کردین، در بالای صفحه آیکون لینکی هست که باید اونو انتخاب کنین.

واسه اضافه کردن لینک به استوری باید روی آیکون زنجیر ضربه بزنین.

واسه اضافه کردن لینک در استوری باید روی آیکون لینک ضربه بزنین.

۲- لینک رو به استوری اینستاگرام اضافه کنین

پس از فشردن آیکون لینک در بالای صفحه، به صفحه ای مثل صفحه زیر منتقل میشین. با انجام این کار، پنجره جدیدی روی صفحه شما باز می شه. در این صفحه می تونین نشانی صفحه مورد نظر خود رو وارد کنین. نشانی کامل لینک مقصد رو تایپ کنین و بعد روی گزینه تائید سبزرنگ (در گوشیای اندروید) و یا انجام شد (در iOS) کلیک کنین تا لینک ذخیره شه.

وقتی که موفق شدید نشانی اینترنتی دلخواه رو به استوری اینستاگرامت ان وصل کنین، آیکون زنجیره در بالای استوری تون نمایان می شه که نشون دهنده اینه که استوری شامل یه لینکه. هر مشخصه دلخواه دیگری که می خواین مانند نوشته، استیکر و فیلتر رو به استوری خود اضافه کنین و اونو مثل دیگه استوریا در صفحه پروفایل خود بارگذاری کنین.

لینک صفحه مقصد رو در فیلد مربوط در استوری بذارین

لینک صفحه مقصد رو در فیلد مورد نظر بذارین.

۳- به استوری خود Call To Action اضافه کنین

آخرین مورد (و شاید مهم ترین مورد!) اینه که اگه واقعاً می خواین تعداد بازدیدکنندگان بیشتری رو  به سمت سایت، فروشگاه آنلاین یا وبلاگ خود هدایت کنین، لازمه که در مورد اون با فالوورهایتان صحبت کنین. اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام به تنهایی دلیلی کافی واسه کلیک کردن روی اون و رفتن به سایت شما نیس!

شاید دلیل اصلی اینه که دکمه لینک، خیلی روشن و مشخص نیس. به خاطر همین، حتماً به فالوورهای خود آموزش بدین که چیجوری با بالا کشیدن صفحه استوری، می تونن به توضیحات بیشتری دست پیدا کنن. هم اینکه، مهمه به کاربراتون بگید که اونا رو به جای یه سایت عمومی، دقیقاً به چه صفحه یا پست وبلاگی منتقل می کنین.

در زیر مثال فوق العاده ای از صفحه بارک باکس میاد که به فالوورهای خود میگه چیجوری می تونن با بالا کشیدن صفحه استوری به یه فروشگاه اینترنتی منتقل می شن و مستقیماً به محصول موردنظرشان می رسن:

مردم رو تشویق کنین تا لینک در استوری شما رو ببینن.

مردم رو تشویق کنین تا لینک در استوری شما رو ببینن.

من شدیدا پیشنهاد می کنم که روش رسیدن به لینک در استوریای خود رو به فالوورهای خود آموزش بدین. این دستورالعمل می تونه شامل عبارت "واسه توضیحات بیشتر صفحه رو بالا بکشین" یا "گزینه بیشتر ببینین رو فشار بدین تا سایت ما رو ببینین" باشه.

برند شما در شبکه های اجتماعی چقدر محبوبیت داره؟

ما از انتخاب بهترین شبکه های اجتماعی، تا چیدن روش هدف دار و افزایش محبوبیت همراه شما هستیم.
واسه مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرین.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

۰۲۱-۶۳۴۰۴داخلی ۳

فالوورهای شما لینک استوری تون رو چیجوری می بینن؟

وقتی که کاربران یکی از استوریای لینک دار شما رو در اینستاگرام مشاهده می کنه، دکمه "بیشتر ببینین" یا همون "See More در استوری اینستاگرام" رو در پایین صفحه می بینه.

See More در استوری اینستاگرام

سایت زومیت هم با گذاشتن لینک در استوری کاربران رو به خوندن جدیدترین مطالبش تشویق می کنه.

درسته که گزینه "بیشتر ببینین" به طور کاملً روشنه، اما شاید بعضی از کاربران (به خصوص اگه دنبال این گزینه نباشن) متوجه اون نشن. آدمایی که کمتر از اینستاگرام استفاده می کنن ممکنه حتی ندونن که اینجور گزینه ای هست. به خاطر همین، اهمیت زیادی در قرار دادن دستورالعمل و توضیح لینکای استوری (همونطور که در بالا به اون گفته شد) هست.

روشای به کار گیری امکان لینک گذاشتن در استوری اینستاگرام

از اونجایی که اضافه کردن لینک، فقط در استوریای اینستاگرام هست، ممکنه صاحبان کسب و کارا بخوان در هر استوری اینستاگرام خود یه لینک اضافه کنن.

با در نظر گرفتن تعداد کل پستای موجود در استوری تون، باید یه یا دو استوری شامل لینک باشن. مثلا اگه استوری شما شامل سه یا چهار پُست پشتِ سرِ همه، تنها یکی از اونا باید شامل لینک باشه. اگه استوری شما شامل شش تا هشت پست باشه، می تونین به دوتا از استوریای خود لینک اضافه کنین.

هم اینکه، به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که همه گروه های استوری نیاز به لینک ندارن. به عنوان یه بازاریاب، باید مطمئن شید که اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام، ارزش محتواتون رو دو برابر می کنه. اینطوری، کاربران با کلیک کردن روی این لینکا با مطالب مفیدی روبرو هستن.

در ادامه چند روش خلاق واسه اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام رو تقدیم حضورتون می کنیم. این روش ها هم به نفع کار و کاسبی شمان و هم واسه مشتریان جذابیت دارن:

ترافیک پستای وبلاگ خود رو زیاد کنین

با اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام ترافیک سایت خود رو زیاد کنین

با قرار دادن لینک در استوری اینستاگرام ترافیک سایت خود رو زیاد کنین

اگه صاحب یه وبلاگ هستین، ً می دونین که به اشتراک گذاری زیاد پُستای جدید وبلاگ از اهمیت زیادی برخورداره. با وجود توانایی اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام نه تنها می تونین فالوورهایتان رو از پُست جدید وبلاگ خود باخبر کنین، بلکه می تونین مستقیماً اونا رو به این پست جدید منتقل کنین.

استوریای آموزشی تون رو کامل کنین

اگه از استوریای اینستاگرام واسه به اشتراک گذاشتن مطالب آموزشی خود استفاده می کنین می تونین لینکی از سایت خود رو واسه دستورالعمل کامل در آخرین استوری خود بذارین.

مثلا، اگه دستور پُخت غذایی رو با فالوورهای خود به اشتراک می ذارین، اولین پست استوری باید تصویری از غذای پخته شده باشه. پُستای بعدی می تونن نشون دهنده صحنه هایی از روند آماده سازی غذا باشن و آخرین پُست هم می تونه ظرف غذا و لینکی باشه که با کشیدن صفحه به سمت بالا، بیننده ها رو به دستور غذایی کامل در سایت شما راهنمایی می کنه.

از محتوای اختصاصی خود پرده ورداری کنین

در استوری اینستاگرام خود به محتوای اختصاصی تون لینک بدین

روشی خلاق واسه اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام، علاقه مند کردنِ فالوورها توسط چیزیه که تمایل دارن درباره اون بیشتر بدونن. زَک کینگ (که شایدً اونو با جلوه های خاص بی همتا ویدیوهایش می شناسین) در اینستاگرام خود یه استوری واسه اعلام برندهگان یه مسابقه قرار داد، اما بیننده ها باید صفحه استوری رو بالا می کشیدن تا بتونن لیست برنده ها رو در سایت اون ببینن.

اگه شمام می خواین کاربران اینستاگرام تون رو به سایت خود منتقل کنین از حقهایی مثل کاری که زَک کرده بود، استفاده کنین تا بینندهای خود رو به دیدار از سایت تون واسه دیدن چیزی که موردعلاقه شونه، تشویق کنین. این روش هم در آشکارسازی اطلاعات انحصاری، نشون دادن اجناس و پروژه های جدید و هم اینکه، اشتباهات خنده دار تو یه فیلمبرداری جدید هم خوب عمل می کنه.

خدمات و اجناس تون رو تبلیغ کنین

ً اگه محصولی دارین یا خدماتی ارائه می دین که می خواین اونا رو تبلیغ و گسترش کنین از استوریای اینستاگرام واسه معرفی اونا استفاده کنین. مثل خیلی از ترفندهای شبکه های اجتماعی، اگه این کار به صورتی معتدل انجام بشه قابل قبول هستش. مطمئناً همه استوریا نباید شامل تبلیغ محصول و خدمات شما باشن.

اگه می خواین محصول یا خدماتی رو تبلیغ کنین، این کار رو با روشی سرگرم کننده و مثل بقیه استوریای عادی تون انجام بدین. در این مرحله، قالب استوریای همیشگی خود رو حفظ کنین و تبلیغات رو هم در همون قالب انجام بدین.

دیجیکالا با اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام محصولاتش رو معرفی می کنه

نتیجه گیری

توانایی اضافه کردن لینک به استوری اینستاگرام توسط خیلی از بازاریابان که به دنبال راهی واسه سرازیر کردن بیننده ها از اینستاگرام به سایت هاشون بودن، مورد استفاده قرار گرفته. اگه بتونین با روشای خلاقانه لینکایی رو به استوری اینستاگرام خود اضافه کنین، مطمئن باشین می تونین ترافیک سایت خود رو به شکل زیادی زیاد کنین.

نظر شما چیه؟ به به کار گیری لینک در استوری اینستاگرام علاقه مندید؟ ازش استفاده کردین؟ می تونین نظرات و مسائلی رو که در این مورد آموخته اید در قسمت نظرات، با ما در میان بذارین.

موضوع در رابطه بازاریابی شبکه های اجتماعی

دیدوگرام

دیدوگرام

تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام

دیدوگرام یه سرویس بازاریابی در شبکه های اجتماعیه که تبلیغات در اینستاگرام و تلگرام رو واسه شما ساده می کنه. به کمک این سرویس، شما تبلیغاتی منظم تر و موثرتر دارین.
در بحث دور و بر این مقاله شرکت کنین! ارسال دیدگاه

نیاز به مشاوره بیشتر دارین؟ واسه صحبت با کارشناسان نوین تماس بگیرین.

۰۲۱-۶۳۴۰۴ ۵ دقیقه رایگان

فاطمه بهزادی

من فاطمه بهزادی هستم، نوازنده تنبک و علاقه مند به طبیعت گردی، کوهنوردی و دوچرخه سواری.مدت ۲ ساله که به تولید محتوا مشغول هستم.
پیشنهاد میکنیم این مقالات رو هم بخونین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *