چگونه به اهدافم برسم؟

شروع یه پروژه جدید می تونه هیجان انگیز باشه. چه بخواین واسه رسیدن به یه سطح مالی جدید کار کنین یا اینکه سرگرمی جدیدی ایجاد کنین، رابطه جدیدی رو شکل بدید یا یه کلاس درسی جدید واسه خود انتخاب کنین، شروع یه موضوع جدید همیشه هیجان انگیز و جذاب هستش.

به گزارش آلامتو به نقل از greatist؛ اما بعد از اینکه وارد پروژه شدید و کارا و وظایف واقعی خود رو مشاهده کردین ممکنه حرکت در راه براتون سخت باشه. در این شرایط قبل اینکه به اهداف واقعی خود دست پیدا کنین متوقف میشین.

رسیدن به اهداف زندگی

اگه به دنبال بهانهایی مثل وقت ندارم، کارای زیادی باید انجام دهم یا خسته شده ام، هستین بهتره زیاد نگران نباشین.

در این مقاله تلاش می کنیم ۵ ترفند به درد بخور واسه رسیدن به اهداف پایانی رو با هم مرور کنیم. پس همراه ما باشین.

  1. از خواب بیدار شید و کارای خود رو طبق برنامه انجام بدین:

اگه به دنبال بهانهایی مثل وقت ندارم هستین بهتره همین امروز با خود فکر کنین. اگه جزو این دسته افراد هستین که همیشه نبودن وقت و زمان کافی رو بهونه قرار میدن، ساعات اولیه روز از خواب بیدار شید و کارای خود رو طبق برنامه ریزی به جلو ببرین.  در این ساعات از روز بدن واسه رسیدن به فرصتای بزرگ تر آماده س.  وقتی که صبح زود روی اهداف خود تمرکز می کنین باقی روز هم انرژی زیادی واسه انجام کارای خود دارید.

ساعتی از صبح رو واسه خود مشخص کنین و تصمیم بگیرین در همین بازه وقتی از خواب بیدار شید. در این بازه وقتی و واسه ۶۰ دقیقه اول ایمیل یا بقیه رسانه های اجتماعی خود رو چک نکنین. این موضوع معنیش اینه که نباید احساس و انرژی صبح زود رو صرف این موارد کنین.

قبل از هر کاری رویاهایی که تو ذهن دارین رو به خاطر بیارین و واسه رسیدن به هر کدوم یکی اولویت بذارین.به جای اینکه صبح زود به سراغ حساب فیس بوک یا بقیه رسانه های اجتماعی خود برید، یه کاغذ وردارین و موارد زیر رو در اون یادداشت کنین:

  • پروژه ای که امروز می خواین روی اون کار کنین
  • فردی که می خواین با اون ملاقات داشته باشین
  • کاری که می خواین واسه رسیدن به رویاهای خود انجام بدین.

اینکار رو هر روز قبل از بررسی ایمیل هاتون انجام بدین.

  1. بزرگ فکر کنین:

وقتی که روی وظایف فوری که باید در هر روز انجام بدین تمرکز می کنین ممکنه احساس خوبی نداشته باشین. بعضی از روزا انجام تمرینات ورزشی، آماده کردن اسموتی یا  تکمیل پروژه براتون سخت هستش. در اینجور شرایطی روی تصاویر بزرگ تری از رویاهای خود تمرکز کنین.

به خودتون یادآوری کنین که واسه رسیدن به چه اهدافی تلاش می کنین، هدف پایانی تون چه چیزیه و   اگه به این موقعیت و هدف مورد توجه خود دست پیدا کنین چه حسی دارید.

وقتی که تمرکز خود رو روی تصاویر بزرگ تر قرار دادین، می تونین انگیزه بیشتری واسه ادامه کار داشته باشین و خیلی راحت روی پروژه های خود کار کنین.

  1.  آهسته اما پیوسته حرکت کنین:

حتما شمام این ضرب المثل مشهور رو شنیدین  که میگه رهرو اون نیس که گه تند و گهی خسته رود، رهرو اون هستش که آهسته و پیوسته رود.

بعضی از اوقات ما همه انرژی داخلی خود رو واسه انجام یه پروژه صرف می کنیم.  اینجور طرز فکر و روش هدف دار در بعضی از شرایط ممکنه جوابگو باشه. مثلا وقتی که عزمتونو جزم کردین رژیم غذایی سرخپوشان رو امتحان کنین این روش می تونه به درد بخور باشه اما وقتی که اون رو با روزه داری متناوب، تمرینات ورزشی با شدت بالا و بقیه تمرینات ورزشی ترکیب می کنین ممکنه دیگه انرژی کافی واسه ادامه راه نداشته باشین.

وقتی که یهو تغییرات زیادی در زندگی خود انجام می دیم خودمون رو خسته می کنیم. این موضوع می تونه ما رو از ادامه راه باز داره. پس تلاش کنین آهسته و پیوسته حرکت کنین.

به جای اینکه همه قسمتای پروژه رو یهو اجرا کنین، چندین تغییر رو مورد توجه بگیرین، اونا رو انجام بدین و بعد به مراحل بعدی برید.

  1. به خودتون فضای کافی بدین:

تلاش کنین در میان پروژه های خود استراحت رو هم مورد به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین. وقتی رو واسه شناسایی پیشرفتا کنار بذارین و تلاش کنین کارا و مهارتای جدیدی رو بیاموزید. بعضی وقتا از اوقات رسیدن به ایده های ناب به زمان و تفکر نیاز دارن.

  وقتی که می گیم استراحت کنین منظورمون این نیس که به گوشی یا رایانه خود خیره شید. منظورمون اینه که همه این دستگاه ها رو کنار بذارین و به طبیعت برید. قرار گرفتن در طبیعت می تونه رضایت مندی، حس خوب بودن و آرامش رو براتون به ارمغان آورد.

  1. تجسم کنین به اهداف خود رسیده این:

اگه هنوز با رسیدن به اهداف خود مشکل دارین زیاد نگران نباشین. بخش هیجان انگیز ماجرا هنوز باقی مونده.

هر صبح یا بعد از ظهر با خودتون در مورد رویاهایی که دارین فکر کنین. تجسم کنین پروژه های خود رو به اتمام رسوندین و به چیزی که می خواستین رسیدین، ببینین چه احساسی دارین. تجسم کردن شما رو وارد جریان می کنه و می تونه به یافته های بسیار عجیب و البته جادویی منجر شه.

وقتی که می خواین هدف خود رو متوقف کنین همین کار رو بکنین. تجسم کنین پروژه خود رو کامل کردین. در این شرایط حس بسیار عالی دارید.

هدف از زندگی چیه و واسه چه هدفی باید زندگی کنین؟

چیجوری ترس از نا امید کردن بقیه رو از بین ببریم؟

اختصاصی موفقیت چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *