چگونه با همسر خود بسازیم؟

در روابط جور واجور عاطفی بروز اختلاف پیشگیری ناپذیره اما راهکارهایی واسه حل این اختلافات هست.

به گزارش آلامتو و به نقل از سایت مردمون؛ در همه روابط اختلاف و مشکل پیش میاد. منظور از این مشکلات، تضادها و درگیریای کلامیه. آدمها بعضی وقتا با هم مخالفت می کنن و این حتماً چیز بدی نیس. درواقع، شما حق دارین نظر متفاوتی نسبت به طرفتون داشته باشین.

تو یه رابطه سالم، حرف زدن رمز کاره. وقتی بتونین به طور موثری با هم صحبت کنین، طرفتون رو بهتر درک می کنین و رابطه تون قوی تر می شه. وقتی بتونین این تضادهای بین خودتون رو به طور خوبی برطرف کنین، یه رابطه سالم و کامل ستختین.

بااینکه اختلاف و اختلاف به طور کاملً طبیعیه ولی می تونه نشونه یه تیکه از رابطه تون باشه که مشکل داره. اگه تضادهایتان سر اینه که چه فیلمی تماشا کنین، با کدوم دوستتون بیرون برید یا کی باید ظرفها رو بشوید، می تونین از این نکات واسه حل این درگیریا به روشی سالم استفاده کنین:

مرز مشخص کنین.

هرکسی شایسته اینه که با احترام با اون برخورد شه – حتی در طول جنگا و درگیریا. اگه طرفتون بدزبانی می کنه یا مسخره تون می کنه یا فحش میده، از اون بخواین که بس کنه. اگه بس نکرد، از اون دور شید و بگید نمی خواین در اون زمان با اون بحث کنین.

مشکل اصلی رو پیدا کنین.

معمولاً اختلاف و درگیری وقتی اتفاق میفته که نیازای یکی از دو طرف برآورده نمی شه. تلاش کنین ببینین مشکل واقعاً کجاس. اگه طرفتون به نظر مستاصل می اید، شاید فقط نسبت به رابطه احساس امنیت نمی کنه و نیاز به تشویق شما داره.

اگه عصبانی میشین که به چه دلیل همسرتون آشغالا رو بیرون نگذاشته س، ممکنه واقعاً ناراحت باشین چون فکر می کنین همه کارای خونه به گردن شما افتاده. یاد بگیرین درمورد مشکل اصلی حرف بزنین تا بتونین جلو بحث کردنا و دعوا کردنای همیشگی رو بگیرین.

توافق کنین که توافق نکنین.

اگه شما و طرفتون نتونستید مشکل رو حل کنین، بعضی وقتا بهتره اونو بی خیال شید. نمی تونین درمورد همه چیز با هم هم عقیده باشین. روی چیزایی که بیشتری اهمیت رو دارن تمرکز کنین. اگه این مسئله خیلی مهمه و نمی تونین اونو از یاد ببرین، شاید شما دو نفر واقعاً به درد همدیگه نمی خورید.

در صورت امکان صلح کنین.

گفتنش راحته ولی عمل کردن به اون نه. کوتاه اومدن و صلح کردن بخش مهمی از حل مشکل و اختلافات در روابط سالم و موفق است. طرفتون می خواین غذای چینی بخوره و شما غذای هندی دوست دارین؟ صلح کنین، امشب غذای چینی بگیرین و دفعه بعدی که واسه غذا خوردن بیرون رفتید به رستوران هندی برید. باید بتونین حد وسط رو پیدا کنین تا هر دو شما از نتیجه کار راضی بمونین.

همه چیز رو در نظر بگیرین.

این مسئله واقعاً مهمه؟ روی احساس شما نسبت به همدیگه اثر میذاره؟ بخاطر اون چاره ای ندارین عقاید و اخلاقیاتتان رو کنار بذارین؟ اگه اینطوره، خیلی مهمه که سر حرفتون وایسید. اگه اینطور نیس، شاید بد نباشه که با اون صلح کنین. هم اینکه، حرفا و نظرات طرفتون رو در نظر بگیرین.

به چه دلیل به نظرتون نظر اون غلطه؟ شما چیجوری به اون موضوع نگاه می کنین؟ غیرطبیعیه که طرفتون بخاطر اینجور مسئله ای ناراحت شده باشه؟ طرفتون اهل صلح کردن و کوتاه آمدنه؟

با رعایت این نکات بازم دعوا می کنین؟ شاید وقت اون رسیده که ببینین اصلاً این رابطه به دردتون می خوره یا نه. هر دو شما شایسته یه رابطه سالم بدون جر و بحثای همیشگی هستین.

حل اختلاف ها در روابط ناسالم

بااینکه دعوا کردن و اختلاف داشتن به طور کاملً طبیعیه، این دعواها و بحثا نباید به حمله های شخصی کشیده شه و هیچکدام از شما نباید تلاش کنه اعتمادبه نفس طرف دیگه رو پایین بیاره. اگه نمی تونین بدون ترس از تلافی کردن طرف مقابل حرفتون رو بزنین، شایدً مورد آزار در رابطه هستین.

یادتون باشه، یه نشونه روابط آسیب زا اینه که طرفتون کنترل شما رو به دست گیرد. همسرتون به دلایل زیر ناراحته؟

می خواین به جای وقت گذروندن با اون واسه بازی بسکتبال برید؟

تلفنتون رو چک کردین و پیاما و تماسایی که از طرف اون به این نتیجه رسید کردین رو دوست نداشتید؟

فقط می خواین با دوستان وقت بگذرونین ولی اون فکر می کنه به اون خیانت می کنین؟

واسه داشتن رابطه جنسی آمادگی ندارین؟

می خواین درس بخونین ولی اون می خواد با شما حرف بزنه؟

اگه سر این مسائل با هم بحث و دعوا می کنین، بد نیس پیش یه مشاور خونواده برید تا ببینین با هم سازگاری و تفاهم دارین یا خیر.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

زناشویی مردمون چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *