چگونه با صرفه جویی پولدار شویم؟

پولدار شدن rich

صرفه جویی در خونه از نظر اقتصادی یکی از بهترین روشای پولدار شدنه.

کسب ثروت زیاد و حفاظت از این داراییا به درجه بالایی از انضباط نیاز داره. البته ولخرجیای کوچیک نمی تونه فردی پولدار رو فقیر سازه، اما پیروی از عادات نادرست در خرج کردن پول و هدر دادن منابع راه مستقیمی به طرف فقره. از این جهت، عادات به درد بخور صرفه جویی بخشی حیاتی از روند موفقیت مالیه.

به نقل از ماهنامه معیشت؛ در ادامه با اشاره به سبک زندگی پنج نفر از مشهورترین افراد موفق جهان، عادات اونا رو در کنترل هزینه ها بررسی کرده و دستور العملای مفیدی رو پیش روی شما قرار میدیم.

  1. دیوید چریتون

سن : ۶۱ سال

اون یکی از اولین سرمایه گذاران خصوصی گوگله و از همین روش پولدار شده. چریتون به طور عادی وقتی که واسه غذا خوردن به یه رستوران میره، نصف غذا رو واسه وعده بعدی نگاه می داره، بی اینکه از این کار احساس خجالت کنه.

در کنار این مسأله، اون بر خلاف ثروت بسیار خود، شخصاً موهاش رو کوتاه می کنه و خودرویی محصول سال ۱۹۸۶ رو می راند. اون درباره عادات صرفه جویی خود میگه : «خیلی از این روش ها رو از والدینم آموخته ام».

  1. هیلاری سوانک

سن: ۳۷ سال

ثروت خالص: حدود ۴۰ میلیون دلار

سوانک راه موفقیت خود رو از مدارج پایین شروع کرده. اون تو یه پارکینگ خودرو رشد کرده و در سال ۱۹۹۰، وقتی که تنها ۱۶ سال داشت، با مادرش به لس آنجلس مهاجرت کرد.

موفقیت هیلاری از وقتی شروع شد که در فیلم پسرا گریه نمی کنن، محصول سال ۱۹۹۰ اجرای نقش کرد و به هنرپیشه مشهوری تبدیل شد. اما با وجود موفقیت کاری و درآمد بالا، هیلاری سوانک قربونی درآمد و ثروت خود نشده و بازم عادات صرفه جویانه ای رو که در زمان کودکی آموخته بود به کار میگیره و تلاش می کنه خریدهای روزانه رو به ارزون ترین صورت ممکن بکنه.

  1. بونی پیکنز

سن : ۸۴ سال

ثروت خالص: حدود ۱٫۴ میلیارد دلار

زندگی پیکنز در طول ۵۵ سال گذشته پر از موفقیتای شغلی بوده.

اون اولین شرکت خود رو به کسب وکار ۲ میلیارد دلاری تبدیل کرد و ثروت زیادی رو از این راه بدست آورد. اما در عین حال، پیکنز به دلیل سبک زندگی صرفه جویانه خود می شناسنش. اون لباسای رسمی خود رو در بازه های چند ساله خریداری می کنه و تلاش می کنه با دوری از ولخرجی پول و پله و سرمایه خود رو حفظ کنه. این در حالیه که توانایی مالی اون واسه شکلای جور واجور مختلفی از ولخرجی کافیه.

  1. میشل اوباما

سن: ۴۸ سال

ثروت خالص: دارایی کل خونواده اوباما چیزی بین ۲٫۶ تا ۸٫۳ میلیون دلار برآورد شده

با وجود اینکه بانوی اول آمریکا امکانات مالی کافی واسه ولخرجی رو در اختیار داره، اما روش خرید اون بسیار صرفه جویانه س. میشل اوباما خریدهای خود رو به صورت هدف دار و محدود انجام میده و تلاش می کنه از تخفیفای دوره ای فروشگاه ها بهره مند شه.

  1. وارن بافت

سن : ۸۱ سال

ثروت خالص: حدود ۴۴ میلیارد دلار

اون مؤسس یکی از مشهورترین هلدینگای سرمایه گذاری دنیاس و ثروت خود رو در طول سالیان از راه فعالیتای مالی به دست آورده. با این حال، بافت که توانایی خرید باشکوه ترین خونه های آمریکا رو داره، به مدت ۵۴ سال در خونه ای قدیمی به زندگی مشغوله و هیچوقت در دام زندگی پر خرج نیفتاده.

رشته های پردرآمد تجربی و ریاضی در ایران

چیجوری به پول برسیم؟

ماهنامه معیشت پولدار شدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *