چگونه با والدین همسرمان رفتار کنیم؟

روش درست برخورد با والدین همسر خود بسیار مهم تر از اون چیزیه که فکرش رو بکنین، در این مقاله میخوایم راهکارهای برخورد و رفتار با والدین همسر رو بررسی کنیم:

به گزارش آلامتو و به نقل از سپیده دانایی؛ اختلاف میان همسران، قطار رابطه رو از ریل خارج نمی کنه؛ اما مدیریت نادرست ارتباطات می تونه این کار رو بکنه. این مسئله در مورد مشکلات با والدین همسر هم صادقه. چگونگی مدیریت این رقابت ها موضوع مهمیه.

اگه با والدین همسر خود مشکل دارین، به این معنا نیس که شما روابط ناسالمی دارین. این گفتۀ اف بارث، روانکاو و دکتر خصوصی در شهر نیویورکه. اینجا می­خواهیم چگونگی ایجاد روابط سالم با والدین همسر رو بررسی و آزمایش کنیم:

همسران سالم، می­پذیرن که والدین همسرشون، افراد متفاوتی هستن

کتی سیبولد روانکاو، مدرس و ناظری از شهر نیویورک می­گوید: «همسران سالم با پذیرش این مسئله که والدین همسر، آدمایی متفاوت با روش­های متفاوتی هستن، با اونا تعامل برقرار می­کنن».

هانسن می­گوید: هر خونواده­ فرهنگ خود رو داره. همسران سالم به یاد دارن که صحبت از یه فرهنگ بد یا خوب نیس، بلکه سخن بر سر فرق فرهنگ­هاست.

همسران سالم در رابطه با والدین همسر خود تموم تلاش خود رو می­ کنن

هانسن می گوید اونا به اهمیت والدین در زندگی همسرشون آگاه هستن و با احترام با اونا رفتار می­کنن. اونا در مناسبت­های خانوادگی شرکت می­کنن و «به والدین همسران اجازه می­بدن که به خانوادۀ اونا دسترسی داشته باشن».

به عبارت دیگه، تلاش می کنن حتی اگه «همیشه با اونا موافق نباشن، جست و خیز­ ها، مراسم­ یا سنت­های خونواده رو بفهمن. اونا حتی با شور و شوق خیلی زیاد منتظر وقتی واسه باهم بودن هستن».

همسران سالم مرزهای روشنی با والدین همسر خود دارن

به گفتۀ هانسن این افراد می تونن در مورد نیازای خود و برنامه ­ریزی طرحی که هر دوی اونا درمورد اون اتفاق نظر داشته باشن گفت­وگوهای صریحی با همسر خود داشته باشن.

ایشون این مثال رو بیان می کنه: اگه مادر همسر شما بخواد بدون اطلاع بیاد، ازنظر همسر شما اشکالی نداره؛ اما شما موافق نیستین؛ پس دربارۀ این اختلاف نظر پیش اومده گفت­وگو می کنین و تصمیم می­ گیرید که لازمه اعضای خونواده کمی قبلا تماس بگیرن تا از زمان مناسب سر زدن به شما مطمئن شن.

همسران سالم روابط خود رو از والدین همسر خود جدا می­کنن

بارث می­گوید: “اینا همیشه این نکته رو به خاطر می­سپارند که اونا با والدین اون ازدواج نکرده ان؛ پس مشکلات رابطه و تعامل با والدین همسر رو هر اندازه هم که پیچیده و سخت باشه می­پذیرن.”

به نظر اون، وقتی که تعامل با والدین همسر سخت تر می­شه، همسران سالم تلاش بیشتری می کنن تا با همسر خود مهربون باشن. ممکنه بگن «دوستت دارم» یا رفتاری عاشقانه نشون بدن.

همسران سالم، همسر خود رو از والدین اون جدا می دانند

بارث این مثال رو بیان می کنه که ممکنه مادر همسر مزاحم و عیب­جو باشه، اما همسر سالم به یاد داره که رفتار مادر همسر نشون دهنده احساس همسر درمورد اظهارات مادرش نیس.

همسران سالم به ارتباطات خود موندگاری می بخشن

بارث می­گوید: پردازش سختی­های کلام، یکی از مهم­ترین ابزارهاییه که هر کسی واسه تعامل با والدین همسر خود داره. پس اونا درمورد نظر خود صحبت می­کنن. به همدیگه گوش می­بدن. با احساسات همدیگه همدردی می­کنن.

همسران سالم، مسئله رو شخصی نمی­کنن

به باور بارث، همسران سالم می­تونن این واقعیت رو تایید کنن که والدین همسرشون آدم­هایی هستن با احساسات طبیعی و سخت انسانی. اونا می­کوشند این احساسات رو بفهمن و با اونا همدلی کنن.

مهارتای ازدواج موفق چیه؟

چیزایی که نباید به همسر گفت

زناشویی سپیده دانایی چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *