چگونه برای بچه دار شدن آماده شویم؟

have-a-baby

از لحظه ای که می فهمید باردار شدین یا همسرتون باردار شده، پدر/مادر شدین. حتی اگه بارداری بی نتیجه مونده و منتهی به سقط جنین شه، خاطره تاثیر شروع یه زندگی جدید همیشه با شما می مونه.

چه بچتون رو به دنیا بیارین و چه کودکی رو به فرزندی قبول کنین، زندگی تون واسه همیشه وارد راه جدیدی می شه. الان دیگه فرزندی دارین که باید از اون مراقبت کنین و نگرانش شید.

به گزارش آلامتو و به نقل از مردمون؛ اگه می خواین بدونین که آمادگی باردار یا بچه دار شدن رو به دست آورده اید یا نه، خیلی جلو هستین. پدر یا مادر شدن مسئله ای جدیه و باید جدی تلقی شه. در زیر به مسائلی می پردازیم که قبل اینکه تصمیم بگیرین بچه دار شید باید به اونا فکر کنین.

به دلایل درستی می خواین بچه دار شید؟

بچه ها نباید به خاطر این که والدین نیاز به عشق و محبت دارن وارد این دنیا شن. عشق به بچه جانشین عشق به والدین، همسر یا دوستان نیس. البته دوست داشتن فرزندمون ما رو مهربون تر می کنه ولی این یه محصول جانبیه نه دلیل اصلی واسه بچه دار شدن. این وظیفه ما هستش که اونا رو از نظر احساسی پر کنیم، نه برعکس.

بچه ها بخاطر حل کردن یه مشکل هم نباید به این دنیا آورده شن. نباید بخاطر جلب پشتیبانی اقوام، حفظ رابطه تون با همسرتون، ارث یا نزدیک کردن شما به هم به دنیا بیان.

وقتی بچه ای بخاطر حل مشکلی به این دنیا آورده می شه، قادر به حل اون مشکل هم نیس. مشکل همون جا می مونه و یه بچه ای هم روی دستتون مونده که نیاز به مراقبت و توجه داره.

بچه ها باید از راه والدینی به این دنیا بیان که میخوان عشقشون رو منتشر کنن، والدینی که بزرگ کردن یه بچه ماجراجویی بزرگ زندگی شونه و والدینی که می دونن تشکیل خونواده بخش بسیار مهم و با ارزشی از زندگیه.

رابطه تون با همسرتون باثبات و محکمه؟

یه آزمایش رو راست از اندازه آمادگی رابطه تون واسه بچه دار شدن به عمل بیارین. هر رابطه ای طی اولین سال به دنیا اومدن بچه کمی دچار غفلت و بی توجهی می شه. هر دو طرف دچار کمبود خواب، نیازای مالی بیشتر و وقت کمتری واسه همدیگه هستن. این به طور کاملً طبیعیه.

اگه رابطه تون باثبات و محکم باشه، هر دو شما این دوران رو خوب می گذرونین. ولی اگه شما و همسرتون تعهد کافی به هم نداشته باشین، با هم حرف نزنین یا ندونین که چیجوری باید با هم همکاری کنین، مسئولیتای عادی بچه استرس فوق العاده زیادی به رابطه تون وارد می کنه. هر دو شما تعهد و وسایل لازم واسه بچه دار شدن رو دارین؟

آمادگی این رو دارین که نیازای یه نفر دیگه رو بر خودتون مقدم بدونین؟

به اندازه کافی میهمانی رفته اید یا کارای یهویی و بدون برنامه ریزی انجام دادین؟ چون وقتی بچه دار شید این کارا به آرزویی براتون تبدیل می شه.

بچه ها به یه برنامه مشخص و توجه کامل و بیست و چهار ساعته نیاز دارن. اگه باید بین نشستن در خونه و مراقبت از بچتون که می خواد دندون دربیاورد و میهمانی رفتن یکی رو انتخاب کنین، بدون هیچ فکری باید فکر میهمانی رو از سرتون بیرون کنین. نیاز بچتون به آرامش و توجه خیلی خیلی مهمتر از تمایل شما به بیرون رفتن از خونه باید باشه.

آمادگی دارین که بخاطر نیازای کودک، چیزایی که خودتون می خواین رو کنار بذارین؟

خیلی وقتا پیش میاد که مجبور میشین بخاطر نیازای بچتون اون لباس یا گوشی موبایل جدیدی که خیلی دوست دارین رو نخرید چون بچتون به کفش جدید یا غذای بهتر نیاز داره، مگه اینکه نگرانی مالی نداشته باشین و وضعتان حسابی خوب باشه.

یه بخش از پدر یا مادر خوب بودن اینه که چون می تونین نیازای بچتون رو برآورده کنین و بخاطر اون حتی نیازای خودتون رو ندیده بگیرین، احساس خوبی پیدا کنین.

امکان مالی لازم واسه پشتیبانی از کودک رو دارین؟

بچه داشتن هزینه داره – آنهم هزینه بسیار زیاد. واقعاً حیرت آوره که چیجوری یه موجود ۳ کیلویی شروع به خرج کردن همه پول هاتون می کنه. و بچه ها هر قدر بزرگتر می شن، هزینه هاشون هم بیشتر می شه.

واسه اینکه خودتون و بچتون بتونین زندگی خوبی داشته باشین، باید کار خوبی داشته باشین که درآمد کافی واسه برآوردن نیازاتون رو داشته باشه. اگه کار خوب با درآمد خوب ندارین، قبل از بچه دار شدن بیشتر فکر کنین.

می دونین چیجوری باید پدر/مادر شید؟

شایدً شنیدین: بچه با دفترچه راهنما به دنیا نمیاد. هر بچه سالمی والدین خود و محدودیتا رو عالی آزمایش می کنه. اگه به این فکر نکنین که دوست دارین چیجوری پدر/مادری شید، چیجوری می خواین اونو یاد بگیرین؟ پدر یا مادرهای بزرگتری هستن که بتونین از اونا الگوبرداری کنین و چیز یاد بگیرین؟ مراکز مشاوره محلی واسه آموزش والدین در نزدیکی منزلتون هست؟

تصمیم به بچه دار شدن چه با به دنیا آوردن بچه یا به فرزندخواندگی قبول کردن، بسیار پیچیده س. هیچکدام از این سوالا به یه جواب ساده بله یا خیر نمی رسه. ولی فکر کردن به اونا و حرف زدن درموردشون با همسرتون می تونین کمک کنین که تصمیمی عاقلانه تر بگیرین. درواقع، اگه فرزندی رو وارد زندگی تون کنین، فکر کردن به این سوالا باعث می شه پدر/مادر بهتری باشین.

چیجوری با فرزندان خود رفتار کنیم؟

اشتباهات مالی خونواده های ایرونی

تربیت بچه مردمون چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *