چگونه بعد از شکست عشقی شاد باشیم؟

بعد از شکست در عشق و طلاق، زندگی برام یه مقابله بود. احساس غم و ناراحتی آزارم می داد و احساس می کردم بوسیله درد و رنج کنترل و تلف می شوم.

به گزارش آلامتو به نقل از mindbodygreen؛ هم اینکه، هیچ نمی دونستم که با زندگی ام چه کار باید بکنم و آینده ام چیجوری هستش. تموم اون چیزی که می تونستم رویش تمرکز کنم، احساس پوچی، ترس و درد گوشه گیر شدن بود.

یه چیز روشن بود: سرم به سنگ خورده بود و در بدترین جای ممکن زندگیم قرار داشتم. سه سال گذشت تا به امروز و اکنونم رسیدم. حالا می توانم با اعتماد بنفس بگم پایان رابطه ام و عواقب جدایی، بهترین هدیه هایی بودن که در عمرم گرفتم.

خوشحال بودن بعد از شکست عشقی

البته شاید از خودتون می پرسید “چیجوری؟” و یا شاید فکر می کنین این شهود، مخصوص منه. واسه تون می گویم که شکست عشقی، دست کم به شش روش، یه هدیه س و باید بعد از اون خوشحال باشین:

  1. شما می فهمید که “خودتون”، خود رو کامل می کنین، هیشکی دیگه نمی تونه اینجور کاری بکنه.

تو منو کامل می کنی. این یکی از پرتکرارترین جملات هالیووده. اما متاسفم جری مگوری، تو اشتباه فهمیدی. خودت، خودتو کامل می کنی.

وقتی که یه شکست عشقی رو پشت سر می گذارید، می فهمید که واقعا واسه کامل شدن و خوشحال شدن، به کس دیگه ای نیاز ندارین. کشف می کنین که خودتون کافی هستین و به شخص دیگری واسه اصلاح و کمال نیاز ندارین. و درحقیقت، درمورد روابط این گونه فکر کردن، خطرناک بوده و موجب هم- وابستگی داغون کننده می شه.

شما منبع شادی خودتون هستین. اعمال شما، خود دلسوزی و خود مراقبتی به شما یادآوری می کنه که خودتام کافی هستین. اجازه ندین تنهایی یا تاسف واسه خودتون، ارزش شخصی تون رو بدزده.

  1. شما به چشمه خرد داخلی تون وصل می شید.

درد شما پندآموزه. دلیل این که تجربه ای واسه شما ترسناک و پریشون کننده س اینه که چیزایی رو حس می کنین که واسه تون ناآشناست. اما بیشتر از گذشته، در مورد خودتون آگاهی پیدا می کنین. بله، قلب شما شکسته شده، اما در این روند، ذهن تون باز شده، احساسات تون رو شده و حتی روح تون از خواب بیدار شده.

دل شکستگی و غم زیاد، معلمیه که به شما کمک می کنه بهتر شید و اگه راههایی واسه بهترشدن تون هست، اونا رو بشناسین.

اگه دچار اختلاف داخلی هستین یا خوددرگیری دارین، با اون مواجه شید. اگه گذشته شما همیشه به ذهن تون میاد، حالا واسه رویارویی با شما برمی پاشه.

حالا فرصتی واسه فعالیت درونیه، درنوع خود آدم بهتری شید و واسه درسی که در مورد خودتون گرفتید، قدردان باشین. حالا خوبیش اینه، دیگه این اشتباه رو در رابطه آینده تون تکرار نمی کنین.

  1. شما فضا رو واسه عشق حقیقی، خالی و آماده می کنین.

وقتی با یه فرد ناجور تو یه رابطه اشتباه و ناخوشایند هستین، قطع یهویی رابطه سخته. بیشتر دلیلش هم اینه که باور داریم بهتره با کسی باشیم، هرکسی، تا این که تنها باشیم.

اما دل شکستگی و پایان رابطه، این باور اشتباه رو از بین می برد. دیگه آویزون کسی نیستین که ” تا اندازه ای خوب ” است، و درنتیجه به خودتون کمک می کنین تا به کسی نزدیک شید که به شما احترام می گذارد، ارزش شما رو داره و با شما رابطه برقرار می کنه.

در تموم زمینه ها، باید از چیزی که مناسب شما نیس رها شید تا به چیزی که مناسب شماس خوش اومد بگید.

چیجوری بعد از شکست عشقی، خوشحال باشیم؟

  1. شما قلب تون رو واسه افراد و تجربیات جدید(و خود حقیقی تون) می گشایید.

ممکنه قبل از دلشکستگی تون احساس کرده باشین که با خودتون قطع رابطه کرده اید. شاید آدم دیگری شده بودین تا شریک تون رو راضی کنین یا رابطه رو حفظ کنین، شاید احساسات واقعی تون رو قفل و سرکوب کردین. حالا جربزه داشته باشین و وانمود کنین همه احساسات بد رفته ان.

شما انتخابی ندارین جز اینکه با هیجانات تون روبرو شید، قلب تون رو تسلی بدید و با چیزی که تجربه می کنین به توافق برسین.

وقتی قلبت تون می شکند، دیواره هایی که از قلب شما پشتیبانی می کنه و از احساسات تون ساخته اید فرو می ریزد و آسیب پذیرتر می شید.

  1. شما احساس تجدید هدف می کنین.

وقتی با یه تجربه دلخراش مواجه می شید و دنیا سیاستش رو با شما تغییر می دهد، این فرصت رو دارین تا به این فکر کنین که با زندگی تون چه کار می کنین. وقتی قلب شما شکسته س، می تونید از خود سوال کنین: واقعا چی برام مهمه؟ واسه چی ارزش قائلم؟ به چی توجه دارم؟

می خواهید چی در مرکز زندگی تون باشه و نیاز دارین چی رو کنار بذارین؟ وقتی که مرحله اصلاح و ساده سازی رو بگذرونین، ایده بهتری واسه دلیل بودن تون در این دنیا دارید.

درمورد پیامی که دریافت می کنین درست و قاطع باشین و تغییرات رو در زندگی تون شروع کنین تا طبق هدف تون زندگی کنین.

کاری رو که مورد توجه داشتین انجام بدین. از درد و ناراحتی دلشکستگی واسه خدمت به بقیه استفاده کنین و بهترین بخشش ها رو واسه دور و بری ها تون داشته باشین.

  1. شما واسه قبول کردن تغییرات، انعطاف پذیرتر می شید.

قبل از دلشکستگی، شاید در مقابل تغییر، پریشون می شدید و تلاش می کردین به هرقیمتی از اون دوری کنین. البته هممون اینجور احساسی داریم.

اما ترس از تغییر، یه چرخه گول زننده و خبیثانهه. ترس از تغییر، شما رو در زندگی، ترسو، مضطرب و از کارافتاده نگه می داره. وقتی این طور پیش بره، ممکنه هیچوقت نخواهید رقابت یا خطری رو متحمل شید چون تغییر، به طور کامل مرعوب کننده س.

این نفرت از تغییر، بیشتر ما رو محدود می کنه و ما رو از بیان حقیقت اصیل مون دور نگاه می داره. پس، من از شما می خواهم این رو درنظر بگیرین: اگه دلشکستگی شما به شما در رویارویی ، درک و قبول کردن تغییر کمک کنه، چه نظری درباره ان دارید؟ اگه چیزی به مهمی رابطه عاشقانه تون، پایان یابد، شاید هرچیزی بتونه تموم شه و دری به روی چیزی جدیدتر گشوده شه.

قبول کردن تغییر نه فقط به شما کمک می کنه واسه هرآن چه دارین قدردان باشین بلکه به شما کمک می کنه نسبت به موقعیت های زندگی، عکس العمل مثبت تری نشون بدید.

اگه بتونین غیر قابل قبول رو قبول کنین و تصور نشدنی رو تصور کنین، واسه روبرو شدن با زندگی، مجهز هستین و درک می کنین چیزای خیلی از کنترل شما خارجند و شما تنها می تونید با چیزی که بوسیله قدرت، ایمان، و همت در زندگی تون به وجود میاد سروکار داشته باشین.

خواص عشق واسه بدن

۱۰حقیقت علمی در مورد عشق

اختصاصی طلاق عشق چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *