چگونه بفهمیم هوش هیجانی بالایی داریم؟

به گزارش آلامتو و به نقل از بیزینس ترن؛ هوش هیجانی (Emotional Inteligence) تعیین می کنه که شما در کارتون چقدر خوب عمل می کنین. شما مشخصه های شاخص اونو دارین؟

«اگه تواناییای عاطفی تون خوب نیستن، اگه خودآگاهی ندارین، اگه قادر نیستین احساسات استرس زای خود رو کنترل کنین، اگه نمی تونین همدلی داشته باشین و روابط تاثیر برقرار کنین، در این صورت فرقی نمی کنه چقدر باهوش باشین، بعیده به موفقیت زیادی دست پیدا کنین.»

دست کم این چیزیه که دکتر دانیل گلمن (Daniel Goleman)، نویسنده و پژوهشگری شناخته شده در مورد رهبری که کتاب پرفروش هوش هیجانی: به چه دلیل می تونه بیشتر از ضریب هوشی اهمیت داشته باشه رو نوشته، میگه. گلمن تلاش کرده بفهمه چی باعث موفقیت افراد می شه؛ و همونجوریکه عنوان کتابش نشون میده، اون میگه این به هوش هیجانی اونا بستگی داره. این چیزیه که یه فرد رو به طرف تعالی جهت میده.

اما هوش هیجانی یا هوش عاطفی یا هوش احساسی (EI یا EQ) دقیقاً چیه؟ Psychology Today اینجور میگه:

توانایی تشخیص دقیق احساسات خودتون و هم اینکه بقیه

توانایی به کار گیری احساسات و به کار گیری اونا در اموری مانند تفکر و حل مسئله

توانایی مدیریت احساسات، شامل کنترل احساسات خودتون و هم اینکه توانایی مسرور کردن یا آروم کردن فردی دیگه

معنی هوش هیجانی از سال ۱۹۹۰ تا الان مطرح بوده، وقتی که روانشناسان دانشگاه ییل، جون دی. مایر و پیتر سالوی، این معنی رو در دنیای آکادمیک مطرح کردن؛ اما گلمن در مطالعه اون پا رو بالاتر گذاشته – و رابطه ای مستقیم میان هوش هیجانی کارکنان یه شرکت و موفقیت شرکت پیدا کرده:

کارکنانی با سطح بالایی از هوش هیجانی، خودآگاهی ای دارن که به اونا کمک می کنه همکاران خود رو بفهمن و کارا رو سر موعد بکنن.

وقتی که افراد هوش هیجانی بالایی دارن، انتقادات مشتری اونا رو ناراحت نمی کنن؛ اونا روی بروندادها متمرکز می مانند تا این که احساس کنن به اونا توهین شده.

اگه دو گزینه استخدام ضریب هوشیای مشابهی داشته باشن، فردی که هوش هیجانی بالاتری داره شایدً گزینه مناسب تری واسه شرکت هستش.

همونجوریکه گلمن میگه، هیچ میزانی از هوشمندی نمی تونه از دست دادن تواناییای همیشه مهم عاطفی و اجتماعی رو جبران کنه. مطمئن نیستین چیجوری این ویژگی مهم رو تشخیص بدین؟ اینجا هفت مشخصه افراد با هوش هیجانی بالا اومده:

اونا عاملان تغییر هستن.

آدمایی با هوش هیجانی بالا از تغییر ترس ندارن. اونا می دونن که تغییر جزء لازم زندگیه – و خود رو با اون وفق میدن.

اونا خودآگاه هستن.

اونا می دونن در چه کاری خوب هستن و در چه زمینه هایی هنوز به یادگیری نیاز دارن – نقاط ضعف اونا رو متوقف نمی کنن. اونا می دونن چه محیطایی واسه سبک کاری اونا بهینه هستن.

اونا می تونن همدلی کنن.

نشونه روشن هوش هیجانی، توانایی درک بقیه، اونا رو به مهرهایی حیاتی در محیط کار تبدیل می کنه. با یه توانایی ذاتی در درک این که همکاران و مشتریان چه شرایطی رو تجربه می کنن، اونا می تونن بدون حاشیه موقعیتای سخت رو بگذرونه.

اونا کمال گرا نیستن.

درحالی که آدمایی با هوش هیجانی بالا شدیدا باانگیزه هستن، اونا می دونن کمال چیزی محاله. اونا خود رو با شرایط بد وفق میدن و از اشتباهات درس می گیرن.

اونا تعادل دارن.

خودآگاهی اونا معنیش اینه که اونا ذاتاً اهمیت یه تعادل حرفه ای-شخصی سالم در زندگی خود رو می دونن و این که چیجوری این تعادل رو برقرار کنن. اونا خوب غذا می خورن، به قدر کافی می خوابن و علایقی خارج از محیط کار دارن.

اونا کنجکاو هستن.

یه حس ذاتی کنجکاوی باعث می شه وقت گذروندن با اونا بسیار دلپذیر باشه. اونا قضاوت نمی کنن؛ اونا گزینه های ممکن رو جستجو می کنن. اونا سؤال می پرسن و پذیرای راهکارهای تازه هستن.

اونا رئوف هستن.

آدمایی با هوش هیجانی بالا می دونن هر روزی از زندگی چیزی با خود داره که به خاطر اون میشه ممنون بود – اونا مانند خیلی از افراد نیمه خالی لیوان رو نمی بینن. اونا نسبت به زندگی خود احساس خوبی دارن و اجازه نمی دن منتقدان و افراد منفی باف این رو تحت اثر بذاره.

آدمایی با هوش هیجانی بالا می دونن چیجوری محیط کار و دنیا رو به مکانی بهتر تبدیل کنن. شمام یکی از اونا هستین؟

واسه تقویت هوش چه بخوریم؟

خیال پردازی یکی از نشونه های کودکان باهوش

بیزینس ترن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *