چگونه با افراد گستاخ برخورد کنیم؟

گستاخ

بهتر نبود اگه همه افراد گستاخ و بی ادب رو جمع می کردن و به یه جزیره دورافتاده می فرستادند تا دیگه مجبور به برخورد با اونا نباشیم؟

به گزارش آلامتو به نقل از سایت مردمون؛ اما صبر کنین، راه های هوشمندانه تری هم واسه کنار اومدن با این افراد هست. در زیر به ۱۰ مورد از این روش ها اشاره می کنیم.

 1. یادتون باشه، خیلی وقت ها اون فرد گستاخ خود شمائید.

شاید این بار نه ولی بارها شده که خودتون هم گستاخی کرده اید. و البته این به اون معنی نیس که آدم بدی هستین. پس دفعه بعد که کسی با گستاخی با شما رفتار کرد، یادتون باشه که اون هم درست مثل شما انسانه و بی ادبی اون به این معنی نیس که آدم بدیه.

 1. به خودتون نگیرید.

وقتی کسی بی ادبی می کنه- مخصوصاً وقتی نظر شخصی درمورد شما می دهد –خیلی راحت ممکنه موجب ناراحتی تون شه. اما دست خودتونه که چیجوری عکس العمل بدید. اگه رفتار بی ادبانه اون فرد رو مشکل خودش نه مشکل خودتون ببینین، قدرت در دستان شما هستش.

 1. ببینین به چه دلیل.

آدمها دلایل خاص خودشون رو واسه بی ادبی دارن. شاید روز بدی رو گذرونده باشن. یا اینکه عجله دارن و تصور می کنه وقتی واسه رفتار با ادب و احترام گذاشتن ندارن. شاید هم اصلاً متوجه رفتار بی ادبانه خود نشده باشن. تاوقتیکه از اونا نپرسید دلیل رفتار اونا رو نمی فهمید. آرامش خودتون رو حفظ کنین و از اون سوال کنین، “من فکر می کنم رفتار شما غیرمحترمانهه. به چه دلیل اینجور رفتاری با من داری؟”

 1. کمی انتقادی برخورد کرده و اون گستاخی رو بررسی کنین.

کسی با شما بدرفتاری و بی ادبی کرده. دقیقاً چه کرده یا چه گفته؟ واقعاً منظوری داشته؟ اگه منتقدانه به موقعیت نگاه کنین، متوجه میشین که بیشتر گستاخی های افراد بی منظوره و به خاطر همین می تونید با خونسردی از اونا بگذرید. در موارد بسیار نادر فرد واسه بی ادبی خود دلیل و هدفی داره و بازم برخورد انتقادی کمکتون می کنه ریشه رفتار اون فرد رو بررسی کرده و متوجه دلیل کارش شید.

 1. خودتون وارد این داستان نشید.

دلتون می خواهد سر این فرد گستاخ داد بکشین؟ اصلا اینکار رو نکنین. اینجور کاری وضعیت رو بهتر نمیکنه. چه اون فرد این رفتار رو از قصد یا غیرعمدی نشون داده باشه، شما باید احترام خودتون رو حفظ کنین و اجازه ندین اون رفتار گستاخانه شما رو تحریک کنه.

 1. دور شید.

گستاخی و بی ادبی رفتاری بسیار رو مخه اما خارج کردن خودتون از اون موقعیت سریع ترین و ممطئن ترین راه واسه جلوگیری از رفتارای بی ادبانه دیگرونه. حتی اگه هنوز مشغول حرف زدن با شما بود، دور شید. اگه این فرد ناشناس بود، که مجبور نیستین بازم در آینده اون رو ببینین اما اگه از دوستان یا همکارانتون بود، خیلی زود میفهمن که بی ادبی کردنشون با شما به هیچ جا نمی رسه و دفعه بعد تلاش می کنن که مودب تر باشن.

 1. پیشنهاد کمک بدید.

بعضی از گستاخی ها بخاطر بدرفتاریه. اما خیلی وقت ها فردی که به شما بی ادبی و گستاخی می کنه به این دلیله که از چیزی خسته و درمانده س. و اگه در توانتان باشه که مشکل اون فرد رو حل کنین، می تونی بی ادبی اون رو به قدرشناسی تبدیل کنین. اما یه اخطار: فقط وقتی پیشنهاد کمک بدید که بتونین این کار رو فوراً انجام بدین چون وعده کمک کردن بر درموندگی اونا اضافه می کنه.

 1. گستاخی رو یه عادت بدونین.

بعضی ها به خاطر این بی ادب هستن که همیشه همینطور بوده ان. وقتی بی ادبی و گستاخی به شکل یه عادت دربیاد، ترک کردن اون خیلی سخت می شه حتی اگه فرد واقعاً تصمیم به تغییر بگیره. هیچوقت نباید عادت های گستاخی بقیه رو به خودتون بگیرین.

 1. تلاش نکنین تغییرشون بدید.

اگه کسی بخواد بی ادب باشه شما نمی تونید اون رو مجبور به مودب بودن کنین. درواقع، اینکه تلاش کنین در رفتار اون تغییر بسازین باعث بدتر شدن رفتارش می شه. بعضی وقتا وقت ها بهترین انتخاب شما اینه که قبول کنین بی ادبی و گستاخی اونا تقصیر شما نیس و اجازه بدید خودشون متوجه اشتباهشان شن.

 1. با مهربانی با گستاخی بجنگین.

اجازه ندین که گستاخی بقیه باعث شه شمام به همون روش جواب بدید. بهترین راه واسه مقابله با گستاخی اینه که رابطه دوستانه و محبت آمیز خود رو حفظ کرده و به اون فرد فرصت بدید کمی آروم شده و رفتارش رو با شما کم کنه.


مقالات هم سو:

 • هنر برخورد با آدمهای غیر منطقی
 • چگونگی برخورد با افراد بی ادب
 • چیجوری با افراد خودخواه رفتار کنیم؟
 • چیجوری با افراد فحاش برخورد کنیم؟
 • روش برخورد با افراد حق به طرف
 • چگونگی برخورد با آدمایی که دوست شون نداریم؟


 

بهترین روش های کاهش چین و چروک پوست صورت

ازدواج سالم چیجوریه؟

مردمون چیجوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *