چگونه انرژی منفی را دور کنیم؟

انرژی مثبت

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: بیشتر ما عادت کرده ایم به خودمون انرژی منفی تحمیل کنیم.

دکتر علی اکبر حقدوست در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کویر، اعلام کرد: استرس تاثیر منفی روحی و روانی داشته و دلیل اصلی خیلی از مریضی ها حساب می شه، هم اینکه، فروشندگان، اجناس خود رو براساس نیاز مشتری تامین می کنن، ازاین رو وقتی در مغازه ها بیشتر رنگ های سرد و تیره خودنمایی می کنن، دلیل اون، سلیقه و انتخاب مشتریه، پس باید این روش و سبک زندگی اصلاح شه که کار آسونی هم نیس.

ایشون با بیان اینکه اگه نشاط اجتماعی ارتقا یابد می توان خیلی از مشکلات سازمان های جور واجور رو کم کرد، اضافه کرد: سلامت طیف بسیار وسیعیه که از سلامت جسم شروع می شه.

قسمت خیلی از دخالت هایی که می تونه به ارتقای سلامت منجر شه خارج از بخش کاری دانشگاه علوم پزشکیه، مانند آلودگی هوا که عامل مهمی واسه بروز خیلی از مریضی ها هستش.

حقدوست گفت: هم اینکه مسائل مربوط به محیط زیست، آب و خاک و گناه کاری های اجتماعی که شدیدا می تونن بر سلامت افراد تاثیر داغون کننده ای داشته باشن در بخش کاری دانشگاه علوم پزشکی نمی گنجند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان اضافه کرد: معاونت های جور واجور این دانشگاه از جمله بهداشتی و غذا و دارو تلاش کرده ان با انجام کارای بین بخشی و برگزاری جلسات جور واجور با مردم یکم حساسیت ها رو به موضوع سلامت زیاد کرده و این موضوع رو پررنگ کنن.

ایشون تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که در بحث سلامت به طور جدی مطرح شده “نشاط اجتماعی” است به گونه ای که در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان و جلسات اداری، مطرح و شدیدا مورد پشتیبانی استاندار قرار گرفته.

نشاط اجتماعی یه بحث عمومیه که واسه ارتقا اون از شاخصه های منطبق بر مبانی دینیِ اسلامی الگوبرداری می شه. به طور مثال استفاده مناسب از رنگ آمیزی ها، نور آفتاب، گیاهان سبز، رابطه با طبیعت، جاری شدن صدای آب در محیط زندگی و کار، نوع برخورد و تعامل با بقیه و هدیه دادن یه لبخند ساده از جمله راه های ارتقای نشاط اجتماعیه.

راه های افزایش هورمون شادی

چیجوری یه زندگی سالم داشته باشیم؟

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *